Športový kočík Peg Pérego Pliko P3 verzus Britax B-Agile

katka2402
13. mar 2015

Ahojte, zvazujeme kupu sportaku - ako druheho v poradi - doma uz mame Jané Slalom - nedam nan dopustit 🙂.
Chceme vsak nieco priestranne a lahsie a skladnejsie - na nakupy, na dovolenky atd.
Viete poradit spomedzi tychto dvoch, ktory by bol lepsi?

beatkazvenuse
14. mar 2015

mame pliko mam ho aj v bazariku. Je to uzasny priestranny kocik skladny idealny ak aj cestujes.

anka3014
14. mar 2015

@katka2402 Ahoj ja mam zas Britax A-gile nedávno kúpený, velmi dobre sa skladá a je priestraný kupila som si tam aj podložku a aj tak tam je super vela miesta 🙂 podla mna co sa ktorej paci a co ti vyhovuje obe su lahke a dobre ovladatelne len si vybrat 😉

ivkadracova
14. mar 2015

Pliko mame, je dobry, skladny aj priestranny, aj pre dieta, aj ulozny priestor je super, vela znesie 🙂, ale je to klasicka hrkalka.
Uvazovala som kvoli tomu nad TFK Bugster air.. Ale tento sme mali bez cakania.

katka2402
autor
14. mar 2015

Dakujem mamicky za reakcie 🙂 a @beatkazvenuse dakujem, ale ja potrebujem vyslovene sportak, 3-kombinacia by nam bola zbytocna, nakolko deti uz mam velke

katka2402
autor
14. mar 2015

@ivkadracova hrkalka myslis v tom zmysle, ze nie je odpruzeny a hrkocu kolieska? Lebo ja mam momentalne golfac Bebe Confort Lana a jednak je dost maly, tiez hrkoce o 106 a este nie je absolutne odpruzeny. Mam s nim problem vyliezt na obrubnik, no nic moc...

ivkadracova
14. mar 2015

@katka2402 On je odpruzeny vpredu aj vzadu, citit to aj ked na neho zatlacis zhora. Dobre sa s nim ide aj po schodoch ked treba, vies tak pomalicky cez zadne kolieska, a aj dieta ma komfort podla mna. Iba ho napr. na nerovnej minidlazbe dost pocut, tie vsetky plasty a klipove spoje, ale dieta sa pri tom nezobudi.. Na rovnom vie ist ticho 🙂 No ja som "rozmaznana" hlbokym navington caravel s velkymi nafukovacimi kolesami 🙂 takze pre mna je pliko super golfac, ale hrkalkovy. Inac odnesiem ho aj tak cez schody, ze 10kilove dieta je dnu. Takze s vahou a konstrukciou som spokojna, da sa dobre chytit z boku na take prenesenie.
Nejdes radsej do obchodu obidve vyskusat? Dat tam dieta, skusit dvihnut, a poskladat, ze s kt. sa Ti lepsie naraba. Mne v obchode ucaroval Peg perego Si.. Ale nakoniec som sa k nemu nedostala.

pipka
14. mar 2015

jednoznacne pliko 😉 my sme ho mali pri oboch detoch, dovolenky, nakupy, prechadzky, do auta, do MHD, kamkolvek...jednoznacne odporucam 😵

martinella1
14. mar 2015

ja som zas za britax, lahky,skladny, jednoducho skladatelny.
A v prvom rade so spojenou ruckou, je to velke plus, mozes ovladat jednou rukou.....cize jasny víťaz

elienka
14. mar 2015

keďže ja som ťažko zaťažená na jednoduché (nie zdvojené) kolieska a spojenú rúčku, z týchto dvoch by som si určite vybrala britax. aj to skladanie na placku sa mi viac páči ako dáždnik

ivkadracova
14. mar 2015

@martinella1 Ta spojena rucka je inac super, mne vsak vadila opierka noh pre dieta, ze je taka na vypucenie a zapucenie 🙂 a neda sa dat uplne rovno. V obchode mi predajca povedal, ze nie kazdemu dietatu to udrzi nohy.

martinella1
15. mar 2015

@ivkadracova no nie je to poriadne doriešené, myslím tá podložka nôh. No pre mńa má britax viac výhod ako nevýhod. Nielen tá spojená rúčka, ale aj nezdvojené kolesá a širšie sedenie, strieška, ktorá zakryje úplne všetko, napr. ked fúka.

katka2402
autor
15. mar 2015

@ivkadracova No ako kocik cislo jeden mame Jané Slalom, ten je topka 🙂, takze toto len taky doplnok na cesty do obchodov a dovolenky, nech je skladny do kufra auta a tak...
Oba kociky som uz odskusala, zdaju sa mi priestranne rovnako, len neviem sa nejako rozhodnut, kedze v obchode posadit dieta, par sekund povozit je urcite ine ako pouzivat ho realne. Stale sa neviem rozhodnut...
Ale dakujem za rady 🙂

ivkadracova
16. mar 2015

@martinella1 kolesa ma britax urcite lepsie, no striesku vie dat uplne dole aj peg perego pliko - to bola jedna z hlavnych podmienok, ja neznasam prsiplaste, mam dojem ze sa tam dieta udusi - okienko neokienko, a uz sme to aj vyuzili, co tie vetry boli, aj na dazd.

ivkadracova
16. mar 2015

@katka2402 ten Jane slalom vyzera ako paradzina : ) ja by som asi iny nechcela.. ale uz mame pliko, a odmietam skladovat viac ako 2ks kocikov - osobne preferencie, uz mame haraburd i tak dost. Behat by som asi ale nevedela ani s jednym, na to by som potrebovala zas dalsi. A ten by bol tazsi, menej skladny atd atd. alebo sa mylim?
.
Ale k teme.. dam Ti nejake dalsie rozhodovacie argumenty:
Neviem ako ide na vysoky obrubnik britax (@martinella1 ?), ale pri pliku si obcas pomozem tak, ze slapnem na ten maly naslapnik co je vzadu nad zadnymi kolieskami: http://asmira77.r.worldssl.net/LNGgLaiG59t_s460..., nie je to otravne, uz som si zvykla, len to nejde smahom ruky, ako na hlbkom pred tym, ze potlacim spojenu rucku nadol.
Mozno ked chces do obchodov, tak si pozri presne rozmery podvozku oboch, ze ktory je mensi, lahsie sa obratis aj v super uzkych ulickach (Lidl..). Niektori hovoria ze 3kolka je menej obratna, ale toto neviem potvrdit ani vyvratit.
Pliko ma vyskovo nastavitelne rucky - pri mojich 170cm ich mam uplne hore, ale nehrbim sa, co je super.
A presne na takej dlazbe ho budes trochu pocut - po case (neviem po akom, ja som kupila jazdenku po 1 dietati): http://asmira77.r.worldssl.net/YFAu8mNVZfD_s160...
.
@martinella1 Daj aj Ty nejake negativa prosim 🙂 (britax ma aj surodenecke nie? budemto potrebovat.. tak nech viem aj ja, dik)

martinella1
16. mar 2015

@ivkadracova negativa su asi tie kolesa, ktore kazdy spomina,no mne naozaj nevadili, ale i tak sme dokupili nafukovacie, na zimu....ide to lahsie. Obrubnik ak je vyssi, tak tam si aj ja pomozem naslapom, nizsi v pohode....a naozaj negat.je nepolohovanie noh, ale niekomu to nevadi, niekto si kupi obyc.golfac,ktory nema ani polohovanie chrbta, nieto este noh a je spokojny,zavisi to asi aj od narocnosti cloveka

katka2402
autor
16. mar 2015

Tak maminy diky za rady,dnes mi nedalo 😁a bola som si ich opat prezriet a jednoznacne sa mi lepsie pacil britax 😀,tak som ho hned vzala 😃,ten pliko sa mi zdal uzsi aj mensi celkovo,britax ocaril viac aj mna aj maleho.Aj cenovo bol o nieco lacnejsi.Snad budeme spokojni 😉,dakujem vam za postrehy aj rady.

katka2402
autor
16. mar 2015

@ivkadracova jane slalom je topka pre mna medzi kocikmi, a to som ich uz vyskusala fakt dost 😁😀,ten si nechavame,tam sa este zmesti aj moja skoro 3 rocna dcera.Ten by som nemenila i ked sem tam pri vychadzani na obrubniky troska balansuje,ale inak mu nemam vobec co vytknut okrem tej vahy...To je podla mna neznicitelny kocik do vsetkych terenov,viem s nim vyjst aj po schodoch. No hold ale dokonaly kocik neexistuje,takze asi co je pre koho priorita treba zvazit.

ivkadracova
16. mar 2015

@katka2402 a vies s nim aj behat? Tak lahuckym poklusom aspon. Nezavadzi konstrukcia vzadu?

katka2402
autor
16. mar 2015

@ivkadracova
@ivkadracova Ehm, tak behat som zatial neskusala s nim 🙂, ale myslim, ze by to slo, je to super kocik. Urcite o nic nezakopavam a ani nic nezavadzia. Je to fakt super kocik do terenu, preleze pomaly aj zaveje.