Súrodenecké kočíky

lucika66
26. júl 2014

Ahojte mamičky, rada by som sa poradila... rozhodla som sa pre súrodenecký kočík, mám 15mes. syna a o pár mesiacov čakáme druhé bábo. Užíva nieko z vás súrodenecký kočiar? Aké máte skúsenosti. Ja som si vytipovala zn. Britax B-Dual, Baby Joger city select alebo I.Candy 2 pear tandem. Všetko jú to kočiare buď využitelné ako sólo alebo s možnosťou prídavného sedadla ako súrodenecký. Nakoľko bývame v 2 izb. byte a bez výťahu potrebovala by som niečo veľmi "spratné" do malých priestorov, pokiaľ možno s nízkou hmotnosťou a ľahkou manipuláciou(napr. ovládateľný kočiar s jednou rukou). Budem vďačná za každú dobrú radu, príp. tip. Výber kočiara je niekedy dosť náročný a hlavne je to nákladné, nerada by som sa "sekla". Prosím, ak máte niektorý zo spomínaných kočiarov, podeľte sa o skúsenosti. Ďakujem veľmi pekne.

bonaqa2013
26. júl 2014

medzi mojimi dcérami bol rozdiel 18 mesiacov. Keďže sa nám nechcel kupovať kočík, 18 mesačná musela používať svoje nohy. Takže jedna v kočíku, 18 mes.za ruku, a ďalšia 4 ročná z druhej strany kočíka.

jana_eyre
26. júl 2014

my mame 20 mesacny rozdiel a najprv som chcela kupovat baby joger, lebo sa da pouzit aj ako jednokocik /teda ak si spravne pamatam/.. ze keby starsi nechcel ist v kociku, alebo by napr. nebol doma tak by som pouzila iba cast pre mladsiu..

nakoniec sme sa rozhodli, ze surodenecky kupovat nebudeme.. syna som zacala ucit, chodit von bez kocika este pocas tehotenstva a tak ked uz bola sestra na svete, tak bol zvyknuty viac chodit..

zo zaciatku sme aj tak nechodili na dlhe prechadzky /mala sa narodila v oktobri/ a casom bol uz len vacsi a vacsi - teraz kocik on pouziva len ked ideme niekam na dlho a potrebujeme aby spal na obed mimo domu.. mame pre neho golfac a uz ho moc nevyuzivame.. pre mladsiu mame sportak a ten ma taku dobru opierku na nohy, ze si tam starsi moze sadnut ked je unaveny a chvilu sa povozi.. takze sme usetrili za surodenecky 😉

sashabb
27. júl 2014

@lucika66 jednoznačne Baby Joger city select, je spratny lahko sa s nim manipuluje a keď bude synček väčší, urobíš z kočíka "jedno-kočík" 😉

magdalenkami
27. júl 2014

mam phil and teds ,som s nim velmi spokojna,ale zda sa mi prakticky az od cca 6 mes.mladsieho dietata

xevulax
27. júl 2014

Ja mam sice dvojicky ale mame baby jogger city select. Uzasny kocik je spratny, posvozok sa mi zmesti aj do skrine. vojdes s nim aj do maleho vytahu, ked das sportove sedadlo hore a vanicku dolu do vytahu ju supnes do nakupneho kociku tak isto vojdes my mame maly vytah. Mozem len odporucit 🙂 a vyuzitie ako mono kocik je na nezaplatenie. Sportove casti su pekne velke mne sa tam v poho naprace aj dvojrocna dcera a to tam ma este miesto.

lucika66
autor
27. júl 2014

@bonaqa2013 ... tak klobúk dolu, bolo to veselé, si šikovná, ked si to všetko zvládla.

lucika66
autor
27. júl 2014

@sashabb vďaka za odpoveď, tak si to akosi predstavujem.

lucika66
autor
27. júl 2014

@xevulax ďakujem, takto sa budem lepšie orientovať, už len zohnať niečo v dobrej cene, nové sú dosť cenovo náročné.

xevulax
27. júl 2014

Videla som tu pred nedavnom ba bazariku. Novy je skutocne drahy, mam cerstvu skusenot.

lucika66
autor
29. júl 2014

@xevulax budem poctivo hľadať a keď kúpim, rada sa pochválim. 🙂

kacena4
29. júl 2014

@lucika66 osobna skusenost ak chces surodenecky kocik do nakupnych stredisk cui do mesta na leto na asfalt tie su super, ale ak chces kvalitny kocik aj do terenu ci na kachlickovu dlazbu, ci do slovenskych chodnikov, ci do zasnezenych chodnikov tak nie s malymi kolieskami pri dvoch nalozenych detoch to neutiahnes ak budes chodit pravidelne von. a to skusenosti mam niekolko rocne s viacerymi kocikmi a jednoznacne mi vysiel Phil & Teds. ja na nom odveziem aj 3 deti + 4 sa vedie za rucku na "voditku" vedla kocika nedam dopustit lepsi som nenasla. je tu aj skupinka o tomto kociku, kocik ma rozne variacie a hlavne velke nafukovacie kolesa. mame 7 mestne auto a kocik vlozim za soferovo sedadlo a zadne sedadlo k autosedacke takze totalne skladny, nepotrebuje priestor v kufri........

xevulax
29. júl 2014

@lucika66 jasne, daj vedet 🙂 snad najdes, urcite sa oplati pouzity, ja som vtedy ked sme my cakali nenasla ze by niekto predaval bohuzial inak by sme urcite sli do poizivaneho

sophina
29. júl 2014

Ja mam 15 mes rozdiel a mam tento kocik a maximalne spokojna 🙂 Je to Dorjan ...

henushka
29. júl 2014

Ahoj, ja mam tiez uz tu spominany Phil and Teds, rozdiel medzi detmi takmer 3 roky a super sme vyuzili. Spratny (aj do maleho vytahu), lahky a presne ako spomenula @kacena4 je vdaka velkym kolesam vhodny do terenu, do snehu atd. Je to kocik, ktory posunies bez problemov dalej, lebo sa len tak neznici.

Neda mi nezareagovat na @bonaqa2013 - mam dve deti - prve nechodec, aj teraz si obcas aspon na kusok pre srandu sadne do kocika, druhe dieta ma kocik tiez uz len ako doplnok, strasne rad chodi, kocik pouzivam pri nom uz len vynimocne. Takze to nie je celkom o uceni ci neuceni na chodenie, niektore deticky by tym skratka trpeli. A tiez su situacie, ked sa potrebujes rychlo premiestnit s 2 detmi, posadis, neriesis...

lucika66
autor
1. aug 2014

@henushka áno, hlavne keď sa ponáhľaš a malý chodec nevládze alebo odmieta ísť kam potrebujem ja.

majka1211
3. aug 2014

mame teraz na ten kočík AKCIU a je aj v čiernom prevedení

Náš eshop je tu preto, aby vás zbavil všetkých zbytočných starostí s detským oblečením.

Moderná trojkolesová bugina s extra sedením pre druhé dieťa . Odistiť druhú prídavnú sediacu časť pre staršie dieťa je tiež jednoduchá montáž .Po odistení prídavnej sedaciej časti možete použivat kočík pre jedno dieťa. To vám umožní používať kočík podľa vašich potrieb

5-bodové bezpečnostné polstrované upínanie.

-Výškovo nastaviteľná rukoväť.

-Nastaviteľná chrbtová opierka v sede 111 °, v ľahu 153 °.

-Ľahké odpruženie kočíka. -Nastaviteľná nožná podpierka. -3 polohy. -Odnímateľné predné madlo. -Odnímateľná strieška.

-Snímateľný prací poťah. -Priestranný košík.

Rozmer rozloženého kočíka: 106x54x92 cm -Rozmer zloženého kočíka: 97x53x29 cm -Šírka sedu: 33 cm -Chrbtová opierka 46 cm -Kolieska PVC: