Vajíčko namiesto vaničky v kočíku

bambulka248
28. feb 2012

Ahojte. Potrebujem radu. Mam kocik pozicany od znamej, ale predala od neho vanicku. Je k nej vajicko ktore sa da nakliknut na kocik a je polohovatelne, cize sa da dat aj tak aby tam babatko mohlo lezat. Maly sa narodi koncom juna, cize teoreticky by sme v decembri uz mohli vyuzivat sportovu verziu. Teraz neviem ci to zvladneme s vajickom alebo mam dokupit vanicku.Pouzivali ste niektora vajicko namiesto vanicky? je to bezpecne? Za rady vopred dakujem 🙂

cicimon
28. feb 2012

na kazdodenne kocikovanie vajicko nie je prave vhodne, radsej vanicka

koniarova
28. feb 2012

@bambulka248 Určite by som kúpila aj vaničku. 😉 Aj keď je vajíčko polohovateľné.

cicimon
28. feb 2012

@bambulka248 a vo vanicke ma dieta viac miesta na hybanie sa a je aj viac chranene pred vetron, dazdom..

anjelicek26
28. feb 2012

@bambulka248 - no na kratke prejdenie z auta do obchodu zo spiacim dietatom - ano na to je vhodne vajicko na konstrukcii. Ale nie na bezne prechadzky, dietatko je tam skrutene, tlaci si hlavickou na branicu a zle sa mu dycha... Preto je aj povinnost (tusim v cechach uz zo zakona) po hodine jazdy dietatko aspon na pol hodinu vybrat z vajjicka. S kocikom si niekedy " v terene" rozumej lekar, obchod, cesta domov aj 2-3 hodky... a to tam bude cely cas schulene? Pises, ze v decembri do sportaku, to je pekne, ale myslis, ze v novembri to v overale a fusaku bude vo vajicku idealne? Asi nie 🙄 Urcite dokupit vanicku.

margarita
28. feb 2012

urcite nie, vajicko je len na prevoz autom, prip. na kratke presuny - k lekarovi a pod.
babetko je tam trochu skrcene - moja rehabilitacna doktorka dorazne varovala, ze to moze deformovat chrbticu, prave v tomto citlivom obdobi, ked prudko rastie kazdy tyzden - dieta kym nevie sediet by malo lezat rozhodne na vodorovnej podlozke 😉

emkab
28. feb 2012

Lekara sa ani nepytaj a myslim, ze ani tu sa nenajde mamina, kt. by ti to odobrila :-/ Vajicko je len na prenasanie..aj ked sa priznam, ze aj my sme ho obcas pouzili doma pricvaknute k podvozku, kym bola dcerka mala (napr. pri vianocnom stole, ked este nemohla sediet v detskej stolicke), ale namiesto vanicky by som v ziadnom pripade nepouzivala nastalo....skus popozerat inzeraty, niektore maminy ponukaju aj len vanicky (skus aj ine stranky ako MK), resp. lacnejsie hlboke kociky, kt. nie su sucastou 3-kombinacie, takze to je zohladnene v cene...

shira_
28. feb 2012

no, my sme zase vaničku vobec nevyužili.malý vždy zaspal v aute vo vajci takže sme vajce iba zacvakli na podvozok a išli kam treba. navrch sme mali takú teplú kapsu s gumičkou okolo plus strieška, bol tam schúlený a veľmi spokojný. viac miesta vo vaničke mu zjavne nevyhovovalo, tam reval ako tur. na prechádzky som potom chodila radšej tak, že bol v manduce alebo šatke- kočík neznášal. každé bábo je iné, tažko povedať. čo sa týka chrbtice, bábo má prirodzene gulatý chrbátik, aj v maternici je schúlené. postupne sa chrbtica zakrivuje do esovita, nie do rovna. nezávisí od ležania na rovnej podložke na chrbte, ale od dynamického vývinu v polohe na bruchu- dvíhaním hlavičky v polohe na brušku, plazením, štvornožkovaním, státím...

bambulka248
autor
28. feb 2012

dakujem 🙂 tak dokupime vanicku.... ved pre babo to najlepsie 🙂

margarita
28. feb 2012

@bambulka248
shira ma pravdu v tom, ze tiez poznam viac deti, co neznasali hlboky kocik, je to nemile, nikdy nevies, ake dietatko sa Ti narodi.
jasne, ze novorodenec ma najskor gulaty chrbatik, ale uz nie je viac v maternici, lebo by sa tam nezmestil 😉
pokial viem ja, vanicka poskytuje v prvých mesiacoch života dieťatku najväčšiu ochranu a komfort. Mal by mať pevné a rovné dno, aby poskytol správny vývoj chrbtice novorodenca, ktorý ešte nemá silné svaly.
Pohybový vývoj a komfort najčastejšie narušuje dlhotrvajúca fixácia v jednej, niekedy neprirodzenej polohe, bez možnosti sa povystierať a ponaťahovať.
Nasa bola napr.hypotonicka, sediet sama zacala az asi v 9.mesiacoch a chodit v 16tich, od 3 mesiacov som s nou cvicevala kvoli hypotonii. takze ja som na rady lekarov dost dala...