Využijem vajíčko ku kočiaru?

something
11. mar 2012

Ahojte. Mam dalsiu dilemu. A to, ci dostatocne vyuzijem vajicko, ktore by som kupila ku kociaru. Moj nazor je, ze je to super, ked si mozem zobrat dieta do vajicka a hned ho cvaknut na podvozok a ist na nakup. Ale zase na druhej strane, byvam v meste a chodim do obchodov kde sa dostanem aj s kociarikom a teda mi netreba brat auto. Nebude vyhodnejsie kupit rovno sedacku 0-18kg http://www.babytrend.sk/kategoria/autosedacky/a... konkretne tuto, ktora je najbezpecnejsia na trhu? Ako kupit vajicko, ktore vyuzijem urcite max. do 6mes. kedze drobec bude po tatovi vacsi?A potom znova investovat do sedacky? Mame dost velke auto a teda ak by sme aj na nakup sli tak v pohode vojde cely kociar aj s hlbokov-sportovou castou. BTW. urcite nebudem sama robit take nakupy, ze by nevosli do kosika na kociari.

solinkarka
11. mar 2012

@something myslis ze vajicko vyuzijes len do pol roka? vajicko je do 13kg 😀 a vajicko si mozes aj hodit na nakupny kosik 😉 alebo cez leto je to fajn vec na kocari 🙂

manila421
11. mar 2012

Ja som kupila Trojkombinaciu kocik, ale uz by som to neurobila, to vajicko vobec nepouzivam, bol v nom zatial len raz ked sme sli k doktorke, a maly je tiez velky chlapcek, dlho tam veru nebude.keby to mozem vratit isto by som sla uz do sedacky, nie do vajicka. Ale ja mozem pouzivat vanicku aj v aute (autovanicka) takze mozem maleho vozit tam. Skoda , no to nic nevedela som, prve dieta 🙂

zuzka38
11. mar 2012

@something my sme vajicko mali do 11 mesiacov,mali by sme aj dlhsie ved mame len 8 kil ale maly je tam uz nevrly a xce vidiet svet..vajicko sme vsak plne vyuzivali takmer na dennej baze. Ak nebudes chodi casto autom,tak asi nevyuzijes ale vajicko je urcite bezpecnejsie v aute nez vanicka len s jednym pasom alebo hned sedacka? Aka ked nevie sediet?

lu2112
11. mar 2012

@something ja si osobne myslim ze vyuzijes a to hlavne ked dieta je take male pojdete niekam len ho nalozis vo vajicku zaspiti a nemusis ho budit len prekliknes do kocika alebo doneses domov a vybavene urcite na zaciatku ho vyuzijes 🙂

li_la
11. mar 2012

Ja by som trojkombináciu už nikdy nekúpila. My sme hlbokú vaničku použili dva razy!! A aj to len tak, že aby nám nebolo ľúto, keď ju už teda máme. Vajíčko vyhovovalo mne, mužovi, aj synovi, ľahko sa s ním manipulovalo, bolo ľahšia a skladnejšie ako obrovská vanička. Dieťatko tam bolo trochu schulené a nebolo také "vyplazené" ako vo vaničke, keď bola zima. Keď svietilo slnko, svietilo mu do očí vo vaničke, vo vajíčku nie. Lepšie videl na svet a bol spokojnejší. Popri ceste ho tak nehegalo, keď sedel vo vajíčku. Rozhodne by som chcela vajíčko, ktoré by sa dalo nakliknúť aj na kočík. A keby som mala len vajíčko a vaničku nie, určite by mi nechýbala.

something
autor
11. mar 2012

@solinkarka ano je do 13kg ale ked dietatu trcia zo sedacky nohy tak by sa nemalo pouzivat. Teda ked je uz do sedacky velke. Hmotnost na sedackach je len informativna.

jasminet
11. mar 2012

@something my sme vajicko pouzivali do roka. bolo super a pri druhom budeme pouzivat tiez. mala v aute zaspala, netrebalo ju budit, prekladat, nakladat atd atd, ale sme vajco vybrali z auta, naklikli na konstrukciu kocika a isli kam bolo treba. pre mna super vec. nemuseli sme brat cely kocik, iba podvozok...

a ze dieta bude vacsie... to nemozes vediet, to sa ukaze neskor, hned po narodeni ti nenarastie do takych rozmerov, ze by sa do vajicka nezmestilo 😉
dolezite je, aby dietatu z vajicka netrcala hlava, nozky trcat mozu (a aj budu)

macka23
11. mar 2012

@something nie nohy, ale hlavicka nesmie pretrcat 🙂 nas drobec mal ako 7mesacny 10kg, vacsiu sedacku 9-18kg sme kupili ked mal 11mesiacov. A kedze to bolo v novembri, aj by vosiel do sedaky, ale bol naobliekany tak nebola sanca 😀 My sme vsak vajicko max vyuzili, cesty autom, sem tam doma pohupat, sem tam nakupy.

spalka
11. mar 2012

@something my sme vyuzili vajicko do roka, mala bola krpcek a sediet zacala asi v 9 mesiacoch... ale ked budes chodit hlavne s kociarom a v aute sa besafe sedacka da nastavit do protismeru jazdy a zaklonit tak, ze babo nebude sediet, tak by som vajco asi vazne neriesila

solinkarka
11. mar 2012

@something nozky mozu, hlavicka nesmie...hmotnost je jasne len informativna takze nemozes vediet ze v pol roku sa ti do vajicka nezmesti..ved ho este nemas ani na svete

sandrikacsg
11. mar 2012

@something ja ma tiez 3kombinaciu a nadavam na nu, lebo maly sa zachvilu do vajicka zmestit nebude..uz teraz mu zacinaju trcat nohy..moj maly je ale z tych väcsich, ma 5,5mesiaca a 8,5kg..

hoogy
11. mar 2012

@something tak ja som vajicko vyuzila vela. ci uz ked sme isli niekam. potom mi tam kolko krat maly zaspal cestou napriklad z plavania tak som len vytiahla vajicko z auta dala ho do domu rozopla a spal dalej. velku sedacku uz tak nevytiahnes. ale musis to zvazit ty ze kolko vela chodite auto a na ake trate.

estterka
11. mar 2012

nemali sme vajicko. teda prvy den pozicane od znamych,mala sa narodila predcasne a bola najprv velmi drobna a v tom vajicku dost stratena,tak sme kupili 0-18kg s lepsou vlozkou,da sa naklonit do lahu..a v pol roku by nam vajicko uz iste bolo male,co sme skusali u znamych..inak budeme musiet pomaly menit za vacsiu,lebo ju vyrasta-teda zacina trcat hlavicka a to mi uz vobec nepride bezpecne.

eeffka
11. mar 2012

ja byvam v dome kde mame 2 schodistia, takze podvozok parkujem v kocikarni na prizemi a dieta nosim hore/dole vo vajicku, keby som mala trepat cely kocik tak to ani z domu nevyjdem. U mamy sme mali byt kde sa dalo ist s kocikom z chodnika az do bytu bez 1 schodu tam som nemala vajicko na kocik, len autosedacku. Teraz nan nedam dopustit, ale samozrejme som ho uz s tym kupovala ze tu mame tie dvoje schody. 1.dcera bola vo vajci do 8m, co je uz pevne dieta, v pohode prenasatelne na rukach. Myslim ked si ju ponesiem dole do sportiaka.
A tiez zavisi aky mas zivotny styl, ja chodiam na prechadzky typu: nakup, urad, proste ma to nejaky konkretny vyznam, + autom ak treba. Niekto chodi bezcielne hore dole, na to staci aj hlboky kocik. Ak si zena co soferuje sama, chodi s dietatom kade tade, urcite vajco s podvozkom ocenis, ak chodis len po sidlisku a nesoferujes, resp chodis s muzom, nebude ti chybat.

kukucg
11. mar 2012

@something tiez by som rovno kupila taku ako si dala link, mne by vajicko nechybalo 🙂