Využitie trojkombinácie kočíkov

hena88
20. jan 2016

Vopred sa ospravedlňujem za banálnu otázku... Zaujímalo by ma, prečo väčšina mamičiek predáva trojkombinačné kočíky už po roku alebo roku a pol? 😕 Všade čítam, že 3kombi kočík je využiteľný do 3r. dieťatka... Termín mám v júni, ale už pozerám obchodíky aj bazáre kočíkov a nechápem, prečo to predávajú tak skoro? Ďakujem za odpovede 🙂

bonaqa2013
20. jan 2016

lepšia a praktickejšia je bugyna....

sim_simonka
20. jan 2016

a niektore maminy prestane ten ,,stary´´ bavit, tak kupia novy

moncsi1987
20. jan 2016

pretoze su velke mohutne,zle sa skladaju.Ja som to tiez predala po 4 mesiacoch a kupila britax b agile.a keby som to vedela by som trojkombinaciu ani nekupila iba takyto kocik a dokupila by som len vajicko a tasku(akokeby fusak,neviem ti to lepsie napisat) pre mimino.

andulam
20. jan 2016

ja som si kupila trojkombinaciu,aj som to naplno vyuzivala,no mam velky retro kocik a uz nam to zacalo byt na obtiaz ked chodime na nakupy na aute,tak sme kupili golfovy.dcerka ma rok a pol.ale popravde ten retro mi vyhovuje viac,dcerka v nom ma viac miesta,vacsi nakup sa mi tam zmesti,golfovy som chcela na rychle presuny.no dcerka uz odmieta byt v kociku,bola v nom 2x 😀

magimary
20. jan 2016

pretože mnoho mamičiek sa v začiatkoch navnadí na to, že jéééj-ako super, budem mať všetko v jednom-nemusím nič iné zháňať...
ale väčšine toto nadšenie vydrží po hlboký kočík, max. pár jázd v športovom a zistia, že už majú kočík opozeraný a že vyšli lepšie novšie edície a chcú radšej niečo iné...
a tak predávajú a kupujú iné...
(ja som napr. nikdy trojkombi kočík nemala, pre mňa to nebolo výhodné, keďže som mala vždy deti po sebe, aj tak som potrebovala viac kočíkov-napr. hlboký a športový )

moni244
20. jan 2016

Pretoze su to zeny a furt su s niecim nespokojne 😉 a potrebuju mat xy kocikov, aby boli trendy.
Ja som tiez skoro predavala 3 kombinaciu, ale mne moja bola vo vanicke len 4 mesiace a v sportovej vyse roka, len potom zacala chodit a bolo mi jednoduchsie mat golfovy kocik, ako velky a este aj ju nahanat

mirkaaa80
20. jan 2016

Lebo po 1-1,5 roku uz nepouzivas ani vanicku,ani vajicko tak je zbytocne drzat cely set. Vacsinou to posunu dalej a kupia iba samotny spotrak alebo bugynu. A inak malo deti sa vozi do 3 r., vacsinou uz potom chcu chodit po vlastnych alebo jazdia na odrazadle, trojkolke...

hena88
autor
20. jan 2016

Ďakujem pekne za odpovede, ešte mi chýba praktické myslenie čo sa týka bábätka a výbavičky 🙂

sandri
20. jan 2016

Ja som kupila kocik 2 v jednom - hlboka vanicka sa dala velmi lahko prerobit na sportiak. Velke nafukovacie kolesa, kedze som bola va v prirode, potrebovala som tank, ktory sa dostane vsade (co bugina nie). Vyuzila som ho do 2 rokov maleho, potom maly uz jazdil na odrazadle. Treba zvazit na co kocik chces a podla toho sa rozhodni. Ale je pravda, ze kocik bol velmi tazky a zaplnil cely kufor v kombi aute.

101lucia
20. jan 2016

@hena88 Mne moj kocik liezol na nervy po roku pouzivania. Bol strasne masivny a tazky. Tak som predala celu trokombinaciu a kupila som golfky Chicco Multiway. Pri druhom dietati ale budem riesit tak ze si sportovy necham na narocnejsie trasy..na zimu...a dokupim golfky na vylety.

zuzka_puska
20. jan 2016

@hena88 ahoj, my sme kupili 3 kombinaciu v Polsku....vanicka bola uzasna, velka, priestranna, super, tu sme vyuzili pol roka. Potom mala uz chcela sediet,presli sme teda na sportovu cast. Ta bola tiez super,velka,kolieska suprove,nakupny kosik pod kocikom bol spevneny kovovymi castami cize cely nakup som tam nahadzala.... Vajicko bolo vsak male,tak cca do pol roka. Noa teraz,preco som ho predala uz po roku a pol 🙂 Vanicka a vajicko boli uz po pol roku nevyuzitelne, kedze vo vanicke mala nechcela byt a vajicko jej bolo male. Teda obe tieto casti nam uz boli nanic a len zaberali miesto v pivnici 🙂 Sportovu cast by som kludne vyuzila aj teraz, ked ma mala 2 roky, no jednoducho sme nemali dost miesta na skladovanie vanicky a vajicka. U nas sa hromadili veci, bicykle, korcule, lyze,lyziarky, atd atd, cize som bola fakt stastna ze sa mi podarilo kocik predat. A samozrejme nepredala by som vanicku a vajicko bez konstrukcie-naco by komu bola vanicka bez kolies 🙂 Takze preto. To je podla mna dovod pre ktory 70% mamiciek predava celu 3 kombinaciu. Ostatne mamky moznu chcu byt trendy,mat novy kocik, atd. Teraz mame maly golfac,no mala chodi vsade uz len peso cize to tiez coskoro predam 🙂

bzzzz
20. jan 2016

Pretože 1,5 ročné dieťa už zvyčajne veľa chodí samo a na to, aby sa raz za týždeň na dlhšiu vzdialenosť odviezlo v kočíku stačí golfáč.

hena88
autor
20. jan 2016

Maminky, vaše odpovede sú logické a pochopiteľné. Mne sa na trojkombi páči najviac to, že to vajíčko sa dá namontovať na konštrukciu. My radi cestujeme autom (k rodičom, k pribuznym, do mesta atd) a je ľahšie naklikať to vajíčko na konštrukciu ako brat celý kočík alebo to sedadlo nosiť v ruke... ale možno sa mýlim 🙂 uvidí sa onedlho v praxi...

sissy27
20. jan 2016

@hena88 no mne malá v 14 mesiacoch začala chodiť a to už bol kočík "za trest", fakt len keď som sa potrebovala niekam rýchlo presunúť a nebolo času obdivovať každé steblo trávy a každý kamienok, takže kočík sme po 1,5 roku využívali minimálne, viac zaberal miesto ako slúžil...
a ďalšia vec - také dvojročné dieťa váži o dosť viac ako 6mesačné, trojkombinácia je o dosť ťažšia ako golfáč, no a spolu to už je aj celkom makačka, hlavne ak bývaš v kopci...
a čo sa týka toho pohodlia, že vajíčko nakliknem na konštrukciu a fičím ďalej - tak to je pohodlie akurát tak pre teba, nie pre dieťa... vajíčko je určené naozaj len na nevyhnutný čas presunu autom, určite nie na niekoľkohodinovú špacírku po meste... nie je to dobré ani na chrbticu, ani na pľúca, žalúdok, atď... kočík sa v pohode dá poskladať a auto odvezie...

stanka2612
20. jan 2016

@hena88 ak to vidis takto,predavaju sa iba dvojkombinacie,len hlboky a vajicko (aj na bazosi som take videla),to budes pouzivat cca toho pol roka a potom si mozes kupit uz len golfac 😉 aj ked ja som tiez kupila trojkombinaciu od znamej preto,lebo to tak predavala 😉 drzim ti palce,nech sa spravne rozhodnes 🙂

siska53
20. jan 2016

@hena88 neviem.. Asi si vyberu blbu trojkombinaciu...
Ja som mala k nasej este staru obycko buginu. Inak nebol dovod na vymenu.

michala11111
20. jan 2016

Ja som nasu trojkombinaciu predala po roku a pol a potom som kupila golfac a takisto by som to urobila aj druhy krat. Lebo pre nejake pol roc.dieta si myslim ze bude vzdy lepsia sportova cast kde,sa aj vyspi ako golfac no zas pre dvojrocne je prakticky lahky golfac...

babydesire
20. jan 2016

Moja svagrova kupila uz tri kociky a to ma maly len pol roka. Myslim ze aj trojkombinaciu tam mala...preco stym tolko spekuluje,netusim...

sophia08
20. jan 2016

Ahoj, ja som pri 1.dietati mala iba sportovy kocik ktory som vyuzila 100% od narodenia az do 3 rokov. Vajicko som pouzila len na cestu z porodnice domov a potom bolo viac menej vyuzivane ako kresielko doma, kedze sme nemali auto. Teraz pri 2.dietati som kupila 3 kombinaciu, ale kedze teraz cestjem kazdy den autom tak musim povedat ze najviac som vyuzila vajicko. Vanicku som odlozila uz po 4 mesiacoch a vajicko zatial pouzivam kazdy den hoci ma dcerka uz 14 mesiacov. Da sa pouzivat do 12kg a dcerka je dost malicka takze v pohode. Sportovu cast vyuzivame len na prechadzky. Ako pisete vy, pri castom cestovani autom je jednoduchsie nakliknut vajicko na konstrukciu ako brat so sebou aj sportovu cast.

bajana
20. jan 2016

@hena88 nemýliš sa, ale vajce ma slúžiť na nevyhnutnú dobu prevozu v aute, nie na prechádzky ako náhrada korby...takže ani ja 3-kombináciu neodporúčam - som za kvalitný priestranný hlboký, kvalitné vajce a potom po cca 8m priestranný skladný ľahký sportak

sardinka335
20. jan 2016

@hena88 je to individuálne...ja som kocik vyuzila najprv hlboku čast a potom športovu...zase mne sa zdalo ze ked dieťa zaspi v tom golfači tak to nie je nič moc...nohy skrčene, ledva leziace....ale tak to je moj subjektivny nazor. Teraz mam 3 kombinaciu CAM a uvidime...stale mam len vaničku a to ma vyše pol roka.
@moni244 no sa smejem ze deti nahanat....ja som hrozna mater...mne ked nechceli ist alebo si išlo po svojom ja ze ,,tak čau,,. a otočila som sa na opätku a išla preč....a decko pozeralo ako puk par sekund a potom s revom za mnou utekali...a tom im robim do dnes aj ked su uz ,,velký,, ked napr. ani na 10 krát nechapu ked im pekne hovorím, ze ,,ideme uz,, napr. ked sme v hračkarstve Alltoys alebo inde....to im hovorim ze ,,čaute, a dojdite domov ako chcete, ja idem......,, a fakt odchadzam .....normalne to funguje - utekaju za mnou.

shia
21. jan 2016

napríklad my sme vydržali len s trojkombináciou celý čas...teraz má dcérka 3 roky a už jej je malá, ale nič iné sme nemali a úúúplne stačilo..a ani nebol mega značkový a mega drahý, práve naopak, máme Dada paradiso - Carino a úúúplná spokojnosť, krásne veľký, priestranný, pohodlný, nafukovacie terénne kolieska, ja nemám výhrady, prešla som s ním všetky terény, dovolenky, všetko. Nám nebolo treba iný, je to myslím si len o rozmaznanosti mamičiek, že jednoducho len chcú nový a predvádzať sa, lebo nemyslím si, že dieťa má iné potreby ;)

terezka1947
21. jan 2016

mam druhe dieta a obe som mala a este mam v "trojkombinacii"...je to na vybere toho konkretneho kociara a aj na mamicke=su mamicky,kt.si vzdy najdu dovod mat iny kociar....a su mamicky,kt.mozno naozaj ten kociar nevybrali ako chceli,resp.mozno nevybrali vhodne na cele obdobie "kociarovania" a jednoducho dalsi kociar realne potrebuju.
od cca 2r.som uz pouzivala na sem-tam prevoz praobycajnu lacnu skladaciu buginu za zopar eur(ale syn sa aj v tom veku v pohode vosiel do sporovej casti)
a nemam super znackovy kociar,klasicke carreto...kolieska nafukovacie a fakt ten kociar zvladol toho strasne vela,az sa divim,ze je ok...a deti tiez nemam narodene v rovnaky mesiac...

hmmm,ale pamatam si ako som si od niketorych mamiciek vypocula.....a to ty este nemas golfac?????ved to by si mala mat....co doteraz nechapem preco?
dieta sedelo pohodlne,skladalo sa to to sice inak do auta,ale nebola to rozhodne ziadna hroza...
a myslim,ze aj teraz budem pocuvat,preeeeeeco nemam golfac....no nemam.....

terezka1947
21. jan 2016

@hena88 vajicko som pri oboch detoch pouzivala iba ako autosedacku....ked som ho aj naklikavala na kolieska,tak iba na nevyhnutny presun k lekarke alebo ked sme sli narychlo nieco kupit,vybavit....ale to boli naozaj minuty...rozhodne je to pre dieta lepsie vo vanicke

dominikav123
21. jan 2016

@hena88 ahoj ja som tiez pozerala po trojkombinacii lebo sa mi to zdalo super, vsetko v jednom a samozrejme to najdrahsi kocik co bol, bo to bude aj najlepsie :D a tak dosiel stret s realitou, skusanie Hartanu Racer v obchode narvat do mojho auta a najhorsieho kufra na svete...audi a1 (kupovane za slobodna, ked som este ani muza nemala a o detoch sa mi ani nesnivalo 😀 ) a kedze treba aj vajicko, tak by som sa tam vozila len sama s deckom a velkym kociarom :D tak som si kupila Hartan VIP z druhej ruky, za 250 eur, a ked ho pol roku vymenim za maly golfac bude po probleme 🙂

petruska222
21. jan 2016

Ja som mala pri prvom len trojkombinaciu a žijem:D žiadne ďalšie golface som ani neriesila.nekupila som trojkombinaciu na to,aby som vyuzila len vanicku a po pol roku kočík predavala,to sa mi zda úplne na hlavu postavené.treba si dobre rozmyslieť,co vlastne chcete a čo budete naozaj využívať.ta sportova časť je fakt dosť mohutná,ale mne to teda vôbec nevadilo.cakame druhé babatko a ani pri ňom neuvazujem,že by som kupovala nejaký golfac🙂

blabla195
21. jan 2016

Ja som mala trojkombinaciu, lacnu polsku (bexa roxy) a bola som spokojna, mala bola vo vanicke 7 mesiacov (a to bola velke dieta), potom sme presli na sportak, ake kedze sme byvali na 4. bez vytahu a kocik som musela nechavat na medziposchodi, kupila som lahky a velky "golfac" (valco snap 4)... navyse cestujeme na dlhsie, teda berieme vela veci a kocik zaberal privela miesta.... trojkombinaciu som si nechala, lebo cakame druhe ☺
Podla mna, ak planujes chodit s babom na prechadzky, je hlboky kocik najlepsi...

andulam
21. jan 2016

inak ja aj ked som kupila golfac,vobec nelutujem kupu trojkombinacie,ten sportovy som vyuzivala dost,dcerka v nom casto vonku spavala,do golfaca by som ju spat nedala.a ked mam porovnat sportovy a golfac,ten sportovy ma ako nevyhodu len to,ze obrovsky(ale to je nevyhodou len pri cestovani),na golfaci mi vadi:kolesa hrkcou,tie palice na drzanie su nizko,musim kocik tlacit dalej pred sebou lebo donho kopem,ked dcerku naobliekam a dam tam deku ledva sa tam zmesti,kosik na nakup je maly.ale tak to zalezi od kocika 🙂

monka338
21. jan 2016

My sme kupili Bugaboo Cameleon 3 a vanicku sme mali pokial nezacala sediet a v sportovej casti sa vozi este teraz a to bude mat 3 roky. Mam aj golfac, ale na spinkanie a dlhe prechadzky berieme Bugaboo, pretoze je odpruzeny, lahko sa ovlada.... Neviem, kamaratka takto predala po roku cely kocik a kupila drahy golfac a teraz bude mat druhe a kupuje odznovu novy a trochu drahy kocik...takze nechapem, aky to malo vyznam. Neskutocne prerobila...

siska53
21. jan 2016

@hena88 ale vo vajicku by babo nemalo byt dlho..to sme vyuzivali sice tiez,ale len obcas.
Na mojom kociku bolo super to,ze ked boli trosku vacsi,tak som im nadvihla opierku,kedze to bol hlboky a sportiak v jednom. Strhla som kryt a bol sportiak,nasadila som ho a bol z neho hlboky. Deti v nom spavali aj po roku a bol super na nakupy.
Ten kocik je moja srdcovka. Nedam nan dopustit.