Aký ergo nosič je najlepší?

lilly20
27. máj 2015

Ahojte maminky, potrebujem poradit alebo vase skusenosti s tym, aky by bol najlepsi ergo nosic pre novorodeniatko na dlhsie nosenie? Dnes je toho na trhu strasne vela a neviem si dat vobec rady ktory kupit. Co mam vyhliadnute su od liliputi, ergo a manduca. Dakujem 🙂

mimi8814
27. máj 2015

ahoj, my sme mali najskor satku ale bola som na nervy z viazania, tak som kupila manducu a tu vyuzivane az doteraz(9.mesiacov) a nedam na nu dopustit, ale myslim, ze je to individualne, niektore babatka nechcu byt v nosici ale radsej satke...

tomacik
27. máj 2015

Ahoj, my sme mali najprv babyvak (ale boli z toho chrbat) a potom liliputi. Malu sme v tom uspavali aj ked mala uz 2,5 roka a inac nezaspala. A obcas sme ju tam nosili aj po vylete, ked dcerka uz nevladala. Boli sme velmi spokojni.

lilly20
autor
27. máj 2015

Dakujem za info 🙂 takze spokojnost aj s manducou aj s liliputi...tak asi budem vyberat podla toho, ktory krajsie vyzera :D 😝
A satku nechcem, bude si musiet zviknut na nosic :D lebo presne to viazanie ma odradza a este mam doma rocneho spunta tak by sme sa asi riadne narobili.

keziah
27. máj 2015

@lilly20 myslim ze z toho, co spominas, je manduca asi taka najviac overena. Moja skusenost- pre babo do cca pol roka bola fajn elasticka satka, potom nosic. Sama som mala patapum, ale padal mi z pliec, manduca by bola lepsia.

mirka0677
27. máj 2015

Ja používam manducu, ale krpec v nej prvé tri mesiace vôbec nechcel byť, napriek tomu, že má novorodeneckú vložku, takže nemusel mať nožičky až tak naširoko. Teraz v 5 mesiacoch si už nejako zvykol a páči sa mu v nej viac a viac. Používam ju, keď chcem odbehnúť do obchodu, alebo keď na prechádzke v kočíku začne plakať.
Mala som aj šatku, kde sa mu videlo viac, ale neviem si predstaviť, ako by som ju vonku každú chvíľu viazala a rozväzovala..

zajka79
27. máj 2015

do tretice...ja som mala od kamošky doporučene ergo a boli sme tiež veeeelmi spokojní...da sa super prisposobit,ma prakticke vrecka vpredu aj na bokoch,možeš nosiť vpredu aj vzadu a malá si naň rýchlo zvykla...

lilimoni
27. máj 2015

Ja som pouzivala od pol roka manducu 🙂 max spokojnost 🙂

mirreckall
27. máj 2015

@lilly20 aj ja som bola spokojna s manducou, vyuzivali sme ju pri oboch dcerach, aj na hory v pohode 🙂 a sestra ma zase kibi, neviem takto na rychlo, ako sa to presne pise a je vymakanejsi nez manduca

jul11
27. máj 2015

@lilly20 pre novorodenca skor satka ako nosic,ale chapem,tiez som neviazala 🙂 skor by som pozrela pre novorodenca mei tai, fly tai, didy tai, nosic storchenwiege. nosice typu manduca, ergo,.. su pre vacsie deti,aj ked maju novorodenecku vlozku a ked tak asi skor Ergo ako Manduca,ta vnutorne zasita vlozka je cudna a i tak v jednom momentente ti je diata velke na tu vlozku ale bez nej mu je nosic este velky ☹ inak,kazdemu sadne nieco ine. este nosice,ktore sa nastavuju je aj Kibi-cesky vyrobok. najlepsie je pohladat nejaku poradkynu nosenia v okoli,ktora poradi,pripadne ma viacero nosicov,robia sa aj stretnutia,kde si maminky skusaju rozne nosice a satky a podla toho sa rozhoduju. na facebooku je velmi vela skupin,napriklad Chcem nost, Nosime nase deti a podobne

majkalabka
27. máj 2015

Ahoj. My sme mali najskor liliputi, ale ten som predala, bol celkovo dosť tvrdý, resp. ťažko ohybný. teraz máme Kibi a sme maximálne spokojní 🙂 je oveľa flexibilnejší, makší a pritom pevný

lilly20
autor
27. máj 2015

Ja som v prvom rade bola rozhodnuta tiez pre kibi, len co som sa docitala ten je az od 3 mesiaov a potrebovala by som nieco od narodenia. Kedze neplanujem kupovat dvojkociar nakolko mi maly uz beha ( i ked stale podla seba) a pocitam ze ked sa narodi druhe bude to zvladat lepsie a kociar uz budeme vyuzivat obcas. Tak som uplne moc na vazkach, zacinam rozmyslat aj nad tym mei tai...co som pozerala to tiez vyzera fajn. No mam nad cim rozmyslat 🙂 a moc dakujem za vase skusenosti a nove info pre mna

tortelinka
27. máj 2015

@lilly20ja mám mei tai, ale podľa mňa nie je od narodenia, ja som ho teda ani pri jednom nepoužívala od narodenia, neviem ako by som tam dala novorodenca

matenko
27. máj 2015

Manduca, od narodenia a v pohode este aj 2 rocneho odnesiem ked nevladze 🙂

navonka
28. máj 2015

Ergo nosič mám odskúšaný pri 2 deťoch sa najviac osvedčil, len nazabudnite na novoredeneckú vložku, kým nebude držať hlávku samo. Myslím, že je do 20kg, ak si dobre pamätám. Skvele sa v ňom aj dojčilo. Želám krásne chvíle nosenia 🙂

mirreckall
28. máj 2015

@lilly20 nase sa obe narodili predcasne, nosili sme ich cca od nejakych 3 kg, tak potom asi radsej ta manduca...

katja777
9. máj 2017

Ahojte mamičky, z Bratislavy, dobehnite ku mne na lekcie tanca s bábätkami v šatke alebo ergo nosiči!
★ Som učiteľka tanca, tanečnica, choreografka tanečnej skupiny latino a exotickych tancov Grupo Caliente a hlavne MAMA!
★ Som tu pre vás na našej novučkej tanečnej sále na Bardejovská 1, každý utorok od 10h alebo štvrtok od 15:30.

★ Viac info na: info@grupocaliente.sk alebo +421905631098
★ Facebook event:
https://www.facebook.com/events/179198781446394...

julinka29
10. feb 2018
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

Najskor som mala ergonomický nosič, potom manducu ale najlepšie sa mi osvedčil tento http://lalalukids.com/cz/bederni-nosic-pognae-3v1. Často využívam len tú bedrovú časť, hlavne keď je tepo, aby sme sa nepotili ale to je samozrejme vhodné až pre staršie dieťa

eliska4
15. feb 2018

Ja som mala najskor babyvak, potom manducu. Tú som používala hlavne keď sme chodili na výlety. starší už pekne ťapali a malého som nosila v manduce, takže sme mohli chodiť aj do lesa či prosto tam, kde sa s kočíkom nedostanete

stanislavicenka
15. feb 2018

@julinka29 ten je uplne nevhodny. V dobrom

minik5
15. feb 2018

Rischino, Zumbuca - sú to slovenské ergo nosiče.. odporúčam satkový, je to paráda!!!

slnieckostanka
21. feb 2018

Mne sa najviac osvedčila šatka. Je skladná, stále ju mám v batohu a malinkej sa v nej veľmi páči

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanka113
26. mar 2020

Ahojte, chcela by som vedieť mám nosič Chicco Myamaki a rada by som vedela ako si to ženy vy začínate sami medzi tými lopatkami. Pretože ja tam nedociahnem...Ďakujem

ikusa10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkaziva
24. nov 2022

Pripínam sa pod tento chat. Ja mám požičanú elastickú šatku ale dieťa sa mi v tom zošuchuje dolu lebo viazanie často povoľuje. Okrem toho mi vadí, že keď to odväzujem napr. u doktora váľajú sa mi dlhé konce šatky po zemi. Tiež keď potrebujem kojiť vonku, je to nepraktické. Na MK mi mama teraz kúpila staršiu manducu, vyzerá dobre, ale pre moje mesačné dieťa nevhodná, lebo má v tom hrozne naširoko roztiahnuté nohy a to ju bolí. Napriek novorodeneckej vložke je to nepoužiteľné... takže hľadám iný ergo nosič, ktorý by mal úzky sed...