Aký nosič pre dieťa na občasné nosenie?

alisska
10. máj 2015

ahoj dievčence, zvažujem kúpu nejakého nosiča pre môjho 4- mesačného synátora, aby som mohla ísť občas na túru, prechádzku do lesa a podobne kam sa nedá s kočíkom. Vôbec sa v tom však nevyznám, tak ani neviem čo mám pozerať, či klokanku, manducu alebo niečo iné. určite nechcem šatku. tak ak viete niečo odporučiť, budem vďačná. prípadne aj aké značky sú dobré a čomu sa radšej vyhnúť. a tak isto na čo si pri výbere dávať pozor.. ďakujem 😉

besnota
10. máj 2015

Urcite nie klokanku tam dieta visi za genitalie, mozes pokukat ergonomicke nosice - manduca, ergo, liliputi alebo mei tai nosic

katkakovac
10. máj 2015

No ak si menšieho vzrastu ako ja (160 cm) poradím ti Manducu. Je dostatočne nastaviteľná aj na mňa ale aj na môjho 100 kg muža 😀
Tej šatke by som sa asi moc nebránila na tvojom mieste. Ja som najskôr chcela manducu, ale tá sa skôr hodí na väčšie dieťa. Rozprávala som sa z viacerými mamičkami, keď som sa rozhodovala a nakoniec to vyhrala šatka. Od narodenia do cca 8 mesiacov som malého nosila v ľanovo-bavlnenej šatke značky KMENT (slovenská výroba) a teraz sa nosíme v manduce. Ak sa bojíš uväzovania, dá sa to naučiť veľmi rýchlo a hlavne je to prispôsobivejšie na malé dieťa. Ak by si mala záujem, pošlem ti video, ako na to 😉 A určite si pozri stránky o nosení detí, je tam veľa užitočných informácií 🙂 Pripojila som ti foto, ako sme sa nosili po výletoch. Synček tam má 3 mesiace 🙂

bibistec
24. máj 2015

ja som mala babyšatku a nemôžem si ju vynachváliť. tie nosiče sú desné a bolia z nich plecia. Mala som rôzne ale nie sú dobré. Šatka sa dá prispôsobiť môžeš si ju rozprestrieť na celé plecia tým sa rozloží váha a je to oveľa oveľa lepšie.