Nosič Manduca verzus Stokke baby carrier

danitko
1. júl 2013

Prosím poradte, čo si vybrať pre 4 mesačné bábo. Manduca alebo Stokke. Chceme ist na turu s babom a pri manduce je babo tvarou k hrudniku, co je fajn, len sa s nim horsie slape do kopca. To si len ylsim, neviem. Kvoli polohe noziciek.
Stokke ma 3 polohy, len to vraj nie je ergo nosic... Tak neviem.
Dakujem

kudrlivka
1. júl 2013

my sme boli na ture s ergo carrier, posielam foto, bolo to perfektne aj malemu sa pacilo 🙂

bettypo
1. júl 2013

@danitko manducu mozes mat aj na chrbte

marianka3
1. júl 2013

Manduca 🙂

danitko
autor
1. júl 2013

Dakujem za radu

delideli
1. júl 2013

@danitko : podla tohto sa da dat ako pisu baby aj manduca na chrbat :

pallacinka
1. júl 2013

Urcite Manduca, stokke nie je ergonomicky nosic a to je to najdolezitejsie.

ninan2
1. júl 2013

Manduca alebo trochu lacnejsi Liliputi

kessinka
1. júl 2013

@danitko Jednoznačne Manducu, dá sa nosiť aj na chrbte, takže nebude problém so šlapaním do kopca. Stokke nie je ergonomický.

cacika
2. júl 2013

manducu urcite. stokke je velmi nepohodlný na dlhsie nosenie. dieta sa nosí v záklone, tazisko je daleko od tela nosiča a potom z toho bolí chrbát. nemá ani bedrový pás ani tak dobre polstrované popruhy na ramenách, túra v nom by bola trápenie hlavne pre teba. neviem ako si to myslela s tou polohou noziciek ale v manduce bude bábo v ideálnej ergopolohe. stokke je len tak na 15minut, na frajerinu, nie na výlety 😉 a nie je ergonomický... 🙂 kuk na moj fotoblog, dobrých nosičov je vela. https://www.modrykonik.sk/fotoblog/cacika/album...
@danitko

behulka
3. júl 2013

@danitko Manducu - pokiaľ to chcete jednorázovo, dá sa aj požičať u niektorých predajcov.

danitko
autor
4. júl 2013

@behulka Uz som dnes zapozicala .-)

e_z
17. júl 2013

@delideli
@kudrlivka
Kočky môžem použiť vaše foto do Wiki Modrý koník ku článku o Manduce?: https://www.modrykonik.sk/ergonomicky-nosic-man...
Dole pod textom článku na koláž, kde bude viac mamičiek alebo oteckov nosiacich v Manduce?
Ďakujem.

delideli
17. júl 2013

@e_z : ja som fotku stiahla z netu, takze kludne 🙂

kudrlivka
18. júl 2013

@e_z
Ahoj, no len nas nosic nie je Manduca takze asi nie🙂

e_z
19. júl 2013

@kudrlivka Som si nevšimla🙂 Ale ak ti nevadí, tak by som ju dala k Ergu.: https://www.modrykonik.sk/ergonomicky-nosic-erg...

e_z
19. júl 2013

@delideli A ja že si to ty🙂

semka80
13. máj 2014

Hadam tento prispevok pomoze inym maminam, ktore sa rozhoduju. Kto tu napisal ze stokke 3 v 1 my carrier nie je ergonomicky napisal nechcem napisat hlupost tak to napisem krajsie neoverenu informaciu. J nan nedam dopustit kedze, nas maly trpel od 3 tyzdnov kolikami a o kociari nechcel ani pocut rozhodli sme sa pre ergonomicky nosic. Zvolili sme stokke a som s nim nad mieru 13 mesiacov dennodenneho nosenia maleho mi dava pravo povedat ze lepsi nepoznam , a to nas drobec nieje ziaden drobec mame 13 mesiacov 86 cm a 15 kil a xokazem ho v pohode nosit hodiny aj teraz med ideme na dlhsiu prechazku a to som normalnej postavy ziaden medved 175 cm a 57 kg. S tromi polohami ktory tento nosic ponuka je na nezaplatenie. Do troch mesiacov som ho nosila tvarou k sebe, potom uz pekne drzal hlavku a hcel vsetko obzerat tak tvarou von a teraz svet obdivuje z chrbta aj ked uz nie tak casto lebo chce behat.Vrelo odporucam , mozno jedine minus oproti znacke manduca je ze je len do 15 kil a manduca ma nosnost do 20 ale aj stokke 3v 1 je ergonomicky , by som si nedovolila kupit nie ergonomicky nosic pre moj poklad.

lenka1993
8. júl 2014

@semka80 v ergonomickom nosici sa neda nosit tvarou do seba lebo je to neergonomicke. Nema chrbatik do C ale je "prehnuty" neprirodzene. Nehovoriac o tom ze mu vysia nozicku, teda ich nema do M ako v ergonomickom nosici 🙂. Kuk do skupiny "nosime nase deti" 🙂

semka80
9. júl 2014

@lenka1993 Musim ti to vyvratit stokke my Carrier je trojpolohovy a splna vsetky poziadavky pre zdravy vyvoj od narodenia az do troch rokov. Najprv sa babatko nosi tvarou k mame s oporou pre hlavicku a chrbatik ma do c. A nevisia mu vobec nozky a ma ich do M zda sa mi, ze vobec nehovorime o rovnakom produkte. Netreba zatracovat veci ked ich nepozname, a ociernovat . Ja netvrdim ze manduca je zla ale su ma trhu aj ine znacky a prestudovala som si toho dost predtym ako som kupila. Takze kuk na viacere info. Niekto tu pisal, ze stokke nema bedrovy pas, opak je pravdou.

semka80
9. júl 2014

Keby sa niekto zaujimal mam foto vsetkych troch moznosti nosenia. Uz som to tu pisala som svojho syna nosila od 1 mesiaca doteraz a to ma 15 mesiacov a 15 kil (nosenim myslim, denno-denne pouzivanie a to trpim silnou skoliozou ,nedam dopustit na stokke).

behulka
9. júl 2014

Veľmi dobre a podľa mňa aj objektívne napísaná recenzia na nosič Stoke od Caciky:
https://www.modrykonik.sk/blog/cacika/article/stokke-nosic-klokanka-alebo-ergo-vjkln3/
@semka80 nosenie tváričkou vpred NIE JE ERGONOMICKÉ, nech by si robila čokoľvek, v žiadnom nosiči ho nedosiahneš.

aksniteb
26. júl 2014

skúste pozrieť ako v nezávislom testovaní tieto nosiče dopadli a rozhodnite sa 🙂
http://www.stream.cz/adost/10001659-adost-detsk...

lulasu
26. júl 2014

Ja som si kupila Manducu koli tomu ze chodime na tury a ja som ani po porode nechcela prestat a v stvrtom mesiaci sme boli s malou na turach na Orave v pohode tam vydrzala cely den a viac sa jej tam pacilo ako v kocary a tiez sme pochodili hory doly ja som ju velmi vyuzila najme do hor a do mesta inak som ju vozila v kocary ale neviem si vynachvalit naprv sa mi to zdalo vela za kusok latky ale nebanujem ani jeden cent a kupila by som zas. A mne vobec v predu nezavadzala tak som ju mala stale pod kontrolou ci je vsetko OK a ja meriam 158 cm takze vyssie baby maju oproti mne vyhodu. Ja som ju v predu nosila viac ako vzadu. I malej sa viac pacilo ked som ju mala na bruhu ako na chrbte.

egiginka
26. júl 2014

V d teste bol stokke oznaceny za skodlivy a dopadol najhorsie zo vsetkych testovanych. Najlepsie dopadla manduca.... a osobne ju odporucam, ako kazdy kvalitny ergonosic,
@danitko inak ten d test je dostupny na nete. Kukni si

kornelia33
6. aug 2014

@semka80 dobry den, som prave pri hladani nosica pre mojho 5-mes synceka, odporucili ste stokke, tiez nad nim roznyslam, je manipulacia s nim jednoducha? mam 1,70 a 50 kg :(

mita9
6. aug 2014

@kornelia33 stokke urcite nie..manducu odporucam

behulka
7. aug 2014
kornelia33
8. aug 2014

@behulka dakujem, medzi tym som uz kupila beco....:( vobec s tym neviem narabat, pripada mi, ze maly ma moc vystrcenu hlavicku von a tiez sa mi to zda akesi volne aj ked som popritahovala vsetky mozne popruhy a ze tento nosic ich ale maaa......

jaj7
5. sep 2014

Uplne suhlasim mame stokke absolvovali sme s rocnou dcerou sest hodinovu turu a nevieme si ho vynachvalit dokonca si v nom aj pospala a dieta sa vie v nom volno hybat oproti inym nosicom v ktorych je dieta len akoby schulene a prikrcene mame odskusane takze odporucam stokke

katkacha
24. jan 2015

Tiez mam stokke a vrelo odporucam, malu v nom nosim od 7mesiaca a pekne ma nozicky do M nasiroko. Tiez sme vyberali z viacerych ale tu vyhrala aj chrbtova konstrukcia kedze mam bolavy chrbat. Takze spokojnost pre babo aj maminu.