Babyšatka. Návody na viazanie

bambusko
6. apr 2009

v teme o noseni deti sa casto vyskytuju dobre odkazy s navodmi na viazanie satiek, casto sa aj opakuju alebo stracaju v diskusii a su opakovane ziadane. preto by bolo uzitocne kvoli prehladnosti linky na zaujimave videa s kratkym komentarom o co ide davat takto separe 😉

samozrejme na uvod jednoznacne patri "motivacne" video, ktore skalne nosicky dobre poznaju 😀 vdaka nemu som nadobudla presvedcenie, ze uviazat a nosit dieta v satke zvladnem aj ja. ved kto by si po zhliadnuti povedal, ze moze byt nesikovnejsi ako tento chlapik?

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0

kym mi prisla satka na vyskusanie, pozrela som si video niekolko 10x 😝 a v duchu viazala. potom som satku uviazala uplne v pohode a na 3. krat sa mi podarilo aj utiahnut ju presne tak ako bolo treba. viazala som s pevnou satkou, chlapik ma elasticku

takze vsetky nosicky, ktore davate do temy o noseni deti odkazy, prispejte 😉

vopred vdaka za vsetkych, ktorym to pomoze 😵

mamminna
18. jan 2013

@ivula7 no presne som tam vcera bola kuknut, neskoro mi prislo na um ze vsak na tejto stranke je vsetko ! dost mi pomohli ! 😉 dakujem

masasko
17. feb 2013

ahojte, môžem uviazať dieťa "kríž s kapsou vo vnútri" tak aby bolo dieťa otočene ku mne chrbtom? alebo nejaky iny uvaz, tak aby bol maly predo mnou, ale tvaričkou dopredu?

zfidorka
17. feb 2013

@masasko nosenie celom dopredu nie je vhodne, viac tu
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=32

masasko
19. feb 2013

ďakujem pekne za odkazy 😉

e_z
10. jún 2013

Video návody na viazanie babyšatky nájdete pekne spolu aj vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/babysatka/

lenadka
22. aug 2013

Ahojte! 🙂
Potrebujem poradiť ľahké viazanie 3 ročného dieťaťa na chrbát v šatke 3.6m. Pozrela som si batoh a dvojitý hammok. Nemáte ešte nejaký jednoduchý návod? Zajtra budem s malou skúšať čo nám najviac sadne - na nosenie na túry v sobotu ideme na týždeň do Tatier, tak oprašujem šatku.

gong
8. sep 2013

Dobrý deň, chcem sa spýtať mám 4.týždňovú dcérku, kúpila som si babyšatku, chcem sa Vás skúsenejších opýtať, ja by som ju chcela nosiť vertikálne vpredu, lenže sa chcem spýtať, aké viazanie je na toto najlepšie, a či nožičky majú byť roztiahnuté a visieť vonku, alebo ich mám schovať. Satku som si kúpila pevnú nie elastickú a asi som urobila chybu, lebo som trošku širšia a uzol sa mi dá spraviť iba vzadu. Už som prešla rôzne videá a návody, ale stále mám pochybnosti, aby som niečo nedomrvila a neublížila malinkej. A do šatky dávate babatká s holými nôžkami, napr. ked je takýto čas, lebo mne v šatke s malou strašne teplo. Dakujem za každú radu.

emjee
8. sep 2013

@gong ahoj, na vertikalne viazanie je super kriz s kapsou vnutri, pozri video

https://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4


pevna satka je super, aku si kupila - znacku a dlzku? uzol sa robi bud vpredu alebo vzadu, podla typu viazania, pri krizi s kapsou vpredu uzol vychadza dozadu uviazat (so 4,6m satkou do velkosti ca 48/50 - mam vyskusane 🙂 )

emjee
8. sep 2013

@gong co sa tyka obliekania - vzdy ako seba, na nozicky by som dala navleky

gong
9. sep 2013

@emjee
Ja mám pevnú šatku baby-doo a je 4,5m dlhá, a prosím čo sú to tie návleky, to počujem prvýkrát. A tie nožičky môžu visieť vonku?

emjee
9. sep 2013

@gong ano, nozicky mozu byt vonku, s touto satkou pri viazani kriz s kapsou dnu by ti mal uzol vyjst dozadu
navleky su toto: http://www.branakdetem.cz/wool-tube-navleky-na-... kvazi nadkolienky, ale bez spodku, t.j. daju sa variabilne natiahnut na mensie i vacsie nozicky, pripadne aj rucicky, po slovensky sa to tusim vola stucne

gong
10. sep 2013

@emjee DAKUJEM PEKNE za rady 🙂))

tin007
14. sep 2013

ahojte, ak by ste mali zaujem, tak v burze mam eco mam satku na predaj v super stave (a je k nej aj navod na viazanie) plus vankus na kojenie k tomu zdarma.

jitka2203
16. jan 2014

@tin007 ahoj, este mas satku mam eco na predaj? Za kolko ju predavas? Dakujem za odpoved. Jitka

tin007
16. jan 2014

@jitka2203 nemam, predala som

vladkaluckalukas
22. jan 2014

Babyyyyyy..pomoc, mam mesacneho chlapca, kupila som BOBA elasticku 4.5 metrovu satku a stale sa mi uvolnuje ked ho nosim, neni to pevne, asi to neviem uviazat spracne. Ma to byt na fest silno okolo mna alebo co????

dulkagabulka
22. jan 2014

@vladkaluckalukas áno, uviaž si ju tak, ako keby sa do nej už nič nemalo zmestit...na rozdiel od tkaných, nenechávaš volne pre babatko...

vladkaluckalukas
22. jan 2014

@dulkagabulka dakujem, idem skusat......

moni_que
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ales33
23. sep 2014

Rada: Nosenie a správne viazanie (hybridné šatky)
Milí nosiaci rodičia. Týmto článkom Vás chcem upozorniť na správne viazanie šatky, predovšetkým hybridnej Je Porte Mon Bébé (ďalej JPMBB).
V poslednej dobe som dostávala avíza o tom, ako na niektorých fórach (MK) mamičky rozoberajú zlé uviazanie šatky JPMBB. Nie sú 100% spokojné s touto šatkou, lebo kraje šatky vraj odstávajú.
Ide ale o zlé viazanie šatky. Väčšina z nich šatku viazala do úväzu "kríž s kapsou vnútri". Tento úväz je vhodný pre tkané šatky (viď prvý obrázok), nakoľko dieťa sa do nich vkladá tak, že sa šatka predviaže - pripraví sa kapsa a na ňu sa prehodia ramenné pásy, dieťa sa vloží do pripravenej kapsy a až potom sa ramenné pásy doviažu napevno. Tkané šatky treba pri každom vyberaní a vkladaní dieťaťa nanovo preväzovať.
Výhodu v tomto majú elastické šatky (posledný obrázok), ktoré sa na telo rodiča uviažu úplne a dieťa sa podľa potreby vkladá a vyberá. Tam je vhodnejší úväz "kríž s kapsou vonku". Nevýhoda týchto šatiek je, že po vložení dieťaťa veľmi pružia, niekedy sa natiahnu až natoľko, že uzol treba rozviazať, popruhy podoťahovať a nanovo uviazať uzol. Potom už počas dňa sa dá dieťa zo šatky kedykoľvek vybrať a znovu vložiť bez nutnosti úplného rozväzovania šatky (po opätovnom vložení maximálne podoťahovať uvoľnený úväz).
Hybridná šatka JPMBB (obrázok v strede) je svojimi vlastnosťami jedinečná. Najvhodnejší úväz pre ňu je "kríž s kapsou vonku". Môžete si ju na seba uviazať dostatočne napevno, je dosť elastická na to, aby ste do nej pohodlne vložili dieťa. Dbajte ale na dôkladné dotiahnutie ramenných popruhov, aby bolo dieťa pevne fixované a kraje sa neotvárali.
Pozrite si pozorne video JPMBB tu:

https://www.youtube.com/watch?v=2fNQ_J636b0


Všimnite si, ako ten charizmatický Francúz dbá na to, aby šatka bola dôkladne dotiahnutá, aby sa pruhy látky počas viazania neprekrútili na rubovú stranu (čím by úväz strácal na tvárnosti) a ako pevno si ju na seba viaže. Ak sa mu zdá, že šatka je voľná, ešte pevnejšie ju na sebe dotiahne. Šatka je takto dokonale pripravená na vloženie dieťaťa - video napríklad aj toto:

https://www.youtube.com/watch?v=JYJ6qZ2DevY


Šatky JPMBB sú ideálne na výlučné nosenie dieťaťa, pri praktizovaní bezplienkovej komunikačnej metóde... Môžete si ju ráno na seba uviazať a celý deň ju nosiť ako tričko bez nutnosti preväzovania. Dieťa môžete kedykoľvek vložiť a kedykoľvek vybrať, znovu bez nutnosti preväzovania.
Dôležité je len správne si šatku uviazať. Ak Vám odstávajú okraje, nie je to šatkou, ale ZLÝM ÚVÄZOM!
S negatívnymi ohlasmi na túto šatku som sa stretla jedine v prípade, že bola zle uviazaná. Vždy stačilo úväz opraviť a nosenie sa razom stalo radosťou
Budem vďačná za každé zdieľanie, aby sa omyl dostal na pravú mieru a aby hybridná šatka JPMBB bola aj naďalej najobľúbenejšou šatkou na slovensko trhu, tak ako je vo Francúzsku.
D.
P.S:obrazky su s vodotlacou, preto ich mozete najst na facebooku: drobcekovia.sk

dulkagabulka
23. sep 2014

@ales33 v uvaze na videu ma babatko jedno kolienko vyssie akp druhe. Nevadi to?je to zdrave?

ales33
24. sep 2014

@dulkagabulka v brusku tiez nie je dieta vycentrovane

dulkagabulka
24. sep 2014

@ales33 podla kurzu ktory som absolvovala, maju byt kolienka rovnako vysoko

janatorokova
28. nov 2014

dievčatá, prosím poraďte mi. Kúpila som si tu na MK dvojdielnu šatku a nikde neviem nájsť návod na správne uviazanie. Nemáte prosím nejaké tipy?

linduska7878
7. dec 2014

@ales33 nemáte prosím nejaké skúsenosti so šatkou je porte mon bebe ale bezuzlovou, čakáme bábätko a bojím sa uväzovaní tak som sa rozhodla pre túto, ale neviem či to je dobrá voľba ďakujem

ales33
8. dec 2014

zavolajte prosim 0908 311 300 Andrea, pracovne dni medzi 10:00-12:00, ochotne vam poradi ohladom nosenia (neskor aj dojcenia, ...), ak ste z Prievidze, aj vam predvedie vsetky typy nosicov na stefanika 33

ginepra
12. feb 2016

Ahojte. Co je vhodne na nosenie 4,5 r dietata pocas dlhej prechadzky-turistiky?

vejula
12. feb 2016

@ginepra skus kuknuť lenka nosič todler, ona šije zo šatiek

ginepra
12. feb 2016

@vejula prepac prosim ta, som nepochopila kde mam kuknut