Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

monr
8. aug 2011

@rosienka skús si uviazať šatku na hlavu, to sa horšie sťahuje z hlavy, ako čapica. Prípadne, keď bude na chrbte ju niečím zabaviť, hračku do ruky, prípadne nejakú varešku, (ale niečo také, aby ti tým nevedela poriadne tresnúť po hlave 🙂 )

rosienka
8. aug 2011

@monr uz ju prave vidim, resp. citim, ako mi s chutou trieska po hlave a mäkke chobotiny šmara kade lahsie 😉 ale vyskusam...

usacek79
8. aug 2011

mate niektora skusenost so satkou, ktora ma kruzok kovovy? je to praktickejsie?

emjee
9. aug 2011

@usacek79 myslis ring-sling? skusenost nemam, ale ta satka je vyrazne kratsia a neviaze sa, len sa upevnuje do toho kruzku - t.j. menej sposobov uvazov ako pri klasickej satke a vacsinou len asymetricke uvazy na jedno rameno (t.j. vacsia zataz pre nosiaceho)

monr
9. aug 2011

@usacek79 skúsenosť mám, ring sling je fakt len na poponášanie, nie na dlhé nosenie, radšej normálna šatka, a ak sa ti nechce viazať, tak potom radšej ergonomický nosič.

vavrenka
18. aug 2011

kocky, mate skusenost s babyvakom? moja hanka ma teraz 9tyzdnov, nemoze byt vo vodorovnej polohe (silny reflux a koliky), v satke tiez nie cely den - na zvislo, a v satke v klbkovej polohe doslovne jaci. mam pozicany bayvak, na obsluhu je to velmi prakticke, len neviem, ci ju tam dobre davam a vraj sa v babyvaku da aj kojit.. plis, kto mate skusenosti, podelte sa 😉

emjee
19. aug 2011

@vavrenka nemam skusenost, ale chcem sa spytat, preco nemoze byt podla teba v satke nazvislo cely den? ved ju priebezne vyberas na prebalovanie, dojcenie, v noci hadam spite vodorovne 😉 takze tam urcite nie je 24h denne, ja by som sa toho nebala, ja som nosila od narodenia len zvislo (vodorovne nechcel byt ani za svet), vyriesilo nam to aj koliky a stlmilo reflux
co sa tyka dojcenia - dojcit sa da tak v satke v koliske, v satke zvislo, v babyvaku (podobne ako koliska v satke), v ergonomickom nosici - staci mat tricko s vystrihom alebo teraz v lete po dome len v podprde a vybrat prsko, strcit do pusinky a ides 😉

vavrenka
19. aug 2011

@emjee no, som z toho jelen, citala som clanok, ze vertikalny uvaz az od 6m, ak by to bolo v pohode, bolo by to pre mna vyriesene, lebo mala tuto polohu miluje. len si neviem dost predstavit ako ju tak kojit 😕 ,

zuzanockamt
19. aug 2011

@vavrenka ja som vertikalne nosila od 4.tyzdna a bolo to ok 🙂

emjee
19. aug 2011

@vavrenka je to v pohode, v krizi s kapsou mozes nosit vertikalne od prveho dna - treba dbat na podsadeny zadocek, gulaty chrbatik, spociatku ti asi bude vyhovovat dojcit mimo satky, neskor sa to naucis aj v nej 😉

pitik
20. aug 2011

ahojte, tiez som si kupila satku, zatial som tam mala maleho len nejake 2 razy, ale chcem ho tam davat castejsie, len by ma zaujimalo, ked babatko vyberate, musite vzdy komplet rozviazat satku, alebo sa da len nejako uvolnit a zase ho tam potom o to jednoduchsie supnut naspat? Mne este nejako nejde dotahovanie, stale mam pocit, ze mam niekde nieco uvolnene, neviem, ako dat malemu spravne hlavicku, teraz v tychto horkach sme to radsej ani neskusali.

emjee
20. aug 2011

@pitik aky uvaz pouzivas?
taky kriz s kapsou vnutri musis vzdy rozviazat komplet a naviazat nanovo
nanovo nemusis viazat napr. dvojity kriz, kriz s kapsou vonku

duppe
20. aug 2011

Ahojky 🙂
jsem začátečník a ráda bych si koupila šátek,můžete mi poradit, který doporučujete a proč? Nebo je to jedno?
Co říkáte na šátek elastický/pevný INDIGO 3,2m ?
Díky za rady 😵

emjee
20. aug 2011

@duppe no pre zaciatok sa musis rozhodnut ci elasticku alebo pevnu (a z pevnych ci dlhu alebo ringsling) - vyhody a nevyhody si precitaj tu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

co myslis pod indigo? lebo indigo je podla mna modra farba
ak myslis indio (didymos), tak to je pevna satka, dlzka 3,2m je vsak vhodna skor na uvaz na chrbat tzv. batoh pripadne na jednoduchu kolisku, ak mas konf. velkost do 36-38 budes na bezne uvazy pre novorodencov potrebovat dlzku 4,2m, ak mas konf. velkost 40-48/50 tak potrebujes 4,5 m

pitik
21. aug 2011

@emjee a aky je ten dvojity kriz s kapsou vonku? je vhodny aj pre malinke babatka?

emjee
21. aug 2011

@pitik to su dva uvazy 😉 obidva mozes pouzit hned od narodenia
dvojity kriz

https://www.youtube.com/watch?v=Vftt4oy7VF0


kriz s kapsou vonku

https://www.youtube.com/watch?v=Aq4RkQlIij4
duppe
21. aug 2011

@emjee díky za rady 🙂
hledám šátek na nošení vepředu. To jsem netušila že je to až tak "složité" že záleží i na kof.velikosti a taaak. TO jsem ráda, že jsem se zeptala jinak bych koupila nějakou a bylo by zle 😅

duppe
22. aug 2011

Ahojy, teda těch šátků je tolik a tolik druhů... 😅
Prosím poraďte:

šátek na novorozeně, jsem začátečník co se šátků týče, netuším jaký si vybrat. Moje konf.vel. je 40.

Děkuji 😵

zuzanockamt
22. aug 2011

@duppe ja osobne by som na novorodenca odporucala elasticky satek, svojho syna som v nom nosila do 4 mesiacov, ale da sa v pohode aj dlhsie, zavisi od vahy dietata (do tych 9 kg je to pohodlne, potom uz treba pevny) ... zo znaciek napr. Moby, SleepyWrap,Liliputi,Hoppediz a pod ... ja som bola spokojna so SleepyWrap ... elasticke satky maju standardnu dlzku cca 5 m

duppe
23. aug 2011

@zuzanockamt Díky za radu, přemýšlím nad šátkem Hoppediz. Všechny šátky této značky jsou elestické? Paní co by mi ho prodala mi to neumí říct. 😕 Má šířku 45cm a délku 6,4m. Já myslím, že by mis tačil i kratší šátek ale tenhle je za dobrou cenu a když tak bych ho skrátila 😉

zuzanockamt
23. aug 2011

@duppe hoppediz ma aj elasticke aj pevne satky, takze neviem, aky ma ona na mysli

monr
23. aug 2011

@duppe bežné elastiky nemajú šírku 45 cm, to sa mi zdá málo. pevné majú okolo 70, elastiky 60. Pri šírke 45 by som sa bála, že nebude stačiť látka. A dĺžka bežného elastiku je 5 metrov. Isto je to hoppediz?

emjee
23. aug 2011

@duppe tiez sa mi zdaju divne tie rozmery, to je dost nestandardne

inak ja som zastanca pevnych satiek 😀 ak to myslis so satkovanim vazne, naucis sa hned do pevnej a nemusis po par mesiacoch riesit nieco na vacsie dietata - ale samozrejme, proti gustu ... 😉

zuzanockamt
23. aug 2011

mne sa zda elastik pre uplne cerstve babo najvhodnejsi ... satkovanie milujem, vystriedala som viacero pevnych, teraz mam storcha, ale ak by som mala mat druhe dieta, tak by som si na zaciatok zase zadovazila elastik

duppe
25. aug 2011

Měl by to být Hoppediz, tak to paní uvedla, nicméně jsem objevila jiné šátky a nejspíš si objednám některý z nich...... jenom nevím jestli je lepší když je šátek ze 100% bavlny nebo 50% bambus a 50% bavlna?
Co říkáte na šátek viz.foto. Děkuji 😵

monr
25. aug 2011

@duppe čo je to za značku? naj sú iste storch, hoppediz, didymos, ešte aj nati a ellevill. mám doma prvé 3, a sú fakt super 🙂

monr
25. aug 2011

@duppe tak práve som si prečítala, táto šatka je bymbus a bavlna, je to látka, ktorú mali kedysi v moraviatexe (kočky písali, že je vhodná na pyžamko 😉 )isto by som do toho nešla, aj keď sa ti to zdá lacné. Radšej popozeraj použité šatky tých značiek, čo som spomenula vyššie.

duppe
25. aug 2011

@monr Díky za reakci, a co říkaž na ten šátek hoppediz (viz.foto), myslíš že je to ten elastický?

monr
25. aug 2011

@duppe hej, to je elastik , mal by mať šírku 55cm. Ja som mala elastik liliputi, a na malé mimi som bola náramne spokojná. tento má písanú hmotnosť do 9kg, ale to je len odhad, môže ti to vydržať do 4 mesiacov, ale aj do 9, ak budeš mať drobátko. Je len na tebe, či kúpiš tento a potom budeš zvažovať pevnú šatku, alebo ergonomický nosič. Alebo kúpiš rovno pevnú šatku.
viem, že @emjee je proti elastikom, ale ja si ho nemôžem vynachváliť. a nakoniec som dopadla tak, že som mala prvý elastik, k tomu beco. Potom pribudli pevný didymos, teraz hoppediz a beco som vymenila za ergo. a ešte je doma aj ring-sling. Je to mánia, pozor na to. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

duppe
25. aug 2011

@monr 🙂 ja si nejsem jistá jak mě to šátkování chytne tak proto chci elastin je to myslím snadnější prozačátek