Je lepší kočík alebo babyšatka?

lumimi
14. okt 2011

Prosim o radu nakolko som už uplne bezradná.
Za cca mesiac čakáme druhé bábo a riešim kočík, našla som ideálny aký by som chcela ale stojí to dost vela penazí, a tak riešim dilemu či dávat tolko penazi za kočík, alebo nosit malu v zime v šatke a potom na jar, ked bude vacsia ju dat do ondrejkovho sportového kočíku, neviem či už bude ondrík tolko chodit pešo. bude mat vtedy okolo 20 mesiacov. Naozaj neviem ako sa rozhodnut. preto budem rada za každu skusenost, nazor a radu. dakujem

cmulinko
14. okt 2011

ja by som uprednostnila kocik pre babatko nakolko sa k babysatke nemozem vyjadrit,lebo s tym skusenosti nemam...a pre 20 mesacneho uz nie je nevyhnutne mat surodenecky kocik...myslim si,ze celkom dobra alternativa by bola mat na kociku vzadu buggy board na ktorom moze stat starsi syn.

ginger_fox
14. okt 2011

Ahoj, uvazujes celkom rozumne. Moja kamaratka, ktora ma sice len jedno babo, vobec klasicky kocik s vanickou nepouzivala(teda aby som neklamala, pouzila ho mozno 2-3x). Syn sa jej narodil zaciatkom decembra a tym, ze ma psa a chodievala s nim von, omnoho praktickejsia jej prisla babysatka. Maleho zacala castejsie nosit az v sportovom polohovatelnom kociku, ked mal cca 5-6mesiacov. Ked uz bol na satku velky, tak presedlala na nosic liliputi. Co sa tyka chodenia peso u prvorodeneho, je to velmi individualne. Moj syn odvrhol kocik, ked mal cca18 meciacov, vtedy sme zo dna na den prestali pouzivat kocik, ale zas zvyknem v meste vidavat aj 3rocne deti v kocikoch.

vianne
14. okt 2011

..Ahoj, kocik sa ti urcite zide, lebo ani v satke sa neda nosit stale a za kazdeho pocasia. Ale urcite je to uzasna pomocka. Zasa satku nemusis kupit najdrahsiu, napr. ja mam satku za 30 eur a som vysostne spokojna. Maly sa velmi rad nosi, ale ked bude velka zima tak ho asi radsej dam do fusaku do kocika. Satku najviac vyuzivam doma, na kratke prechadzky, a na nakupy. Kocik nechavam niekde pri dverach (napr. v tescu) maleho dam do satky a ide sa 🙂)
asi by som ti porqadila ten idealny kocik + stupienok pre starsieho aby nemusel len peso...a satku si vypytaj k vianociam 🙂))

snehovavlocka
14. okt 2011

na zimu by som pre novorodenca urcite pouzila kocik. (nemusi byt nutne surodenecky,i ked vidim,ze syn ma len 15mesiacov...).snad s nim nemusis chodit na dlhe trasy,dietatu casto staci vyjst pred dom (bytovku), trosku poukazovat vtaciky,popadane listy, poclapkat sa v gumakoch v mlake(aj na jednom mieste je vela veci na uputanie pozornosti na taku hodku,mozno i viac) a ked uz bude unaveny,pojdete domov.

tea333
14. okt 2011

my sme pouzivali manducu, nas maly sa v kociku velmi vozit nechcel.da sa nosit v uplne kazdom pocasi, ak mas MaM kapsu, v ktorej bude drobcovi krasne teplucko.okrem toho je to krasny pocit, ked takto na tebe spinka 😵 akurat si v dazdi zoberies dazdnik aby si nezmokla 😉
da sa pouzit aj baby satka, len neviem ci na nu tie kapsy na zimu sedia.

anicka1981
14. okt 2011

ja som svoj kociar nemala vonku uz asi 3 mesiace vsade ideme v satke, maly jednoducho nechce byt v kociku, vystraja v nom, a nase kocikovanie stale skoncilo tak, ze maleho som niesla na rukach a kocik tllacila prazdny pred sebou,,, aj vcera sme boli na dlhej prechadzke v satke, a bolo na teplucko, ked chces nosit v zime je dobre, ked si kupis aj ochrannu kapsu na satku(cca40e) do dazda, ja som si satku prekryla malou deckou na to kapsu a fajnucko teplucko nam bolo, a 6km sme presli,,, takze ja na satku nedam dopustit, je prakticka vsade sa dostanes ani schody ani nic take ta nezaskoci, moj ma 4 mesiace,,,, a asi sa budeme este dlho nosit, ale po zime planujem vytiahnut sportovu cast kocika, takze sa mozno po sediacky bude chciet vozit,,,, a svojho drobca si oskusaj, ci ti bude chciet chodit peso, alebo kolko vydrzi ist, aby si neskoncila, tak, ze budes niest domov obe deti 🙂, alebo tak ako pisala vianne, ak kocik aj satku 😉

zuzanockamt
14. okt 2011

@vianne @snehovavlocka v satke sa da nosit v KAZDOM pocasi ... mne sa syn narodil v septembri 2010 a nosila som ho ho az do jari ... ja by som take malinke babo v zime a mrazoch do kocika urcite nedala ... nie je nic lepsie pre neho ako nosenie

briketa
14. okt 2011

Ja mam rozdiel medzi dvoma mladsimi osemnast mesiacov. Zo zaciatku som nosila maleho len v satke a Aili v jednokociku.
Ked Liam trochu povyrastol, nosim ich teraz v dvojkociku. ALe ono to velmi zavisi aj od toho, ako a kde byvas, na ako dlho chodite peso a ako je to situovane. Lebo darmo aj mne mala prejde, ked ju niekedy potrebujem mat priputanu v kociari aby neusla... alebo sa potrebujem jednoducho kamsi dostat. To s takym cvrkom aj ked uz chodi je jeden krok dopredu a pat naspat... to sa vsetky kvietky ovoniavaju, chrobaciky obdivuju...
Potom je dalsia situacia ked obaja spia. Spiace mimino vytiahnut, dat do satky a stale takto manipulovat. Potrebujes prebalit, zase vytiahnut. Potrebujes zaviazat snurku starsiemu, nahanat ho v parku...atd v takychto siutaciach je dobry kociar.
Ja hovorim satku aj kociar.

sirinka
14. okt 2011

ahoj, ja vyuzivam rovnako manducu ako aj kocik, dokonca aj surodenecky kocik... takze ja odporucam zohnat nejake dobre nositko a pokial potrebujes zohnat kocik len na zimu, pozicat si, alebo kupit pouzivany...
surodenecky kocik je super, pokial potrebujes ist niekam sama s detmi a nechces sa motat, okolo ciest, nakupne centra a pod....

katka3012
9. nov 2011

urcite kocik

anjelicek26
9. nov 2011

No ja si pri dazdi, snehu, poladovici, mraze neviem predstavit behat vonku s novorodencom v satke 😖 Ak je surodenecky kocik pridrahy, skus pozriet z druhej ruky alebo kup malemu stupatko ku kociku, taky skejtik, uz bude dost velky, aby na tom vedel postat kym sa presuniete z bodu a do bodu b

Inak je satka velmi prakticka, ale ak bude nevyspytatelne pocasie, co budete cele dni sediet doma? Plus su fakt situacie, kde je dobre to ani nie 2 rocne dieta pripnut (lebo na ruky ho nebudes moct vziat) - silna premavka, obchod, lekar, akakolvek situacia, kde sa budete ponahlat...

Ono je aj dost rozdiel 1 dieta v satke a volne ruky - a mat druhe dieta pri tom v obdobi vzdoru iduce na opacnu stranu a musiet vliect aj to.

bobocka
9. nov 2011

satkovanie je skvela vec,no dost dobre si neviem predstavit ako mas v snehu miminko v satke a behas za 20mesacnym 😖 iba co o nervy prides.praktickejsi je podla mna kocik.doma satkuj a navonku kocik.kup kocik z druhej ruky(alebo pouzi ten co uz doma mate),vsak to nie je sutaz,ze ktora maminka vyvaza babo v krajsom kociku.ide o prakticnost a pohodlie ako deti, tak aj matky.dokup ten maly skejtik na kocik .tak sa bude starsi syncek vytesovat ,ze sa vozi aj ked stoji,bambulku budes mat pohodlne pred sebou v kociku a budes mat obe deti pod kontrolou.satkovanie velmi podporujem a je to podla mna skvela vec,ale ide zima a musis mysliet na to,co je pre teba praktickejsie.co dokazes lepsie zvladnut.ja osobne by som sa bala satkovat v zime.ked si predstavim,ze sa maminke moze noha posmyknut a strepat sa a nedajboh nejak nestastne na miminko 😔 ...

bbtina
9. nov 2011

Ja som minule videla jednu mamimu a k hlbokemu kociku mala z boku prirobene take sedatko ako mini golfac a este to aj dobre vyzeralo

monika15
9. nov 2011

urcite surodenecky kocik,,, mne sa satka vobec nepaci.....
:(((kocik je ovela lepsi, si predstav jak maly bude mat meld down a tvoje mimino plakat v satke...
neeeee urcite som za kocik....

stvura
9. nov 2011

Je podstatne a to si neuviedla aku ma povahu starsie dietatko a ake mas moznosti ty. Nejde len o cenu kocika, ale o to, ci ho mas klde skladovat, ako vyriesit to ked ti dieta jedno alebo druhe zaspi, ci ides hore vytahom a pod. Ja mam aj kocik aj ergo nosic - treba si uvedomit ze by ti mali odpovedat mamicky ktore maju skusenosti s oboma vecami, pytat sa niekoho kto jednostranne zavrhuje jednu alebo druhu vec nie je dostat spravny, neskresleny a realny nazor. Takze...ak je tvoje starsie dieta v pohode (samo krasne plynule chodi a neunavi sa) tak staci urcite satka (ak nerobis dlhe trate), ak tvoje starsie dieta nie je tak pohyblive, tak surodenecky kocik, pripadne kupis sajdku (co vsak nie je realne ak mas v cinziaku maly vytah, tazke dieta, labilny kocik), skejt (tiez realne iba v tom pripade ze dieta vydrzi stat, nie je mrncave, nechce sedkat v kociku...
Ja som to vyriesila tak ze som mala skejt (dceru mam narodenu posledny septembrovy den, von sme zacali chodit v oktobri a bolo zle pocasie), no maly mi sedel i na korbicke kocika ak bol velmi unaveny a nechcelo sa mu slapat (za beznych okolnosti ale jazdil na odrazadle, lebo je to velmi pohyblive dietat.
Osobne odporucam mat obe veci, lacny hlboky kocik (kupis za 50e) a satku alebo iny nosic, akonahle zacne dobre pocasie urcite tiez ocenis. Sportovy kocik je vemi skvela vec a preto by som don investovala, no to si pocase zistis a vyberies ten najlepsi pre teba.

luciferkax
9. nov 2011

Nám sa zas skejt neodporúčil 🙂 Mala som kočík a ergonosič, nakolkomenší neznášal kočiar, tak som ich dávala nastriedačku 🙂 ked mi menší zaspal v manduce, dala som ho do kočíka, zatial starší pobehal 🙂 ked sa menší zobudil, putoval opať do nosiča a staršído kočíka 🙂 teraz už nosím len nosič, ked má menší spať, tak kočík 🙂 vačší už behá 🙂

emita
9. nov 2011

my máme rozdiel 18 mesiacov a žiaden súrodenecký kočík som neriešila. pôvodne som si myslela že kúpime aspoň skejtík ale aj z toho zišlo. starší chodil pešo-trošku sme sa prešli kým malá zaspala a potom už behal len po dvore.