Poradňa: Ako správne nosiť deti?

elinka27
16. máj 2012

Všimli ste si, že na uliciach pribúda počet mamičiek, ktoré svoje deti od narodenia nosia v šatkách a ergonomických nosičoch? Stretávajú sa s rozličnou škálou reakcií okolia. Jedna skupina s nadšením matky podporuje. Nájdu sa i rozhorčení, ktorí nosiacu mamičku upozorňujú, že dieťatu ničí chrbticu, kriví ho, vláči ho, má ho dať pekne ležať rovno do kočíka.
Kde je vlastne pravda a čo je správne?
Táto diskusia ma cieľ pomáhať a informovať o tom, čo je nosenie, ako sa správne nosí a akých chýb sa pri nosení vyvarovať.

koriblik
26. jan 2016

Ahojte, chcem nosit maleho v satke, kupila som si boba wrap. Potrebujem nejaky navod, ako ho spravne v nej nosit...skusala som podla navodu co je prilozeny, no nepozdavalo sa mi to :( maly ma 4mesiace. Moze sa v tejto satke nosit ako v koliske? Lebo v navode to nie je

koriblik
26. jan 2016

Ahojte, chcem nosit maleho v satke, kupila som si boba wrap. Potrebujem nejaky navod, ako ho spravne v nej nosit...skusala som podla navodu co je prilozeny, no nepozdavalo sa mi to :( maly ma 4mesiace. Moze sa v tejto satke nosit ako v koliske? Lebo v navode to nie je diik

korytnacka7
26. jan 2016

Vsetko je na webe, skvele videa su napr.na stastnamama.sk alebo na nosmesa.sk

koriblik
26. jan 2016

@korytnacka7 ano je, len som chcela nieco osvedcene a dobre, uz som pozerala a skusala...a hlavne k tejto satke konkretne som chcela

korytnacka7
26. jan 2016

To je uplne jedno aka satka, boba je kvalitna satka takze malo by to ist lahko. Pozrite si hlavne najbeznejsi uvaz kriz s kapsou 🙂

koriblik
26. jan 2016

@korytnacka7 to je ten co je aj tam v navode, myslim...len ked som don dala maleho tak mi akoby padal...a este tam je pisane ze ma mat nohy podsadene, ci co to...proste ze by mal byt vertikalne, ale ked som mala pozicanu pevnu satku, tam som ho mala v tej koliske. Tak ze ci ho mozem aj v tejto tak nosit. Zdalo sa mi to lepsie...

korytnacka7
26. jan 2016

ak ste aj na fb, odporucam vam skupinu Nosime nase deti 🙂 Nieco podobne je aj tu na MK. Podsadenie znamena ze nesmie tam sediet ale prdelku ma podsadenu..
v ramci ergonomickeho nosenia... aby vam nepadal, satka musi byt uuuplne natesno takato elasticka 🙂

jatva
30. jan 2016

@korytnacka7 na elasticku satku je najlepsi uvaz kriz s kapsou von. Daj fotku a budeme ti vediet lepsie poradit, ci to mas dobre ;)

ginepra
12. feb 2016

fotoportrét
ginepra Ahojte. Co je vhodne na nosenie 4,5 r dietata pocas dlhej prechadzky-turistiky?

korytnacka7
12. feb 2016

@ginepra Z ergonomickych nosicov bud tula todler alebo skadino. Alebo su take vysoke turisticke nosice na chrbat typu krošňa.

korytnacka7
12. feb 2016

@ginepra skaldino (preklep)

jatva
12. feb 2016

@ginepra da sa aj v satke, ale to musi byt pracant. Neviem si predstavit nejake dlhe nosenie v comkolvek.

ginepra
12. feb 2016

@korytnacka7
@jatva dakujem. Dnes som sla s malym 4,5 rocnym v Liliputi asi 2 km. Zmestil sa este v pohode ale vrtil sa neskutocne. Asi uz koncim s nose im 🙂

jatva
12. feb 2016

@ginepra tak to obdivujem...ja vydrzim len malu chvilku. Tazka mi je. A ma vlastne nohy :D

lilidada
2. mar 2016

Ahojte,viete mi poradit,mam cca 9 kg dieta a chcela by som si kupit nejaku satku,zatial mame nosic ale chcela by som satku. aku by ste mi odporucili tak do 50€ nakolko neviem ci bude v nej spokojna. A je lepsia elasticka ci pevna? Dakujem.

korytnacka7
2. mar 2016

@lilidada Elasticka sa pouziva len do cca 6kd alebo do cca polroka babatka. Urcite pevnu. V tej cene je kvalitna za dobru cenu napr. Little frog.

lilidada
3. mar 2016

Ahojte mamicky mozem sa opytat ci mate skusenosti so satkou little frog- 520 x 70 pevna
Ci je vhodna pre 9 kg dieta a celkovo skusenosti.dakujem velmi pekne

korytnacka7
3. mar 2016

@lilidada Celkovu dlzku si zvazte podla konfekcnej velkosti a podla uvazov, ktore nou chcete viazat. Velkosti satiek si vygooglite 🙂

lilidada
3. mar 2016

@korytnacka7 dakujem🙂 ja nosim velkosti M...ja este neviem viazat dufam ze sa to naucim🙂)

korytnacka7
3. mar 2016

@lilidada Ak nosite emko, to je taka 38. www.stastnamama.sk sekcia o noseni je tabulka. Satka dlzky 5,2m je pre kocky, co nosia tak 44. Skuste to mrknut, na tej stranke najdete vsetko potrebne 🙂

lkajp
1. apr 2016

Dobry den, nevuem nic o noseni v satke. Mam uz vacsie dieta a vsak chcela by som s nim sportovat viete mi povedat ci je to mozne v satke? Do kolko kilo mozem nosit dieta? Ci je mozne ho mat na chrbte ako vak a ci mu to nijak neublizi? Maly ma 15mes. Dakujem

jatva
1. apr 2016

@lkajp a aky sport by si s nim chcela robit? Nieco sa da, ale treba byt opatrny. Na chrbat samozrejme moze ci v satke ci v ergo nosici.

lkajp
2. apr 2016

@jatva dakujem. No v tom nosici sa mi to nezda take ze jedno telo mam pocit ze by vv nom skakal. Behat sa s tym asi neda ci? Myslim satku a chcela by som s nim chodit na kopce robit drepy vypady a pod. .

jatva
2. apr 2016

@lkajp tury a take to domace cvicenie ano (bez skokov), ale beh by som neriskovala - tie otrasy asi nebudu bohvieco pre dieta

lkajp
3. apr 2016

@jatva no presne na to som myslela ze ci tym netrpi chrbatik. Dakujem za rady

matrix87
4. apr 2016

@lkajp radsej behaj s kocikom sportovym... na turistiku mozes, my sme tak chodili vlani po Tatrach s malym, aj drepy mozes skusit ale poskakovanie a behanie nie...

darusenka123
17. apr 2016

baby chcem si kupit elasticku satku, eskor si chcem zaobstarat pevnu a ergo nosic, ale chcem sa spytat... je dobra elasticka satka aj ta ktora je uz zanosena, alebo radsej kupit novu? viem ze s pevnymi je to lepsie ked su zanosene, ale neviem ci to plati aj pre elasticke 🙂

lagatta
17. apr 2016

@darusenka123 vidím, že bábo ešte čakáš 🙂 ak chceš jednu šatku na dlhodobejšie nosenie je lepšia pevná než elastická. Elastickú môžeš kúpiť novú alebo aj zanosenú to je na tebe 🙂 Elastické šatky vydržia do cca 6 kg, záleží na tvojich ramenách, možno aj trošku dlhšie ju využiješ. Ja som novorodeniatko viazala do pevnej šatky. Prvú šatku som si zaobstarala od Little Frog Labradoite s prímesou bambus veľmi dobrá voľba na leto a aj na novorodenca.

darusenka123
17. apr 2016

@lagatta ano cakam 🙂 tu elasticku chcem asi skor kvoli tomu, ze este len zacnem viazat, a asi by som si zo zaciatku bola istejsia tou elastickou ako pevnou 😀 a neskor by som chcela pevnu radsej ked uz ako tak budem zabehnuta 😅 dakujem za radu 😉

zdenka13
30. máj 2016

Ahojte. Vie niekto poradit? Paci sa mi tento nosic. Je podla Vas dobry? Zda sa mi nejaky lacny oproti ostatnym. Dakujem.

http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-4-D...