Poradňa: Ako správne nosiť deti?

elinka27
16. máj 2012

Všimli ste si, že na uliciach pribúda počet mamičiek, ktoré svoje deti od narodenia nosia v šatkách a ergonomických nosičoch? Stretávajú sa s rozličnou škálou reakcií okolia. Jedna skupina s nadšením matky podporuje. Nájdu sa i rozhorčení, ktorí nosiacu mamičku upozorňujú, že dieťatu ničí chrbticu, kriví ho, vláči ho, má ho dať pekne ležať rovno do kočíka.
Kde je vlastne pravda a čo je správne?
Táto diskusia ma cieľ pomáhať a informovať o tom, čo je nosenie, ako sa správne nosí a akých chýb sa pri nosení vyvarovať.

katalanka
24. sep 2018

@matrix87 ale opat otázka co ma mat oblečené v šatke v tomto počasí ked by som napr. Chcela ist na prechádzku...

matrix87
25. sep 2018

@katalanka stale plati ze dieta ma o jednu vrstvu viac ako rodic pricom netreba zabudat na to ze aj satka je vrstva oblecenia. Ja som vcera bola s mesacnym v satke a ma dlhe body.teplaky.ponozky.tenky overal a ciapku.a bol pod mikinou mojou este. Byvame na Orave. Dnes rano su len 2°C a dam mu to iste len ja si obleciem hrubsiu bundu.

katalanka
27. sep 2018

@matrix87 mozem este otravovať? Mam elasticku šatku liliputi, som vacsia zena, skusala som si podla návodu kengurky uviazať šatku ale je mi to tesne a malého tam ani poriadne nenasukam, myslela som ze elasticke šatky su jedna velkost alebo sa mýlim? Dakujem za odpoved.

matrix87
28. sep 2018

@katalanka ano.elasticke su vsetky 5m dlhe.

katalanka
2. okt 2018

@matrix87 dakujem, mame problem Jonasko v tej šatke nechce byt vydrží tak minútu a potom reve ako o zivot co robim zle?

matrix87
2. okt 2018

@katalanka skusaj ked je napapany a ide spat.naviazes a rychlo von 😉 mne staci dakedy zist peso z 8.poschodia a spi. Zo zaciatku to rob tak ze pojdes von s nim na prechadzku. Ono je to ako s kocikom dakedy. Niektore deti si proste musia zvyknut aj napriek tomu ze boli nosene v brusku uz...

jennyska
23. nov 2018

Ahoj @katalanka a ostatní maminky. Na koníkovi máme nově i Odbornou poradnu o nošení dětí a všechny otázky do ní můžete kdykoli vkládat zdarma a anonymně: https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

Vložením svého dotazu pomůžete i dalším maminkám, které zajímá to stejné, co Vás a hledají tu nejlepší možnou radu, kterou mohou dostat.

Děkuji za vložení otázky/otázek a přeji krásný den 🙂
Jennyska
Modrý koník team

neviemodpoved
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matrix87
23. apr 2020

@neviemodpoved ahoj, mas zly nosic. Toto je klokanka. Odkial si? Pridam sa do skupiny Nosíme nase deti tu na konovi alrbo na FB. Su tam aj albumy na porovnanie aj predajné albumy nosičov a satiek. V tomto sa nebude dobre nosiť nikdy 😉

matrix87
23. apr 2020

@neviemodpoved pripadne mi napíš správu a poradim osobnejšie/presnejšie

slanav
31. jan 2021

Prosim Vas poradili by ste mi šatku pre dvojmesacné babatko?

jennyska
1. feb 2021

@slanav Ahoj, určitě bych využila Poradnu tady na Koníku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna... Děvčata velmi dobře poradí s výběrem té nejideálnější a nejvhodnější 🙂

slanav
1. feb 2021

@jennyska ďakujem 😊

jennyska
2. feb 2021

@slanav Není zač 🙂