Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

hubka
23. aug 2008

vy ste sa tu nejak obuli do tych handier????zial, babby co ziju v zahranici maju lepsiu moznost nakupit krasne vecicky za par supov....tu sa to vobec neoplati....stale ale nechapem, preco veci made in Sk su take drahe, ked vobec nie su extra pekne a po par praniach mi z toho zostane handra na umyvanie 😉

hubka
23. aug 2008

k.a.t.k.a chcem sa este opytat, ako si ty veci objednavas cez net z USA???ja ked som chcela malemu z GAP tak ma to nepiustilo bo SK tam nebolo, nemas to kam poslat.....takze neviem, jedine, viem, ze cez mamicky na MMB napr. ale ako by som si mohla objednat ja???daj tip, trebars aj na IP, dik 😉

k.a.t.k.a.
24. aug 2008

melory tam kde chodím na kozmetiku je aj beauty a spa pre deti 😎 http://xoxo.sk/spa-deti/

sirinka
24. aug 2008

katka waw to vyzera dobre...od akeho veku tam deticky beru??? 😵 😵 😵

k.a.t.k.a.
24. aug 2008

sirinka to neviem, ale viem že moja malá by tam teraz ešte asi neobsedela 😀

sirinka
24. aug 2008

☹ hm...to sa teda este nacakam....a ja ze si dam super relax 😅

marorlinko
26. aug 2008

v parizi som bola niekojkokrat,ale az tak znackovo som ich nevidela,zeby boli na zopar, mozno iba v tej skolke su vsetci.
mne je fuk ako su anglania obleceny, to je ich vkus, ja sa takto neobliekam, mam svoj styl ,aj svojho maleho obliekam podla svojho vkusu, keby som mala jak ti anglania, tak zbohom, ziadny styl, proste katastrofa.
ja nevravim, pokial si clovek moze dovolit,tak preco nekupit, ja mojmu kupim, moj maly si niekedy vyberie sam,co sa mu paci a rad to nosi, to je dobre,ze to tak vnima.,kupila som mu uz kabatik, na dvoje zapinanie, viem,ze uz teraz,ale tuna zohnat kabatik a este pre chlapca je zazrak, iba vetrovky, nebol lacny,ale je velmi pekny, nevedela som odolat, znacka nevravi o kvalite, ma aj moj dost znackovich veci,ale niektore po vyprati su uz o nicom. nestaci logo.

erikasadek
26. aug 2008

mozno to bude tym , ze si bola medzi turistami , a nie v castiach , kde sa zije, ja sama , viem kto je turista , ked som v centre a kto domaci, proste to vidno.
ja sa nechcem uz o tom bavit.

sirinka
26. aug 2008

erikasadek o par dni pride sestra na navstevu, tiez zije pri parizi, tak sa jej opytam ako to vnima ona 😕

famfrla
27. aug 2008

ahojte ja sa musim zastat trosku erikasadek ja zijem v susednej krajine a ma pravdu... ked som malu davala na mesiac do jasliiciek dieticky tam boli poobliekane z mojho pohladu velmi nepohodlne ale pekne ja by som tak moju malu neobliekala suknicky a saty za kazdu cenu znackove i ked je dietatu zima a nemoje za poriadne zahrat lebo ho to taha a reze moja mala tam bola jedina v teplackoch 😒 ale mne to nevadi hlavne ze sa citi pohodlne a moze sa spokojne hrat... Ale tiez si myslim, ze tu nie je az taky velky rozdiel medzi znackovymi vecmi, lebo tu napr. nenajdete cinsky obchod takze tradicne vsetci nakupuju v tychto obchodoch.....ale co sa tyk

famfrla
27. aug 2008

vacsich deticiek tak tie su ako verne kopie dospelakov a to sa mne osobne nepaci......mala ma tiez znackove napr. tenisky ale my sme jej to kupili iba koli tomu ze su pohodlnejsie a neznackove sa tu u nas proste nepredavaju..... 😉 😎

prasiatko30
27. aug 2008

ja este musim dodat jednu vec - mne by muz s malou na ulicu ani nevysiel kebyze mu ju dam doobliekanu do teplakov alebo nedajboze do nejakych takych veci co nejako spolu nepasuju 😀 moj drahy ked ide s malou von tak ju musi mat vyobliekanu - proste hrdy otec 😀

m311293
27. aug 2008

jo holky teď mně napadlo, označkované věci my až tak nevadí, dětem je to jedno, ale co mně fakt vytáčí, je když vidím 1/2 dítě se zlatým řetízkem na krku nebo dokonce na ruce 😲 . To si musí dítě fakt užívat 😅

famfrla
27. aug 2008

m311293 tu je to bezne lebo deticky to dostavaju pri krste 😉 maju to od narodenia

sirinka
27. aug 2008

aj nas dostala hned po narodeni kompletnu vybavu zlata, ale vtedy jej to bolo vsetko velke a teraz by to dotrhala, ale mne to nevadi, ked deticky nosia zlato...

slaviks
27. aug 2008

myslím si že už dvojročné dievčatká si vyberajú čo si chcú obliecť. Aspoň moja malá je taká a tak už odteraz s ňou chodím po obchodoch a dám jej na výber, čo sa jej páči. Nakupujem aj v sekáčoch, tovar je kvalitnejší ako v čínskych obchodoch. Topánky samozrejme tiež kupujem iba s malou, aby si to vyskúšala a aj vybrala čo sa jej páči.Chlapci si asi tak nevyberajú čo majú oblečené. A nemusíme mať všetko značkové, len nech sa v tom dobre cítia nič ju netlačí.

famfrla
27. aug 2008

slaviks posledna veta moja rec 😉

m311293
27. aug 2008

I náš malej dostal zlatý řetízek ke křtu a myslím si že na nošení má čas, nejvíc riskuje že se při hrách roztrhne. Jen mi přijde zvláštní když jsem viděl an koupaliště fakt malého kluka, baculatého, a mezi těma faldíkama na krku měl zaříznutej zlatý řetízek

bubba
27. aug 2008

ja nevidim na to nic ked dieta dostane zlatu retiazku a rodicia mu ju daju na krk,ved je to ich majetok,sa strati nic sa nedeje....podla mna to neni ziaden prepych dat decku zlato na krk.kamoska nedavala dceram prepichovat usi lebo s tym nesuhlasi,tak im krsna kupila retiazky a jedna ma 2r.druha 4 su to riadni certi a retiazky stale drzia a vobec nemaju problemy s tym pri hrani.ja som chcela tiez dat malej retiazku co dostala ale nechcela to tak som to odlozila.zlato sa moze roztrhnut a stratit ci mas 5 alebo 30 rokov s tym nic nenarobis 😉

bihan
27. aug 2008

Sára má tiež tenučký náramok.. dostala ho od môjho otca a napriek tomu, že sa mi to zo začiatku nepáčilo, kým jej nezavadzia a nestrháva si ho, nevidím v tom problém.. ak stratí, stratí...zato to nebudem držať v krabičke kým pôjde do školy a bude jej malý.

slaviks
28. aug 2008

tak včera som bola v škôlke, kam chcem dať malú, na prvom rodičovskom združení a riaditeľka nás prosila , aby sme deťom neobliekali rifle, a všelijaké módne hity, ale aby sme im dávali tepláčky a mikiny, lebo ono sa to ťažko zoblieka a kým sa to zoblečie, tak je aj dieťa aj učiteľka nervózna. 😝 A ja mám teraz dilemu že čo stými všetkými peknými vecičkami, tak ju asi budem v škôlke prezliekať do teplákov.Utekám kúpiť nejaké nové tepláčky.čaute 😉

majka35
28. aug 2008

ja si myslím, že detičky sa pri hraní určite cítia lepšie v tepláčikoch, ako v nejakých rifliach ... 😉 takže ma požiadavka riaditeľky u vás v škôlke ani neprekvapuje ... 😉

bzuco
28. aug 2008

áno, tepláčky a tričko a je to... 😉
ked dcérka chodila do škôlky, ráno som ju obliekla tak, ako bola v škôlke, manžel nás vozil autom... - tričko, tepláky, alebo niečo iné pohodlné - samozrejme aj pekné, lebo ako 5-ročná si už dosť vyberala, čo si oblečie a čo nie

a v 1 taške som nosila so sebou každé ráno veci, ktoré som jej dala do skrinky a obliekla som jej ich, ked sme odchádzali zo škôlky, aby bola "kočka"...lebo to sme išli aj do mesta, prípadne pešo, tak aby som sa nehanbila, že ide v špinavých teplákoch a v tričku, na ktorom má zvyšky obeda 😀

marika80
28. aug 2008

Nasa mala ma tiez retiazku, niekedy si ju chce dat dole a o par dni si ju zas vypyta. Nevidim v tom ziaden problem. Ked strati bude ma to mrziet zo sentimentalneho hladiska ale inac nic sa nedeje.

lucqa
29. aug 2008

bzuco, to je super napad, len si ho este musim zapamatat kym pojde maly do skolky 😀 😀 😀

marorlinko
29. aug 2008

nevidim natom nic zle,ak ema dieta retiazku, moj maly dostal od svojej babky zlatu retiazku na ruku, kde ma vyryte svoje meno a datum narodenia, ma ho od narodenia,stale ho ma a maly si zvykol na nu, len mu vzdy menim nastavena,aby mu netlacilo.
doma moj nosi iba teplaky, aj ked dakde ideme tak niekedy mu dam sustiakovu supravu, lebo na navsteve niekde sa vela hra a hybe, v dzinach to nie je pohodlne, ak j ecisty, tak preco mu nedat. dziny nosi casto,ked ideme niekde na nakupy,alebo niekde kde sa az tak nehra. ked sa zaspini, tak je spinavy, a co , sak je to male dieta.

mimakro
1. sep 2008

My sme pri krste nedostali žiadne retiazky. Hanka dostala náušnice. Obliekanie v škôlke tiež nejako neriešime. učiteľka povedala, aby sme deti pekne neobliekali, lebo potom stoja pri pieskovisku a nechcú sa ísť hrať, aby sa neušpinili. Niektorí rodičia deti po príchode do škôlky prezlečú do teplákov a pri odchode zase späť. Ja to nerobím´, lebo bývame blízko škôlky. A ešte aj na dedine a tam sa to inak berie. Niektoré deti majú aj potrhané veci na sebe aj veľa obnosené. 😒

tamarka
3. sep 2008

u nás sa tiež retiazky nosia, ale len ak si ich vypýtajú. Poznám maminy, ktoré ich deťom doslova nanútia, len aby bolo vidno, že na to majú. Je to smiešne, deťom je to jedno, ale ak si niektorá potrebuje liečiť nejaké komplexy zrovna na tomto, nech sa páči.... Čo sa týka oblečenia do škôlky, robíme to tak, že ich v škôlke prezliekam, chodíme do škôlky autom, ale stane sa že po škôlke niekde vyrazíme, takže naozaj nemusíme chodiť s jedálničkom na tričku. Proti teplákom nič nemám. Deti sa v nich cítia pohodlne, a aj tepláky sa dajú kúpiť ako čisté vychytávky. 😉

bzuco
3. sep 2008

tak mne osobne sa retiazky na malých deťoch nepáčia a nikdy by som ich svojim deťom nedala aj preto, lebo je tam veľké riziko úrazu 😒
to sa nebojíte, že sa vám dieťa na tom obesí? 😲 ani neviete, kde sa vyšverá, bude chcieť zísť dole, retiazka sa mu zachytí a katastrofa je na svete

a čo sa mi z módnych výstrelkov tejto doby ešte nepáči, to sú tie divné čiapky "bekovky" 🙄 ...hlavne tie štrikované...je to príšernéééééééééééééééééé

sakura77
3. sep 2008

no mojej znamej dcera sa na retiazke skoro uskrtila,uz bola modra pomaly ked ju nasli,sa jej to zachytilo do svetrika,takze u nas teda nehrozi