icon

Akceptovali by ste druhú manželku pre manžela - moslima?

8. máj 2026

Ahojte.
Chcela som sa spýtať. Tie, Ktoré máte za manžela moslima. Tolerovali by ste mu druhú manželku? Aj keď by ju mal mať iba na sex napr. Ale bola by akoby manzelka proste.
Tolerovali by ste mu inú ženu okrem vás? Chápali by ste jeho kultúru a náboženstvo až v tomto smere ? Ak sre také nieco zažili?
Chcel to od vás niekedy vás manzel-moslim?

Môj manžel moslim totiz po rokoch vzťahu začal vystrkovat rožky, že druhá žena na sex by bola super lebo má vysoké libido a chcel by ďalšiu. A ja mu nepostačujem. Hoci máme sex každý deň. A pokiaľ mi to povoľuje zdravie aj dvakrát do dňa pokojne ráno a vecer. Nechapem teda o čom to hovorí. A to nehovoriac o tom, že sníva o ďalšej žene čisto v sexuálnej rovine a dokonca mi to párkrát povedal počas sexu.
Manžel je Ind-moslim.
Čerstvo vrázu pred rokom
Dokopy spolu cca 7 rokov. Bezdetní.
Ďakujem za normálne komentáre. Poprosim iba dievčatá ktoré majú takúto skúsenosť. Nie vsevedky, ktoré by to " Nikdy nepovolili" A je to "guy".

anonym_80a8d9
11. máj 2026
@anonym_b6df54

@dahliaa kde som to prosim priznala? vies citat s porozumenim tento odstavec? "a nikto tu neobhajuje zvazok stareho chlapa a maleho dietata tak ako ty. ak mal Jozef naozaj 40 rokov a Maria 12 ked sa zasnubili, za mna aj toto je na povazenie, pripadne tiez mozno pedofilia. neviem ako to brali v tej dobe, ale ako som pisala, ja som ochotna "akceptovat" ako to vtedy bolo, aj ked mi je z toho nevolno. ale nebudem to obhajovat. nikto tu neobhajuje sex stareho chlapa s dietatom, len ty."

jedine co som tym zaciatkom chcela povedat je, ze urcite bola v 12 vyspelejsia, ako dieta v 9. to ty tu obhajujes sex a porod v 9-10 rokoch.

@anonym_b6df54 "ak mal Jozef naozaj 40 rokov a Maria 12 ked sa zasnubili, za mna aj toto je na povazenie"
neexistuje ziaden zaznam kolko rokov mali tito dvaja snubenci si sobasi. Vsetko su to len dohady.

anonym_b6df54
11. máj 2026
@anonym_80a8d9

@anonym_b6df54 "ak mal Jozef naozaj 40 rokov a Maria 12 ked sa zasnubili, za mna aj toto je na povazenie"
neexistuje ziaden zaznam kolko rokov mali tito dvaja snubenci si sobasi. Vsetko su to len dohady.

@anonym_80a8d9 to ja uz neriesim. ona tvrdila ze Maria mala 12 rokov, tak som vychadzala z toho. ze Jozef mal vraj 40 som nasla na googli. popravde, mna toto nikdy nezaujimalo.

anonym_dbc67b
11. máj 2026

Vtedy bola taká doba že sa 12-13 ročné považovali za dospelé a bola to tradícia tej doby( možno aj koli chudobe boli rodičia vďačný že sa zbavili hladného krku)
Dnes je to už inak našťastie aj vo vačšine arabských krajinách je sobáš od 18r, akurát (AI) ,,Irak chcel novelu v januári 2025 a prebehli kontroverzné snahy, kde by v určitých náboženských komunitách umožnila sobáš dievčat už od 9 rokov. ,,Tak to je grc čistý

anonym_80a8d9
11. máj 2026

Len tak pre zaujimavost: nasla som informaciu, ze v starovekej rimskej risi bol stanoveny minimalny vek nevesty na 12 rokov. Oblast, kde sa narodil Jezis patrila pod nadvladu rimskej rise. Takze aj keby mala Panna Maria 12 rokov pri vydaji, drzali sa vtedy platnych pravidiel.

avatar
vevesh
11. máj 2026
@anonym_80a8d9

@anonym_b6df54 "ak mal Jozef naozaj 40 rokov a Maria 12 ked sa zasnubili, za mna aj toto je na povazenie"
neexistuje ziaden zaznam kolko rokov mali tito dvaja snubenci si sobasi. Vsetko su to len dohady.

@anonym_80a8d9 existuju doklady k tomu. Kto chce si najde studie k tejto tematike. Ze sa v tej dobe 40tnici sobasili s detmi rovno po prvej menstruacii....no, bola taka doba🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️aj sokrates ma k tomu studiu, ako je vyhodnejsie, aby bol chlap idealne o 20 rokov starsi, a idealny vek na zenenie dava okolo 40-45 rokov, pricom nevesta ma byt tesne po tom, co sa stane zenou (cize po prvej menstruacii a to je rozpatie 8-18rokov u zien....)🤷‍♀️

anonym_80a8d9
11. máj 2026
@anonym_b6df54

@anonym_80a8d9 to ja uz neriesim. ona tvrdila ze Maria mala 12 rokov, tak som vychadzala z toho. ze Jozef mal vraj 40 som nasla na googli. popravde, mna toto nikdy nezaujimalo.

@anonym_b6df54 i mne je to jedno.
Som z vychodneho Slovenska a veru tu niektore 12 rocne osadnicky uz rodia. A rodili v takom nizkom veku aj ked som bola este na ZS. Na druhom stupni jedna po druhej otehotneli a bolo koniec ich vzdelavaniu. Teraz ked vidim niektore "deti" z ich minority na ZS a viem do ktoreho rocnika chodia, nestacim sa cudovat. Mnohe vyzeraju o peknych par rokov starsie. (Nie su starsie, oni "nemozu" prepadnut).

anonym_b4388b
11. máj 2026
@vevesh

@anonym_80a8d9 existuju doklady k tomu. Kto chce si najde studie k tejto tematike. Ze sa v tej dobe 40tnici sobasili s detmi rovno po prvej menstruacii....no, bola taka doba🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️aj sokrates ma k tomu studiu, ako je vyhodnejsie, aby bol chlap idealne o 20 rokov starsi, a idealny vek na zenenie dava okolo 40-45 rokov, pricom nevesta ma byt tesne po tom, co sa stane zenou (cize po prvej menstruacii a to je rozpatie 8-18rokov u zien....)🤷‍♀️

@vevesh Tak daj tie studie sem.No ale napis mi jednu vec ako mohol vtedy Jezis zit bez zeny a aj Budha sa vzdal zeny a hladal vieru.Ono ze sa tak vtedy zilo , nik nespochybnuje len u proroka sa taketo spravanie nehodi a skor kritizuje,prorok ma byt stelesnenie dobra a nie zla.

anonym_b4388b
11. máj 2026
@anonym_80a8d9

@anonym_b6df54 i mne je to jedno.
Som z vychodneho Slovenska a veru tu niektore 12 rocne osadnicky uz rodia. A rodili v takom nizkom veku aj ked som bola este na ZS. Na druhom stupni jedna po druhej otehotneli a bolo koniec ich vzdelavaniu. Teraz ked vidim niektore "deti" z ich minority na ZS a viem do ktoreho rocnika chodia, nestacim sa cudovat. Mnohe vyzeraju o peknych par rokov starsie. (Nie su starsie, oni "nemozu" prepadnut).

@anonym_80a8d9 Ale to nie je chyba tych deti ale tych perverzakov ze chcu s detmi sulozit.Mali by ich pozatvarat,nie to tu sa este obhajuje.

avatar
kocuris
Autor odpoveď zmazal
anonym_80a8d9
11. máj 2026
@anonym_b4388b

@anonym_80a8d9 Ale to nie je chyba tych deti ale tych perverzakov ze chcu s detmi sulozit.Mali by ich pozatvarat,nie to tu sa este obhajuje.

@anonym_b4388b pokial ide o tie romcatka, tam kludne moze byt otec o par rokov starsi chlapec. Nemusi to byt stary chlap. A neobhajujem ich, len popisujem stav.

avatar
vevesh
11. máj 2026
@anonym_b4388b

@vevesh Tak daj tie studie sem.No ale napis mi jednu vec ako mohol vtedy Jezis zit bez zeny a aj Budha sa vzdal zeny a hladal vieru.Ono ze sa tak vtedy zilo , nik nespochybnuje len u proroka sa taketo spravanie nehodi a skor kritizuje,prorok ma byt stelesnenie dobra a nie zla.

@anonym_b4388b sokratova analyza sa da vyhladat najlahsie. Pracu za teba robit nebudem, skus sama. Co sa tyka Marii a Jozefa, vedci sa dopracovali k zapiskom mariinho otca a jozefovho otca, je zname ake majetky mali (a ze sobas bol hlavne o spojeni majetkov). Co sa tyka Jezisa, tak je zname, ze zien sa nevzdal, ale bol verny jednej- Magdalene. Len vedci hladaju dokaz, ci zili iba "na hromadke" alebo existuje k tomu aj nejaka pisomna info, ze by mali manzelsky zvazok. Takze, ak nemas co robit v tento den, mozes studovat a lustrovat rozne studie,co kde kto ake zapisy ponachadzal....

anonym_b4388b
11. máj 2026
@vevesh

@anonym_b4388b sokratova analyza sa da vyhladat najlahsie. Pracu za teba robit nebudem, skus sama. Co sa tyka Marii a Jozefa, vedci sa dopracovali k zapiskom mariinho otca a jozefovho otca, je zname ake majetky mali (a ze sobas bol hlavne o spojeni majetkov). Co sa tyka Jezisa, tak je zname, ze zien sa nevzdal, ale bol verny jednej- Magdalene. Len vedci hladaju dokaz, ci zili iba "na hromadke" alebo existuje k tomu aj nejaka pisomna info, ze by mali manzelsky zvazok. Takze, ak nemas co robit v tento den, mozes studovat a lustrovat rozne studie,co kde kto ake zapisy ponachadzal....

@vevesh Ale tak na konspiracie nemam cas.

anonym_80a8d9
11. máj 2026
@vevesh

@anonym_80a8d9 existuju doklady k tomu. Kto chce si najde studie k tejto tematike. Ze sa v tej dobe 40tnici sobasili s detmi rovno po prvej menstruacii....no, bola taka doba🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️aj sokrates ma k tomu studiu, ako je vyhodnejsie, aby bol chlap idealne o 20 rokov starsi, a idealny vek na zenenie dava okolo 40-45 rokov, pricom nevesta ma byt tesne po tom, co sa stane zenou (cize po prvej menstruacii a to je rozpatie 8-18rokov u zien....)🤷‍♀️

@vevesh chudak chlap do 40tky nemal mat zenu...ci sa ratalo s tym ze bude 20 rokov a viac chodit za prostitutkami?

avatar
vevesh
11. máj 2026
@anonym_80a8d9

@vevesh chudak chlap do 40tky nemal mat zenu...ci sa ratalo s tym ze bude 20 rokov a viac chodit za prostitutkami?

@anonym_80a8d9 nie, ratalo sa, ze 20 rokov odsluzi ako vojak rimskej risi a potom sa moze usadit. Lebo po 20 rokoch si nahonobi ako majetok, tak aj postavenie, aby manzelka a deti nestradali.

anonym_80a8d9
11. máj 2026
@vevesh

@anonym_b4388b sokratova analyza sa da vyhladat najlahsie. Pracu za teba robit nebudem, skus sama. Co sa tyka Marii a Jozefa, vedci sa dopracovali k zapiskom mariinho otca a jozefovho otca, je zname ake majetky mali (a ze sobas bol hlavne o spojeni majetkov). Co sa tyka Jezisa, tak je zname, ze zien sa nevzdal, ale bol verny jednej- Magdalene. Len vedci hladaju dokaz, ci zili iba "na hromadke" alebo existuje k tomu aj nejaka pisomna info, ze by mali manzelsky zvazok. Takze, ak nemas co robit v tento den, mozes studovat a lustrovat rozne studie,co kde kto ake zapisy ponachadzal....

@vevesh zaujimave, ze Jozefov otec este zil, kedsa Jozef zenil. Ak mal Jozef dajme tomu 40 rokov a jeho otec sa zenil tiez ako 40 rocny a Jozef by bol prve dieta, tak Jozefov otec by musel mat minimalne 80 rokov. Taky vek v priemere nedosiahnu dnesni muzi. Pride mi to mierne neuveritelne...

avatar
zuzana76
11. máj 2026
@vevesh

@anonym_80a8d9 existuju doklady k tomu. Kto chce si najde studie k tejto tematike. Ze sa v tej dobe 40tnici sobasili s detmi rovno po prvej menstruacii....no, bola taka doba🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️aj sokrates ma k tomu studiu, ako je vyhodnejsie, aby bol chlap idealne o 20 rokov starsi, a idealny vek na zenenie dava okolo 40-45 rokov, pricom nevesta ma byt tesne po tom, co sa stane zenou (cize po prvej menstruacii a to je rozpatie 8-18rokov u zien....)🤷‍♀️

@vevesh tak ale rovno si povedzme, ze to bolo nechutne a netreba sa k tomu vracat a este to obhajovat, nemalo by sa to tolerovat v ziadnej kulture, ze dievca ledva co dostane menzes a chlap obstarozny nechutak, prinajlepsom o 10 rokov starsi. Kedysi mayovia robili ludske obete, jednoducho su veci, ktore by mali platit vseobecne v kazdej kulture, ze su hnus a ukoncit to. A kto to neukonci, bude podporovat, tak nech nezije v civilizovanej krajine.

avatar
vevesh
11. máj 2026
@anonym_b4388b

@vevesh Ale tak na konspiracie nemam cas.

@anonym_b4388b to nie su konspiracie a ked ta to nezaujima, tak sa nemusis tak do toho obuvat. Ak chces este napovedu, ak sa dobrem pametam, vyskum robil tim vedcov v spojeni rakuska uni vieden+uni egypt kahira + nejaky vyskumny institut canada

avatar
vevesh
11. máj 2026
@zuzana76

@vevesh tak ale rovno si povedzme, ze to bolo nechutne a netreba sa k tomu vracat a este to obhajovat, nemalo by sa to tolerovat v ziadnej kulture, ze dievca ledva co dostane menzes a chlap obstarozny nechutak, prinajlepsom o 10 rokov starsi. Kedysi mayovia robili ludske obete, jednoducho su veci, ktore by mali platit vseobecne v kazdej kulture, ze su hnus a ukoncit to. A kto to neukonci, bude podporovat, tak nech nezije v civilizovanej krajine.

@zuzana76 ale toto nikto neobhajuje takto v dnesnej dobe. Len kritizovat nabozenstvo (a ci uz katolicke alebo moslimske) je povedzme si na rovinu nie ze zakazane, ale cez ciaru. Mali to aj zidia, aj moslimovia, aj katolici takto vtedy, ale tu sa pranieruju a hania iba moslimovia. Ano, bolo to tak, a treba to nechat tak ako fakt. A nie nadavat tu krizom krazom, to svedci velmi o cloveku a jeho vyspelosti.

anonym_b4388b
11. máj 2026
@vevesh

@anonym_b4388b to nie su konspiracie a ked ta to nezaujima, tak sa nemusis tak do toho obuvat. Ak chces este napovedu, ak sa dobrem pametam, vyskum robil tim vedcov v spojeni rakuska uni vieden+uni egypt kahira + nejaky vyskumny institut canada

@vevesh Ved tak normalne napis no,co sa obuvas?Ked nieco tvrdis tak daj k tomu aj zdroje iba ak to vypoveda dost o nedoveryhodnosti tvojej verzie.Okrem toho nikde v Biblii v novom zakone sa nepise zeny mal mat Jezis zenu.Takze sa budem drzat tejto verzie,nie tvojho vyroku.No a Budha detto,ako ho osvietlilo zeny nehladal.

avatar
vevesh
11. máj 2026
@vevesh

@anonym_80a8d9 nie, ratalo sa, ze 20 rokov odsluzi ako vojak rimskej risi a potom sa moze usadit. Lebo po 20 rokoch si nahonobi ako majetok, tak aj postavenie, aby manzelka a deti nestradali.

@vevesh *oprava, nie rimskej risi (aj ked aj tam mohol sluzit), ale roznych vlastnych "legiach".

anonym_80a8d9
11. máj 2026
@vevesh

@vevesh *oprava, nie rimskej risi (aj ked aj tam mohol sluzit), ale roznych vlastnych "legiach".

@vevesh tak to boli take pravidla, aby to vyhovovalo danemu "statnemu" systemu. Nic viac. Uz chapem, preco dievcata vydavali mlade. Muzi si zakladali rodiny neskoro, urcite nezili do 80-tky (kolko? Priemerne 55 rokov odhadom, mozno aj vela som dala) tak jasne ze dievca bolo potrebne rychlo presunut k novemu zivitelovi (manzelovi). Dievca si same na seba zarobit nemalo ako, tak nemalo na vyber.
Dnes sa zije inak.

anonym_80a8d9
11. máj 2026
@vevesh

@zuzana76 ale toto nikto neobhajuje takto v dnesnej dobe. Len kritizovat nabozenstvo (a ci uz katolicke alebo moslimske) je povedzme si na rovinu nie ze zakazane, ale cez ciaru. Mali to aj zidia, aj moslimovia, aj katolici takto vtedy, ale tu sa pranieruju a hania iba moslimovia. Ano, bolo to tak, a treba to nechat tak ako fakt. A nie nadavat tu krizom krazom, to svedci velmi o cloveku a jeho vyspelosti.

@vevesh aj katolici tu zakazdym dostanu nalozene...aby si si nemyslela, ze vy ste vynimocni.

anonym_d0b2a3
11. máj 2026
@vevesh

@anonym_b4388b sokratova analyza sa da vyhladat najlahsie. Pracu za teba robit nebudem, skus sama. Co sa tyka Marii a Jozefa, vedci sa dopracovali k zapiskom mariinho otca a jozefovho otca, je zname ake majetky mali (a ze sobas bol hlavne o spojeni majetkov). Co sa tyka Jezisa, tak je zname, ze zien sa nevzdal, ale bol verny jednej- Magdalene. Len vedci hladaju dokaz, ci zili iba "na hromadke" alebo existuje k tomu aj nejaka pisomna info, ze by mali manzelsky zvazok. Takze, ak nemas co robit v tento den, mozes studovat a lustrovat rozne studie,co kde kto ake zapisy ponachadzal....

@vevesh to snáď ani nie je možné, že veda tak pokročila a ludia sú naďalej hlúpi. Fakt sa zachovali zápisky otcov Jozefa a Márie? No vaaauuuu. Ledva veríme, že Ježiš vôbec žil, kedy žil, odrazu už máme aj zápisky jeho starých otcov.
To už je ale iná silná káva. Ešte tak mená tých vedcov by bolo potrebné doložiť. A z ktorej univerzity boli. Lebo toto je normálne prevratný objav.

anonym_b4388b
11. máj 2026
@anonym_d0b2a3

@vevesh to snáď ani nie je možné, že veda tak pokročila a ludia sú naďalej hlúpi. Fakt sa zachovali zápisky otcov Jozefa a Márie? No vaaauuuu. Ledva veríme, že Ježiš vôbec žil, kedy žil, odrazu už máme aj zápisky jeho starých otcov.
To už je ale iná silná káva. Ešte tak mená tých vedcov by bolo potrebné doložiť. A z ktorej univerzity boli. Lebo toto je normálne prevratný objav.

@anonym_d0b2a3 😀👍Top

anonym_fa2e9c
11. máj 2026

@pr85 Lenže moslimovia v Europe sú fake moslimovia. Oni môžu dokola trepať o kalifáte alebo šarii, ale pravda je taká, že mužskí moslimovia nosia tričká, nohavice a ďalšie moderné oblečenia, čo je zakázané v ich náboženstvu nosiť. Pozerajú porno, čo je tiež pre nich zakázané. Pijú alkohol, chodia na diskotéky a priatelia sa s opačným pohlavím. Používajú sociálne siete a Youtube a je jasne písané v ich náboženstvu, že hudba, tanec, umenie sú zakázané pre nich, ale naďalej používajú sociálne siete aj napriek tomu, že tieto siete podporujú umenie, hudbu a tanec a konverzácie s opačným pohlavím. Takže nie sú to praví moslimovia. Nemôžu trepať o ich náboženstve, keď nevedia plniť pravidlá svojho náboženstva. A pochybujem, že tretia generácia je posednutá ich náboženstvom. Tretia generácia len trepe o svojom náboženstve len preto, lebo vidia, že ich mamky boli panny a zobrali si ich otcov, keď boli panny a vidia, že v Europe to tak nie je, lebo tu sexovať je dobrovoľné tak sú nahnevaní na to, že nebudú mať panny manželky a ich rodičia im dokola trepú o tom ako Europanky sú kurvy kvôli tomu, že majú dobrovoľný sex bez záväzkov, tak tí Europsky moslimovia si to do hlavy sugerujú, že ich náboženstvo je lepšie než Europske spôsoby len preto, že vďaka svojmu náboženstvu dostanú zadarmo panny ženy s domácimi schopnosťami a oni tí moslimovia nepohnú ani prstom. Chcel by som vidieť, či sa naozaj 5 krát modlia v Europe, nechodia na diskotéky, nepozerajú porno a podobne. 99% z nich je hriešnikov, čo len trepú Islam Islam Islam len do vzduchu.

avatar
pr85
11. máj 2026
@anonym_fa2e9c

@pr85 Lenže moslimovia v Europe sú fake moslimovia. Oni môžu dokola trepať o kalifáte alebo šarii, ale pravda je taká, že mužskí moslimovia nosia tričká, nohavice a ďalšie moderné oblečenia, čo je zakázané v ich náboženstvu nosiť. Pozerajú porno, čo je tiež pre nich zakázané. Pijú alkohol, chodia na diskotéky a priatelia sa s opačným pohlavím. Používajú sociálne siete a Youtube a je jasne písané v ich náboženstvu, že hudba, tanec, umenie sú zakázané pre nich, ale naďalej používajú sociálne siete aj napriek tomu, že tieto siete podporujú umenie, hudbu a tanec a konverzácie s opačným pohlavím. Takže nie sú to praví moslimovia. Nemôžu trepať o ich náboženstve, keď nevedia plniť pravidlá svojho náboženstva. A pochybujem, že tretia generácia je posednutá ich náboženstvom. Tretia generácia len trepe o svojom náboženstve len preto, lebo vidia, že ich mamky boli panny a zobrali si ich otcov, keď boli panny a vidia, že v Europe to tak nie je, lebo tu sexovať je dobrovoľné tak sú nahnevaní na to, že nebudú mať panny manželky a ich rodičia im dokola trepú o tom ako Europanky sú kurvy kvôli tomu, že majú dobrovoľný sex bez záväzkov, tak tí Europsky moslimovia si to do hlavy sugerujú, že ich náboženstvo je lepšie než Europske spôsoby len preto, že vďaka svojmu náboženstvu dostanú zadarmo panny ženy s domácimi schopnosťami a oni tí moslimovia nepohnú ani prstom. Chcel by som vidieť, či sa naozaj 5 krát modlia v Europe, nechodia na diskotéky, nepozerajú porno a podobne. 99% z nich je hriešnikov, čo len trepú Islam Islam Islam len do vzduchu.

@anonym_fa2e9c Tak moslimskí muži mozu nosiť európske oblečenie, ako tričká a nohavice. V islame to nie je zakázané. Alkohol a porno je len u niektorých, mnohí z nich to nerobia. A hlavne mladá generácia narodená v Európe sa radikalizije. Najlepšie to vidno na Ramadane,. Kedysi to nikto nedodržiavali, teraz sa pustia aj deti na ZŠ, hoci deti Ramadán dodržiavať nemusia. Obdobne sa na ZŠ zvyšuje počet dievčat, ktoré nosia závoj.

anonym_b4388b
11. máj 2026
@pr85

@anonym_fa2e9c Tak moslimskí muži mozu nosiť európske oblečenie, ako tričká a nohavice. V islame to nie je zakázané. Alkohol a porno je len u niektorých, mnohí z nich to nerobia. A hlavne mladá generácia narodená v Európe sa radikalizije. Najlepšie to vidno na Ramadane,. Kedysi to nikto nedodržiavali, teraz sa pustia aj deti na ZŠ, hoci deti Ramadán dodržiavať nemusia. Obdobne sa na ZŠ zvyšuje počet dievčat, ktoré nosia závoj.

Ako kto,je to skor pol na pol.Predsa uz som videla zenu moslimku ako behala v parku, to je pokrok predsa.I ked to nabozenstvo je strasne stupidne,a ludia co sa nim riadia boze ved onedlho zostarnu a zistia ze si zivot neuzili ale stale sa riadili podla nejakych divnych noriem.Ja by som bez hudby a sportu nemohla existovat.Inked ja si myslim ze ak by toto nabozenstvo vzislo v Europe tak by bolo ine,to skor tie kultury z vychodu su take nejake pozadu a sexuchtive,lenive.bordelarske.

anonym_b4388b
11. máj 2026
@vevesh

@vevesh *oprava, nie rimskej risi (aj ked aj tam mohol sluzit), ale roznych vlastnych "legiach".

@vevesh Krátka odpoveď: Nie, nenašli sa žiadne historické ani archeologické zápisky starých rodičov Ježiša alebo Márie.
Všetko, čo o nich vieme, pochádza z neskorých apokryfných textov, nie z autentických dobových dokument😀😀Ale dnes som sa vdaka tebe dobre ponavila.

avatar
vevesh
11. máj 2026
@anonym_b4388b

@vevesh Krátka odpoveď: Nie, nenašli sa žiadne historické ani archeologické zápisky starých rodičov Ježiša alebo Márie.
Všetko, čo o nich vieme, pochádza z neskorých apokryfných textov, nie z autentických dobových dokument😀😀Ale dnes som sa vdaka tebe dobre ponavila.

@anonym_b4388b nasli sa archeologicke zapisy majetkovych pomerov, veda totiz pokracuje, a ty sa dalej mozes bavit v com len chces...😉

anonym_d0b2a3
11. máj 2026
@vevesh

@anonym_b4388b nasli sa archeologicke zapisy majetkovych pomerov, veda totiz pokracuje, a ty sa dalej mozes bavit v com len chces...😉

@vevesh už naozaj nepreháňaj. A to som katolícka a ver, že hľadám dôkazy a je ich dosť . Ale zápis od dedkovi Krista je už cez čiaru. Daj normálne link,čítačkou, mena vedcov. Nie americkí vedci sa spojili s nemeckými a náhodou zistili toto.