Život - vzťah s moslimom

irinushqaa
7. sep 2023

Koľké z nás tu majú vzťah alebo sú vydáte za moslima ?
Môj je Turek , máme 3 synov a sme spolu 10 rokov

subartic
7. sep 2023

@irinushqa mám klientov Turkov, vzdelaní . Ich ženy chodia chodia europsky oblečené , náboženstvo do bežného života nemiešajú .

simsalabim
7. sep 2023

Dcerina najlepsia kamaratka ma otca Turka, ktory tu zije vyse 20 rokov a ma nase obcianstvo. Na prvy pohlad je europsky orientovany, ale vplyv jeho vychovy a kultury sa prejavuje v tom, ako ju kontroluje (oblecenie, stretavanie sa s chlapcami, hoci aj vo velkej skupine, vyber hudby a filmov a v tom, ako trva na tom, aby sa zucastnovala na vsetkych rodinnych akciach - tym myslim napr spolocne travenie vikendov a pod.). Viem, ze sa citi obmedzovana. PS Dievca uz ma 18.

nika23t
7. sep 2023

@irinushqaa švagriná ma manžela moslima, manželia sú 15 rokov, majú dvoch synov 13 a 10 ročných. Fungujú normálne, nevidieť nejaké nezhody skrz náboženstvo. Švagriná je veriaca, kresťanka. Navštevujeme sa raz-dvakrát ročne, vyzerajú byt v pohode.

subartic
7. sep 2023

@simsalabim asi záleží aj od toho z akej rodiny pochádzal jej otec, čím menej vzdelaná rodina tým vplyv náboženstva viac cítiť. Jeden " môj " Turek pochádza z vzdelanej rodiny, sám je liberálny a vzdelaný , manželku má Turkyňu , chodí normálne europsky oblečená , v lete odhalené ramená , vyčesané vlasy. Zároveň tu má tureckých robotníkov ktorí tu montujú sklá do okien a to už je horšie . Pár krát ich musel už okríknuť keď vykrikovlai po ženách .

subartic
7. sep 2023

Ale všeobecne ja s Turkami mám dobré skúsenosti .

ingelika78
7. sep 2023

Vyzera byt ako super chlap, to treba uznat 😀 (samozrejme to ci je alebo nie je moslim nie je vobec podstatne)
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/je-toto-psychicke-tyranie-3/?page=5

baldinka
7. sep 2023

@subartic Myslis ,ze arabski sejkovia su malo vzdelani?

simsalabim
7. sep 2023

@subartic samozrejme, neda sa zovseobecnovat. Kym boli nase dievcata male, vzdy som si hovorila, ako sa vyrazne asimiloval a ake ma europske nazory. Ale ako dievcata vyrastali, je ten vplyv kultury vidiet, aj v tom, ako sa sprava v synovi a ako k starsej dcere /este ma jednu dceru skolkarku). Ale inak si myslim, ze patri k umiernenym moslimom.

subartic
7. sep 2023

@baldinka ktorí arabskí šejkovia ? Jordánci , Bahrajnci alebo Saudi alebo iní ? Je potrebné rozlišovať aj krajiny , lebo nie je moslim ako moslim .

haley7897
7. sep 2023

@ingelika78 uff, rovno zrušila účet... Ale tragické, ze je stále s nim... 😑

subartic
7. sep 2023

@haley7897 no tak toto asi nebol dobrý muž podľa toho čo som čítala.

haley7897
7. sep 2023

@subartic celé zle a je úplne irelevantné ci Muslim, ten definitívne nežije ako jeden. Drogy, násilie... A podľa blogu s nim mala po tom všetkom tretie dieťa? Sakra ženy... 😞

sulavikova
7. sep 2023

@irinushqaa v dedine žije cca 50 ročná žena, ktorá sa sa rozviedla a nedávno si zobrala moslima cca o 20 rokov mladšieho. Do práce nosí ultra mini šaty alebo maxi šaty až po zem. Po “sobáši” nosila zahalené šedivé vlasy. Údajne dodržiava kvôli nemu ramadán. Neviem posúdiť, nakoľko veľmi klame. Deti z prvého manželstva žijú striedavo u otca i u nej…

katkami123
8. sep 2023

Takze 14 rokov starší Turek, ktorý ju nikdy nemal rad ani keď spolu nemali deti, tak si s ním urobila rovno dve, nezosobášení a bývajúci v podnájme. Zbohom zdravý rozum.

shoto77176
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ingelika78
12. nov 2023

@katkami123 oh ano akurat ze uz maju tie deti 3 ☹

katkami123
13. nov 2023