Bábätko nechce od tretieho mesiaca piť žiadne mlieko

atuska24
2. aug 2009

Mam už 7 a pol mesacnu dcerku,ktora od cca3 mesiacov vobec nepije mlieko.Kojila som ju 3 tyzdne a potom sme presli na nutrilon.S nim vydrzala do 2,5 mesiaca a dva tyzdne pila AR,potom už ani to.Od 3 mesiacov papala lyzičkou a to iba kašičky.Teraz uz papa skoro všetko.Papa krupicu,ktoru je robim s 3,5%mlieka ,lebo spapa aspon to.Potom polievočky,zemiačiky.....zo všetkeho trosku ochutna.

shaula
2. aug 2009

No to máš těžké. Ale na co se vlastně ptáš?

obla
2. aug 2009

Myslím, že tohle je třeba řešit s pediatrem a nutriční sestrou, nikolu tady..

atuska24
autor
2. aug 2009

pytam sa ci sa uz niekto s tym stretol

saska.t
2. aug 2009

je to neskutocne zatazovanie nezrelych ladvin krupica odporucana od 1 roku kravske mlieko na varenie tiez na pitie od 3 rokov, mala si sa radit s odbornikom na detsku vyzivu s tymto nema ani pediater nic spolocne v§csinou maju malo novych poznatkov...

Neber to v zlom ale myslim ze zarabas malej na velke problemy ktore sa mozu prejavit ovela neskor ☹

shaula
2. aug 2009

A hlavně to chtělo řešit mnohem dříve, hned, když začala UM odmítat, ne až teď. S tou krupicí má Saska pravdu, hlavně kravské mléko je nevhodné pro tak malé dítě, ale je mi jasné, že jsi asi neměla jinou volbu. Zkoušela jsi ty kaše zadělávat UM? Opravdu se obrať na nějakého odborníka z oboru dětské výživy a poraď se s ním, co máš dělat.

jeudi
2. aug 2009

holky maji pravdu..malej muzes ublizit aspon ty kase kdyz uz tak je delej z UM..shaula pekne album 😎 😀

kinsen
2. aug 2009

Do jednoho roku potřebuje dítě přibližně 5OO ml mateřského nebo umělého mléka, nikoli kravského. Zaděláváš jí na alergie. Když kaše tak ty přímo pro miminka od šesti měsíců. Ale jak píší ostatní už dávno jsi to měla konzultovat s pediatrem.

gabinka77
2. aug 2009

ATUSKA, ja to uplne chapem. Moj maly (teraz ma rok) tiez asi od 3 mes. nechcel pit mlieko. Boli sme z toho vsetci uplne zufali, pretoze takemu malemu som okrem mlieka nemohla este nic ine davat. Ja som ho nekojila vobec, lebo sa narodil predcasne, takze bol na Nutrilone od zaciatku. Viac ako 3 mesiace som ho krmila v spanku, inak by vobec nepil. Ked zaspal, tak som mu dala flasku s mliekom a vtedy ho vypil, samozrejme len kym sa nezobudil. Bolo to na nervy, uspavat nasilu dieta 5-6x denne, ale inak to neslo. Ale vdakabohu je toto obdobie za nami. Ale mlieko nechce doteraz. Rano ked sa zobudi tak ako-tak vypije 100-120 ml, niekedy este aj v noci, ked sa mi zda ze je nekludny, tak mu ponuknem mliecko, ale inak vobec. Som "rada", ze som nasla niekoho, kto mal takyto problem, lebo sme si uz pripadali ako z inej planety, obehali sme vsetkych lekarov, ale NIKTO nam nevedel pomoct. Len nam ponukali ine mlieka, ale on nechcel ZIADNE. Este stastie, ze sme ho vedeli v spanku nakrmit, lebo inak by sme asi skoncili v nemocnici sondovani alebo na infuzkach. Prajem vela stastia!

sisstin
2. aug 2009

syn přestal pít mléko v 8m,ale i do té doby to byla bída...do 4m holt moc nepribiral,pak jsme začli s prikrmy a postupně bylo mléka méně,jinak s mléčnými výrobky problém neměl a nemá,takže nejdříve kase,pak chvíli pil mlicko s kaši od Nestlé,od 8m jogurty...teď dělají spoustu prikrmu s mléčnou dávkou,takže nahradit se to dá... Kravske bych dávala nejdříve od roka...syn nepije žádné mléko,ale denně má min.2 mléčné dávky v jídle...

shaula
2. aug 2009

Jeudi, že jo? 😀 Stále jsem si nenašla chvilku nacpat tam pár foteček... No budu se snažit 😅

atuska24
autor
2. aug 2009

Gabinka 77,som velmi rada ze nie som jedina.Tiez sme davala malej mlieko v spanku,ale postupne sa mi prestala darit aj tato finta.Dr.mi vravela ze ked nezacne jest tak jej bude pychat B12.Ona zje vsetko okrem mileka vo fľaši.Tiez sa jej snazim davat mliecnu desiatu a tiez olovrant,no tiez nie vzdy ma chut.Priberanie mame v norme tak to moc neriesim,lebo si myslim ze ked uz papa vselico tak vitaminky si vynahradi z inej stravy a tiez z mliečnych vyrobkov.Mam doma 4 krabice HA a asi 4 AR a nechce to.S tym kravskym miekom som nemala moc na vyber....

gabrianka
2. aug 2009

kdysi se davalo novorozencum jen kravske mleko redene s vodou primo od kravy pokud matkA NEMOHLA kojit 😒 ja bych v tom nevidela tragedii...dnes se to moc resi... 🙂 samozrejme UM je nejlepsi ale kravske mleko nezabije

shaula
2. aug 2009

Tak to není tak docela pravda - sice se kdysi KM dávalo, ale protože nebyla jiná alternativa (ne každý měl možnost dávat Sunar). Ale je fakt, že KM má mnohem více bílkovin než má lidské MM (je prostě stavěné na potřeby telátek, nikoli lidských dětí) a proto zatěžuje ledviny, což u tak malého miminka může mít následky - ne teď, ale až za dlouhou dobu (kuřáci tu rakovinu taky dostanou až po letech...).

gabrianka
2. aug 2009

rakovinu nemaj jen kuraci a kravske mleko ze vsech mlek se nejvic priblizuje mleku materskemu proto to lide piji...ano vedci vypatrali plno veci proc kravske mleko kdysi tak vadilo.ale myslim ze na tom nebude cela pravda stat.kdyz ma nekdo problmy s ledvinami muze to byt z tisice duvodu a to je tak se vsim...i kdyz je clovek kurak a onemocni rakovinou taky se neda s presnou urcitosti nikdy rict ze je to proto ze je kurak.muze to postihnout i cloveka ktery nikdy nemel cigaretu v puse.UM je vyborna vec coz o to ale taky se dnes to kravske mleko tak odsuzuje pro ty mimca i z toho duvodu ze firmy chteji vydelavat a proto zakazou kravske mleko az do tri let 😔 a hlavne proto aby mohly vydelavat...kazdy mame na to nejaky nazor 😉

berenika39
2. aug 2009

shaula, já už se těšila, že to album je fakt...... 😀

jeudi
2. aug 2009

gabri mozna na tom troska pravdy je stim ze chteji vydelat .prototo zakazi do tri let,ale zdravy rozum by mi rikal,ze minimalne do roka bych ho diteti nedala..co obsahuje KM a UM vzdyt v UM je tolika vitaminu a vsech moznych kravinek ale v KM ne..a verim ze to zatezuje ledviny a to mi povi i moje babca ktera je jinak sto let za opicema 😉

zuza.m
2. aug 2009

moj maly je alergicky na BKM a mal špecialne mlieko,ako tak ho pil pokial nedošli prikrmi potom ho už odmietal tiež ho pil iba ak bol naozaj hladny alebo v spanku aj to iba 120ml,tak osm mu ho davala aspon v tych slavnych ryžovych kašach alebo som mu to dala len tak do bananika a pomiešala,alebo do zemiačika a mal to ako pyre.naštastie pil dost čajika a tak nemal žiadne problemy.alergia sa mu zlepšila a tak dostal ovela chutnejšie mliečko.no nevedel sa dopit vypil aj 210ml na posedenie.teras sa už nasytil mliečka a pije ho zaase iba v spanku.mliečne veci može akurat activiu ,actimel a tvrdy syr.nič ine.tak že je doležite aby aspon niečo do seba dostal.tiež je to beh na dlhu trat.asi je tych deti viac čo odmietaju mliečko.

gabrianka
2. aug 2009

jeudi tak urcite ze ty ledviny zatezuji zcasti ale nase babicky se dozivaji i devadesati let 🙂 to ze v UM jsou vitaminy,obranyschopne latky pro imunitu mimca a je rozhodne kvalitnejsi nez KM to je jasnacka ale v pripade nouze dat si myslim ze se fakt nic hriozneho nestane..nemam rada jak to nekdo proziva.anebo at si to proziva ale nam normalnim at do toho nekeca 🙂 kazdy ma snad pravo mit svuj nazor 😅

jeudi
2. aug 2009

to ma to mas pravdu...ja bych z toho tragedii udelala..to bych si radsi na UM mleko pucila..dost bych se bala reakce..a normalni matka jsem.jen mam strach o sve dite

gabrianka
2. aug 2009

tak me osobne se nikdy v zivote nestalo ze bych doma UM nemela..ja myslela ty prepeclivele az anormni maminky ktere dodrzuji vse dle tabulek a i kdyz se pise ze kojenym detem od sesti mesicu prikrmy a tak stejne se boji a zatim do toho nejdou to uz ale fakt moc a znam takovy pripad a mam dost.nejradsi by to dite krmila do roka jen mlekem 😀

jeudi
2. aug 2009

zas az tak ujeta nejsem ale snazim se to dodrzovat tak jak pisou kdyz je nekde az od 4 mesice tak mu to dam az ve ctyrech mesicich.chapes a kdyz nekde pisou ze KM ne tak ho taky nedam,radsi tomu budu verit ze to tak je nez abych neco posrala

gabrianka
2. aug 2009

jeudi tak tim ze to dodrzis udelas jedine dobre ale nezapomen ze i v UM je kravske mleko akorat trosku jinak zpracovane a kdyby melo ditko alergii na to KM urcite bys nemohla davat ani klasickou UM.ale to jiste vis.buhvi jak to vyrabi...jestli to fakt neni taky trosku odlehcene norm.KM akorat obohacene vitaminy a temi latkami pro dobrou imunitu..cert vi a nikdo ti tohle nerekne 😒

radka.m.
2. aug 2009

gabrianka-co sleduji tvé reakce a názory i v ostatních diskuzích,tak mně teda tvý názory normální nepřijdou,normální jsou v dnešní době snad matky,které si zjištují informace o výživě,aby pro své děti udělali to nejlepší.a to,že km škodí a minimálně do roka by se nemělo dávat,to je postavené na základě dlouholetých výzkumů právě proto,že lidé,kteří dřív na km vyrůstali,tak po x-letech právě onemocní civilizačními chorobami,nejenom rakovinou,astmatem,ekzemy,ale i onemocněním ledvin a bylo zjištěno,že právě těmto chorobám u starších lidí předcházela právě nezdravá výživa v prvních letech života,raději budu svým dětem dávat zdravější věci a budu to více prožívat,než abych jednou musela mít černé svědomí,až mi přijdou že onemocněli právě nějakou zákeřnou chorobou,jinak jsi na velkém omylu a naprosto neinformovaná,co se týká dětské výživy,um je nejvíce přizpůsobeno mm,ale určitě ne mléko kravské,jestli se chceš alespon trochu orientovat ve zdravé výživě,tak klidně napiš,pošlu pár odkazů 😎

jeudi
2. aug 2009

KM v UM?to slysim prvne.a neverim tomu ze tam davaji buh vi co verim tomu co pisi na obalu..vis jakej by z toho meli pruser,kdyby to tak nebylo??a nutrilon je nejprodavanejsi znacka ty by si to nedovolili..dobrou jdu koukat na zabu k zulibani 😀

radka.m.
2. aug 2009

jeudi-v umělém mléku je opravdu mléko kravské,ale je speciálně upraveno a naštěpeno tak,aby malým dětem nezatěžovalo ledviny a nezpůsobovalo zažívací potíže

gabrianka
2. aug 2009

vyzkumy dnes vypatraly ze ani bio potraviny nejsou zdrave takze vis co si muzou nejake vyzkumy....ne jako promin ale s tvymi nazory se asi neztotoznim a uricte i s vice tomu verim protoze jestli veris vsemu co vyzkumy prokazou tak to je podle me mirna naivita protoze ty same vyzkumy ti za par let reknou ze je to vsechno zas vlastne jinak...radko ja o zdrave vyzive vim si myslim vse potrebne,moje nazory neznamenaji neinformovanost...jinak diky 🙂 ale jak jsem psala UM VIM ZE JE TO TO NEJLEPSI A ROZHODNE JE KRAVINA DAVAT KM JEN TAK Z NUDY ALE JEN JSEM TIMTO CHTELA RICT ZE PREZILO SE KDYSI PREZILO BY SE I TED tim nerikam ze zacnu davat KM 😀 NEBER TO ZLE 🙂

radka.m.
2. aug 2009

já řádným výzkumům věřím asi jako normální rozumný člověk,kdyby nebyly výzkumy,tak by už možná dávno lidstvo vymřelo právě na civilizační choroby,a jinak právě podle tvých názorů se dá vyčíst,že jsi úplně mimo a nevíš,která bije

berenika39
2. aug 2009

radka, klid, taky skřípu zubama, přečetla jsem si o oleji do kaše a dalších moudrech a prostě se jen modlím, aby to tu nečetl nikdo, kdo by to vzal vážně. je to marný, je to marný....je to marný,. doktoři jsou blbí, výrobci jen klamou....prostě ve volné diskusi je to šumák, ale pokud se výživy a zdraví týká, nezbývá než doufat, že tyhle diskuse nenapáchají nějakou škodu ☹ ☹

jeudi
2. aug 2009

radka no vidis co se vse nedovim to jsem fakt netusila tak jsem zas o neco chytrejsi 😉

radka.m.
2. aug 2009

berenika-já si myslím,že takových bludů by se snad ani nikdo nemihl chytit,většinou tu holky mají alespon nějaký nadhled na výživu,teda až na nějakou tu vyjímku,ale jinak mně takovéto neznalosti dovedou taky nadzvednout ze židle,chudák dítě 😠 😠 😠