Môže dcérka nemať chuť na jedlo kvôli teplému počasiu?

severka222
30. máj 2008

Ahojte, jedia Vaše deti v tomto teple , tak ako predtým ??? Moja malá má 8 mes., nikdy nebola nejaký jedák, ale teraz je to čosi príšerné ,,,, nechce vôbec nič 😢

junovka
30. máj 2008

a nemoze to suvisiet zo zubkami????Moja Nely, ked sa jej prerezavaju zubky, tak dakedy tiez skoro cely den nechce nic jest, len pit 😖

iffka2002
30. máj 2008

no moja devet mesacna tiez teraz nechce nic, ledva mlieko.. myslim si, ze je to kvoli teplu..

margaretka11
30. máj 2008

nie, naši nejedia ako predtým. Pijú čaj na hektolitre, keď nie čaj tak stačí aj prevarená voda, ale je vidieť, že jesť im veľmi nechutí. Z mlieka mi nechajú ráno aspoň 40 ml (idem im dočasne znížiť rannú dávku, nech toľko nevylievam) a z večernej kaše tiež nechajú aspoň 30 ml. Pred pár dňami mali také stavy, že mi pravidelne vynechávali olovrant, jednoducho ho bojkotovali. A teraz v posledných dňoch mi zas bojkotujú stolík a stoličky a kŕmim ich tak, že držím misku a oni si prídu po svoje ham 😀 . Ale to už je o inom, zrejme to súvisí s ich náladičkami 😉 😀

dika
30. máj 2008

aj u nas sa je menej - urcite to suvisi s tym teplom

prasiatko30
30. máj 2008

skus jej dat skorej vela ovocia - nieco proste svieze vyhybaj sa skor teplym jedlam - lebo v teplach to nechuti ani mne - hlavne davat pozor aby dietatko dodrziavalo pitny rezim a pokial pije MM tak prikladat 🙂

danulka2
30. máj 2008

aj moj drobec menej papa. Ale ked sme vonku, tak hryzie apon baban, tycinky alebo brumika, aby mal aspon z niecoho silu 😉 . Je to tym teplom, ale nenutim ho jest, hlavne aby pil.

asitka
30. máj 2008

ahojte...moja mesačná dcéra tiež menej papá ako zvyčajne...a to predtým by zhltla aj flašu....ale pekne priberá, tak mi lekárka zatiaľ povedala, aby som nepanikárila....tak tiež predpokladám, že je to len z tepla....sme na um...a podľa tabuliek by mala zhltnúť 5 x 150ml....no mi jeme tak 4x...lebo celú noc mi prespí.....od večera do rána....takže tú piatu ani nemáme šancu jej dať....a pri tých ostatných...sa občas stane, že nechá 30, či 40 ml...no...tak neviem..... 😒

katia7
30. máj 2008

pridavam sa ani moj drobec nechce jest este tak jogurt alebo mlieko do neho dostanem,inak len vodu pije

elize
30. máj 2008

aj nášmu drobcovi chutí pomenej. A koľko vám deti za deň vypijú? U nás je to bieda, ledva ledva 200ml čaju. Ale cez deň papá aj mliečko a teraz keď je teplo častejšie mu varím polievky, tak snáď je to OK

katia7
31. máj 2008

my vypijeme aj 400ml 😀 ale sme zvyknuti,aj v zime vypil 200ml

magda22
31. máj 2008

ahojte, moj syncek tiez ovela menej papa a ani necucka mliecko poriadne, zje len ovocnu presnidavku, ale zas mu to nemozem davat stale...a horucavy este maju byt a ak nase deti stale nebudu poriadne papat, zacnu chudnut nebodaj..co s tym???

inak simonko je aj velmi nervozny, ked sme vonku, z toho tepla, vase deticky to ako znasaju? pretoze som videla vela deti na priamom slnku, bez slnecnika, oblecene viac ako by som ja obliekla a su ok..mojko je pod slnecnikom, iba v tricku a aj tak mu nie je dobre..poradte ☹

magda22
31. máj 2008

a este jedna otazka, ked uz davat ovocie, kolkokrat za den max. mu mozem dat nejake ovocie?
dakuejem

maca793
31. máj 2008

mne nejedia skoro vôbec, som rada, ak do nich dostanem čo i len polievku, stále pijú a to je základ. 😉
k večeru niečo si zobnú ale to je všetko.

magda22
31. máj 2008

ahoj, tak ty mas uz velke deti, lenze ja sa obavam trochu, nemate niekto povzbudive slovo? 😕

katia7
1. jún 2008

ahoj magda moj drobec tiez neje a je mrzuty,vyzlecem kolko to ide takze ma tricko kratasy a hole nozky,slnecnik, stale pije a je pokoj,aspon u nas 🙂 a myslim ze ovocie moze papat kludne aj viackrat ze den len by som si dala pozor na cukor v presnidavkach.mne drobec spapa aj jogurt ten je taky "mokry" 😀 ale neviem ci vy uz mozte

severka222
autor
1. jún 2008

Tak moja mala zje ráno o 06:00 mliečko , o 10:00 jogurt, obed nechce ... no a okolo 16:00 niekedy presnidavku, ovocie úplne odmieta, niekedy nasilu banán iné nič ....a večer zje kašu .. to je všetko ...
Myslíte že môžeme ísť vonku s holými nožičkami ????

kosicanka1
1. jún 2008

severka, tak to zjete viac ako my ☹ tiez v tom teple jej moc nechuti, zato kojim o 106. dnes zjedla zatial 100g brokolice a par lyziciek zemiaku. teraz skusim dat este nieco, ale moc ruzovo to nevidim.
a dnes sme boli vonku s holymi nozickami

zuzka99
1. jún 2008

neviem severka kolko mate mesiačikov ale my v horučave sme s holými nožičkami prikryté plienkov aby ho nespieklo

vavka33
1. jún 2008

urcite to moze suvisiet s teplom,ved clovek ma co robit aj bez plneho bruska a to aj dietatko.Moja lea je dobry jedak,ale vcera do obeda nechcela vobec nic len pila a pila.Potom sa uz rozpapala,ked sa ochladila v bazene.
A hlavne netreba detom davat mliecne polievky,privarky,mliecne vyrobky,kysne im to v brusku.

petulienka
1. jún 2008

ahojte,

tak my sme na tom tiez podobne, mliecko ako tak vypije, ale nie davku ako normal, vela cajiku stiahne a obed len polovicu ako papaval a ovocie tiez aby sa nepovedalo. co sa tyka holych noziciek ja maleho dobre ponatieram 50kou faktorom a v chladku nevidim dovod aby nemal hole nozicky, ved v tomto horku je to des uz len ked musi mat plienku. takze urcite ma podla mna vplyv toto teplo aj na nase dietky, ci uz pri strave alebo pri obleceni. 😉

magda22
1. jún 2008

no ja by som maleho obliekla najradsej iba do plienky.. 🙂 ale radsej mu nechavam tricko, nic ine ale nema, a aj tak sa chudatko poti ako prasiatko...pod slnecnikom k tomu...

elize
2. jún 2008

tak nas drobec vypije max 150ml cajiku za den, niekedy ani to nie. Preto mu na obed varim polievky, aby mal aspon nejake tekutiny. A ovocie teraz odstavujem (rozumej odšťavujem :o)), inak by nezjedol ani polovicu. Tak snad mu to postacuje ...
A Oblecenie? Kratke bodycko a hotovo. Pre istotu mame zo sebou aj kratase a ponozky.
Uz ste sa boli s drobcami kupat? My uvazujeme, ze pojdeme zajtra, aspon nozicky mu namocime 😎