Dvojročná dcéra nechce jesť. Môžu jej pomôcť nejaké probiotiká alebo sirupy na podporu chuti do jedla?

Zodpovedané
2. apr 2021

Dobrý deň,

moja dvojročná dcérka už asi mesiac veľmi zle papá. Ani predtým nebola super jedák, ale teraz je to už extrém. Cez deň funguje len na UM (ráno, večer) a cez deň kaša, ovocie, zelenina a maximálne suchá ryža alebo cestovina. Odmieta už aj mäso, vývar a pečivo. To predtým pekne jedla a v podstate odmieta všetko varené. Stále jej ponúkam jedlo, skúšam všetko možné a nič nezje.

Môžu jej pomôcť nejaké probiotiká alebo sirupy na podporu chuti do jedla?

Neviem či to môžu byť zuby, lebo tento stav trvá už vyše mesiaca a každým dňom je to horšie. Už jej chýbajú len horné posledné stoličky, ale nevyzerá, že by sa jej tlačili.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

existuje prípravok Pediakid na chuť do jedla alebo aj sirup Nutrolin B. Skúste ten.

Musíte len trpezlivo skúšať, ponúkať. Ak dcérka nie je unavená, je spokojná, hrá sa tak je to na prechodné obdobie (možno aj kvôli zubom?) v poriadku a nemusíte sa obávať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas