2 ročný syn nechce jesť

mamina2711
28. okt 2011

ahojte maminy,chcem vas poprosit o radu.nepoznate nahodou nejake vitaminy alebo nieco na chut do jedla??moj syn odmieta jest vypije mi len 3 krat za den mlieko aj to tak 150ml a maximalne trochu polievky...ked bol mensi tak vsetko zelenina,ovocie,maso,zemiaky,ryzu a teraz nic trva to uz asi tak mesiac...maly ma 2 roky,dakujem za radu

sladkasue
28. okt 2011

@mamina2711 nachapem, preco sa s tak dolezitou temou ako je zdravie dietata obracias tu - na fore. treba ist s dietatom k dr. ten vysetri, uda diagnozu a da mozne liecenie!!! samozrejme, ak uzna dr. za vhodne, predpise ti nejake vitaminy a pod. inak, to co pises moze byt aj psychickeho povodu.
drzim palceky 🙂

tatiana1985
28. okt 2011

@mamina2711 pred 2dnami som zakladala tuto temu:
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/ako-donutit-dieta-aby-jedlo/ 🙂 🙂

precitaj si tie zatial 3strany 😉 😉

sz.zuzana
4. máj 2012

@mamina2711 ahoj moj malý má 2 a pol roka..a mne niekedy ani tolko nechce jesť kolko ty píšeš ☹ má 16kg ale neviem odkial...nám už više roka nechce jes´t,na raňajky max.5 lyžica pudingu,na desiatu nič,na obed tiež pár lyž.obeda(polievku vobec nechce) alebo vobec nechce obedovať,potom vypije kakao pred spanim,a potom nechce len večer kašu ale tiež len pár lyžicu,a potom tiež kakao pred spanim...to je náš celý deň ☹ už na to niekedy nemám nervy,a kričim že to už nie je možné 😢 neviem čo mám robiť...doktorka nám hovori stále že keď nestrati váhu ani chorý nie je tak nemám z čoho bá´t...no,ja neviem... ☹ ☹

luky1313
4. máj 2012

to iste mam aj ja s mojou 2 ročnou dcerkou asi mesiac a pol dozadu mi tiež prestala papkať, predtym sa vedela ojesť aj meska zemiakov, proste všetko a teraz akurat tak kremik, mliečko a polievku, ale nevidieť aby neprospievala, asi sa oteplilo tak im zrejme tak nechuti, ževraj je dobry sirup pikovit, podporuje chuť do jedla

simonka90
28. feb 2014

Môj syn bude mať o pár mesiacov 3 roky a nechce mi vôbec nič jesť ! okrem kaše ráno a tým to hasne ! na obed pýta zase len kašu, zjedol aspon polievku ale teraz vobec nič, rizoto takisto zjedol.. ale v poslednej dobe nechce naozaj vôbec nič.. som z toho zúfalá,, je aj drobučký a má len okolo 10 kíl. ale energie má aj za troch - čo nechápem z čoho ju čerpá... už som skúšala všetko, hrať sa pri tom, krmíť autíčka, hoci čo.. ale nič nezaberá. všetko je fuj ble, a neraz ho aj napína...takže ak máte nejaké rady tak sem snimi, ďakujem PS chcem ešte povedať že palacinky, pudingy a sladké tak to áno, ale ide mi o normálne jedlo.

alexko007
15. jún 2014

Ja mam podobry problem. Ma dva roky a ked bol maly zjedol mi vsetko co som mu dala. No posledne 2-3 mesiace mi okrem polievky aj to nie vzdy nezje nic. Blbosti ano ale chleba s maslom alebo natierkou, varene jedlo, veceru to nie. Uz neviem co s nim mam robit. Mam pocit ze to zacalo kvoli jaslam ale nie som si ista. Lebo je tam spokojny. No naozaj netusim ako na neho.

zuzkaanicka
15. jún 2014

@alexko007 pises, ze blbosti zje a normalne jedlo nie ... nedat blbosti a pockat kym vyhladne ... "blbosti" sa jedia az po jedle-ak este na ne ostane miesto 😉 ... mam to vyskusane, ze treba nechat aj vyhladnut, neboj, nezomrie od hladu 😉

emocia
15. jún 2014

@mamina2711 ahoj, píše ti laktačná poradkyňa, "prebehnuvšia k výžive bez varenia. Skús malému ponúknuť nie varené jedlo, ale zeleninový tanier, vieš čo má rád, tak skús toto urobiť. Ak to bude chutné, teda ak dobre zvolíš kombináciu zeleniny a koreniny vhodné pre dieťa (bazalka, tymian atp), je možné, že sa toho chytí. Veľmi dobré je podávať dieťaťu čerstvé zeleninové alebo zel.-ovocné šťavy. Osobne som zistila, že na večeru mi pri váhe 57 kg (výška 161cm) stačí vypiť 4 dl šťavy azjesť 2 banány a som zasýtená. FAkt nikde nie je napísané, že člvoek musí jesť varnú stravu. Prípadne sjednou decentnou miskou šalátu... 😒 To je málo. Zelenina si zaslúži oveľa vyššiu pozornosť. V tomot veku je odmietanie klasického vareného jedla v tomto veku dosť častým javom. Najmä na mäso bývajú tvrdé odmietavé reakcie. Detičky mávajú tichý rozpor s mäsom aj vtedy, keď začínajú temne tušiť, že zvieratká sa papajú... ☹ Jedlo deti vnímajú esteticky a podľa vône a potom cez chuť. Niekedy to nemusí byť pre ne príťažlivé... Skús zmenu surovou cestou. A tiež na istotu zájdi s ním na vyšetrenie, či za tým nie je aj niečo iné. Držím palce! Alena

vladkaluckalukas
17. nov 2015

Tak ja vediem tri deti rovnako a kazde je inak. Prvorodeba zozrala aj mrtvemu z ucha. Prostredny kojeny tri roky velmi vyberal, ale dal si. Najmladsi super jedol do 20 mesiacov a odbtedy konecna. Bude mat dva, je kojeny na poziadanie a momentalne sa chova jak vitarian a pije doobeda dva deci ovocno zeleninovej stavy a jeden kukuricny chlieb s arasidovym maslom. Po spanku obednom za naloga mlieka materskeho a potom, ak vobec, zje okolo piatej siestej zeleninovo masovy prikrm. Podotykam, ze jedaval vsetko..cez privarky, spenat, rezen, chlieb vo vajci, zemiakove placky..proste vsetko. Teraz som uz z neho na prasky. Dostava zelezo, lebo ma mizerne a cebion, ma 10.5 kila a 84 cm. Ziadna slava.

kathrin17
25. júl 2016

@simonka90 ahojcek...polepsilo sa to vase papanie?Mam 2 rocnu dcerku a nechce vobec nic papat ☹ zemiaky, maso ani nikdy neochutnala ☹

simonka90
25. júl 2016

@kathrin17 ahoj. Uz mame 5 rokov.. polepsilo ako polepsilo.. odkedy chodi do skolky je to lepsie.. ma niekolko druhov jedal ktore zje.. aj maso.. skor mam problem so zeleninou a ovocim.. zje len jablko obcas banan.. nove nerad skusa.. snad sa to casom zlepsi uplne.. neviem v com som spravila chybu...asi som mala viac dbat na to od malickeho mala... a inac stale je drobny chlapcek ma 15 kil .

tehulka999
10. feb 2022

@kathrin17 dobry den , vidim , ze prispevok uz je starsi ale polepsilo sa vam samo prosim vas , mam tento isty problem . Dakujem

kathrin17
11. feb 2022

@tehulka999 ahojcek... Dcerka uz ma 7 a pol roka a jedenie je stále obrovský boj... Ma jedla, ktoré miluje a tie papa stále dookola, ale Zemiaky vôbec, ked tak upečené.... Z kase ju napína..... A všetko je vlastne na dlhe trate stále.... Dnes má neskutocne prekvapila tým, že zjedla v skole polievku... To bol mega uspech

jdunka123
24. feb 2023

Ahojte maminky moja dcéra má 2 a pol roka je nechodiacia nerozpráva ešte nechutí jej jesť malo váži iba 7kg chodíme sňou všade kde sa dá nepomáha jej nič chcela by som dobrú radu aby som mojej dcére pomohla trápime sa s manželom chceme preňu čo najlepšie prosím vás o dobrú radu budem vďačná