Aktivity s deťmi v Nemecku

diewcatqoo
10. máj 2022

V lete sa chystáme na dlhšie do Nemecka s 5 ročným synom. Budeme sa zdržiavať v oblasti Koblenzu, ale nie je problém skočiť aj ďalej, napr. Kolín alebo Frankfurt. Nebudeme tam prvýkrát, ale prvýkrat ideme na dlhšie so synom, a tak by ma zaujímalo, či je tu niekto, kto by mi vedel odporučiť nejaké aktivity, napr. kde by sa dalo okúpať (najlepšie nejaké jazero, ale nie je podmienkou) prípadne nejaké cyklotrasy, ktoré by zvládlo 5 ročné dieťa alebo akékoľvek iné aktivity vhodné pre dieťa, radšej mimo väčších miest, skôr vidiek a prírodu.
Google používať viem a nejdeme tam prvýkrát, takže už približne máme nejaký plán, kde všade by sme mohli zájsť.. napadlo mi, že možno sú tu mamičky, ktoré žijú v tejto oblasti a vedeli by mi odporučiť niečo z pohľadu miestnych, kde boli spokojné a čo sa im páčilo. Ďakujem 🙂

vilma7
10. máj 2022

Legoland, Fantasialand v Koline, Playmobilland, Europapark 🙂

yanni
10. máj 2022

@diewcatqoo co znamena "ist dalej". Nemecko je velke a je tu co objavovat. Ak ta netlaci ca a peniaze, tak si mozes vyberat.

sun_shine_2020
11. máj 2022

@diewcatqoo ja odporucam Europa-Park-zabava pre celu rodinu, boli sme ako deti a aj ako dospelaci😁. Nelakaj sa - nie su to iba divocina kolotoce, ale aj atrakcie kde sa posadis a vezies sa (pirati z batavie su super, to by sa mohlo 5 rocnemu pacit). Ak je zle pocasie alebo si budete chciet oddychnut od chodenia po zabavmom parku tak su tam atrakcie aj vnutri (ladova show, ohnova show, mini kino,...). Program vnutri aj vonku je od rana do vecera, treba si zobrat brozurku pri vstupe aby ste vedeli co je kde a o kolkej. Potom je fajn oblast Bodensee ale to uz budete mat asi daleko (cyklovylet okolo jazera, pripadne vylet lodou po jazere alebo to skombinovat, ze cast ist na bicykli a cast lodkou, da sa aj kupat v jazere), krasne je pristavne mestecko Lindau, pozri aj divadlo na jazere v Bregenzi, a odporucam aj Insel Mainau (tzv. ostrov kvetov). Pozri aj swarowski krystal muzeum (nie som si ista ako sa to pise). Ale vsetko toto je dalej od vas.

sapetka
11. máj 2022

@diewcatqoo koblenz sice osobne nepoznam aj ked je to 100km od nas len. Ale cyklotrasy tam urcite maju s tym by nemal byt problem. Ako aj detske ihriska ci prechadzky v lese.. mozno pozri nejake minizoo kde sa daju krmit zvieratka. V eifeli je velky park kde je zoo aj kopu atrakcii pre deti ale neviem ci to nie je uz daleko.. my vacsinou sme v nasom okoli alebo ideme do Luxemburska tam je uroven neporovnatelna s nemeckom, je tam lepsie🙂ale skus nahodit do google aktivity s dietatom alebo nieco podobne v koblenz alebo rheinlandpfalz a uvidis co ti vyhodi

wade
11. máj 2022

Byciklovanie urcite nebude problem. Podla mna, ktorym kolvek smerom, ktorym sa vyberies. Pripadne kombinacia Vlak / bycikel. Vies navstivit okolite mesta (napr. Linz am Rhein, Bonn, Luxemburg). Vylety na lodi. Plus do 4 hodin autom si v Amsterdame a Parizi 🙂 Ak ta viac taha priroda - pozrite Eifel / Siebengebirge na tury + bycikel. Zo zabavnych parkov - mame prebehnute vsetky - s 5 rocnym by som siel asi skor do Disneylandu na vikend (aj ked to nie je uplne lacna zalezitost). Moj oblubeny je Fantasialand - ale ten je skor pre vacsie deti - kedze je tam viac Rollercosterov ako atrakcii pre mensie deti. Ale je super (len nechodit cez vikend / a idealne aj mimo skolske prazdniny). To ale plati pre vsetky zabavne parky a pre Disneyland je to nutnost. Inak stojis cely den v radoch. Este dodam ze uplne lokalne aktivity neviem uplne odporucit, zijem cca 70km od koblenz, ale urcite toho bude vela. Na turistiku pouzivam aplikaciu Komoot. Navolis si cinnost, obtiaznost a hodi ti to rozne navrhy na vylety.

ichbinich
11. máj 2022

Nie je to prave pri Koblenz, ale 5-rocnemu sa urcite bude pacit Legoland (Günzburg). Je tam vela aktivit aj pre mensie deti. Su tam tusim iba 2 atrakcie, kde nemoze ist.
Pocula som aj chvaly na Playmobilland. Aj Ravensburgerland je vraj super.

yanni
11. máj 2022

Koblenz direkt mas napr. mestsku lanovku. Zaidna velka ekšn ale tak previezt sa. Vsetky tu spominane Funparky (Legoland, Playmobil Fun park) su dialect 3-4 hodiny autom od Koblenz. Takze to by som isla cez tyzden a s prespanim. Preto som s pytala, aso dalej chcete. Ono v DE je toho vela, ale vsetko co je 200-300 km dalej, by som brala len na 2-3 dni. My byvame nedaleko Legolandu, Playmobil tiez nemame daleko ale s ubytkom to bolo jednoduchsie. Bez nahanacky a este potom cesta domov. Koze dečkám je to jedno, v aute sa vyspia, ale aj dospelak je na konci dna po celodenním chodeni unavený.

yanni
11. máj 2022

Spominany Ravensburger Spieleland ma tiez Feriendorf. Tam sme boli viac krat ale neprespali sme. my sme mali ubytko mimo, kedze muz mal pri Friedrichshafene office. Ale tam sa mozte aj v Bodensee vyclapkat.

diewcatqoo
autor
11. máj 2022

Super, dakujem vam za tipy, niektore zo spominanych atrakcii sme uz absolvovali, niektore su uz trochu mimo nasu trasu a niektore ma inspirovali. Primarne by sme sa chceli pohybovat v oblasti Rheinland-Pfalz alebo NRW, pripadne nieco do 3 hod jazdy autom od Koblenzu, kludne aj Luxembursko. Bodensee a okolie je krasne, ale je to uz trochu mimo nasho aktualneho zaberu.
V okoli Koblenzu sme boli uz niekolkokrat, ale vzdy sme boli bud kratko, ze sme mali nabity program inymi povinnostami a stihli sme len par atrakcii alebo bolo nie prave vhodne rocne obdobie na letne aktivity. Tentokrat ideme na dlhsie a v lete, takze hadam sa bude dat aj okupat a bicyklovat. Zaujima nas skor priroda (Eifel je povinna jazda 🙂), kupanie skor v jazere, nez na kupalisku (keby sa tam dal pozicat aj nejaky cln a nebola by tam hlava na hlave, tak to by bolo fajn), zoo, prip. farmy a pod...
Co sa tyka nejakych cyklotras, tak videli sme pekne cyklotrasy popri Ryne a Mosele, ale neviem, ako je to po minulorocnych povodiach. Ci su uz spravene nanovo alebo su nejako pozmenene.

bluka2
13. máj 2022

Senckenberg Museum vo Frankfurte je super, Palmengarten, môžete si pozrieť aj centrálnu banku, v celom meste je toho dosť...