Elternzeit

95kristina
10. aug 2022

Ahojte prosím poraďte mi ak ste boli v situácii ako ja ☺️
V práci mám zmluvu na stalo som na materskej a konci mi v novembri. Malú by som veľmi nerada dala do jaslí bolo by to zložité, snúbenec pracuje iba v noci a rodinu tu nemáme žiadnu. Čo by som mala robiť podať výpoveď a ist na úrad? Ale tam by mi hľadali novú prácu ako nie žeby som pracovať nechcela to nie veď každý cent navyše je super ale chcela by som sa jej venovať byt s ňou kým nepôjde do škôlky tak ako u nás na Slovensku.

Za každú vašu odpoved a radu čo by som mala robiť vám ďakujem ☺️

sense
10. aug 2022

@95kristina nepíšeš v ktorej krajine. Nedá sa dohodnúť so zamestnávateľom na čiastočnom úväzku?

95kristina
autor
10. aug 2022

@95kristina alebo ma ešte napadlo ci je možnosť si vybrať ešte a ist na podporu hlavu mám z toho popletenu lebo sa to už blíži a ja neviem ako to urobiť 🙈

95kristina
autor
10. aug 2022

@sense Nemecko prepáčte na to som tiež zabudla 🙈

anjelicek26
10. aug 2022

@95kristina moc nevymyslis, ak ju nechces dat o jasli, tak ist pod Familienversicherung manzela a byt bez prijmu... v Nemecku mas moznost Teilzeit, moja sla do jasli 1,5 rocna a a ja do prace (4 dni v tyzdni 5h), normalne posles zamestnavatelovi ziadost o Teilzeit a upravi ti zmluvu...tu je to "povinne" ti to schvalit u vacsich firiem... malu som vzdy vozila a vyberala ja, muz robi 12h denne... takze pomoc moc ziadna, obcas ju rano odviezol... alebo si zozenies Tagesmutter... tam boli moje starsie deti od toho 1,5-2 rokov...

95kristina
autor
10. aug 2022

@anjelicek26 ďakujem pekne pomohlo to aspoň vieme presnejšie nad akými možnosťami môžeme premyslat