Horúčka a výsyp

euka210
28. mar 2023

Zeny, co este nespite, mozno poradite. 7r syn od vcera teplota do 38, dnes na obed 38,5C, dostal sirup a vecer uz skoro 39C. Vcera 1x vracal, inak nic ine, len cely den lezal. Podvecer mi ukazal ruky a mal ich vysypane...ja ze choroba ruky-nohy-usta, aj s dr.som pisala, ze pockame uvidime. Isiel spat, prezriem ho a trup vysypany akoby krupickou, pripomina mi to alergicku reakciu. Dnes jedol ako myska, nic extra. Co by to mohlo byt podla vasich skusenosti? 6.,7.choroba ci co? Foto mam len dlane, aj to slabo vidno.

ibajaanikiny
28. mar 2023

@euka210 a teploty uz klesli?moja mala pri 7mej chorobe,cize ruky-nohy-usta,vyhadzany aj zvysok tela…ak uz nema tt,moze byt kludne aj 7ma

euka210
autor
28. mar 2023

@ibajaanikiny ma este horucku, po 6h od nurofenu vecer mal skoro 39C ...vobec mi to k nicomu nepasuje 🤷‍♀️

zuzuliennka1
28. mar 2023

@ibajaanikiny a to sa vyhadze dieta pri tejto chorobe na celom tele? alebo moze byt, ze napr. len brusko, nikde inde?

ibajaanikiny
28. mar 2023

@euka210 aha,tak to bude asi nieco ine,pri tych chorobach by mal byt vysyp az po ustupeni teplot

ibajaanikiny
28. mar 2023

@zuzuliennka1 moja mala uz vsetky typy,aj 5tu,6tu,7mu…ale pri tej 7mej mala afty v puse,ruky,nohy najviac a potom zvysok tela tu a tam…a pri 6stej mala cele telicko a aj pri 5tej…

kleopatra114
29. mar 2023

U nás sa celkom rychlo šíri šarlach , nemôže to byt ono ?

nikka055
29. mar 2023

@euka210 syn mal sarlach ...prve ho ale zacalo boliet hrdlo,potom mal vysyp zacal na slabinach potom ruky hohy,brucho

euka210
autor
29. mar 2023

@nikka055
@kleopatra114 praveze zacal len teplotou, nic ho nebolelo, ani hrdlo, ani sople.
Ma uz jemne bodky na chodidlach take ako na rukach a na jazyku biely povlak...asi to bude ta 7.choroba ruky...zavolam na obed dr.

monika2012
27. nov 2023

@euka210 Prosím Vás, čo to bolo? Moja 11 ročná dcéra mala tri dni horúčky, vracala, hnačkovala. Teraz má ešte občas zvýšenú teplotu, hlieny a taký drobulinký výsyp, hlavne na dlaniach. Treba s tým ísť ku doktorovi, či to odznie aj samé?