Má môj syn chorobu ruky, nohy, ústa?

Zodpovedané
12. feb 2020

Dobrý deň,

syn bol minulý týždeň doma, lebo mal sople. V pondelok išiel do škôlky a v utorok som mu našla na nohe a ruke vyrážky. Včera poobede v ústach akoby pľuzgiere.

Jedna bola na mandli a pár na koreni jazyka. Dnes som ukázala tieto fotky doktorke a povedala, že je to choroba ruky, nohy, ústa. Nič ho neboli, nesvrbí, nemá teplotu.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vyrážky nie sú úplne v typickej lokalite pre toto ochorenie (skôr dlane a plosky nôh a v okolí úst), zároveň bývajú aj príznaky ako teploty, katar DC.

Svrbenie a bolesť nebývajú vždy prítomné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas