icon

Čo si vziať do nemocnice na hysterektómiu?

4. jún 2026

Ahojte.
Prosím Vás.
Nebola som v nemocnici ani nepamätám. Naposledy pred 17 rokmi pôrod.
Onedlho ma čaká hysterektomia a s tým spojená hospitalizácia.
Vôbec neviem, čo mám brať
Pyžamo? Nočnú košeľu? Cez deň tepláky, či nebude šanca sa prezliecť? Župan? Kozmetiku?
Pýtam sa ako blbec, ale fakt netuším, čo bude vhodné a pohodlné.
Píšu, že hospitalizácia by mala byť 3-5 dní. Býva to tak?
Ako ste to mali vy?
Von ide iba maternica bez krčku a vaječníkov.
Budem vďačná za každý postreh a tip.
Ďakujem

avatar
kiki68
4. jún 2026

@anonym_autor urcite nocne kosele, lebo je to vacsi rez trosku, neni to prijemne teda a nohavice hned neznesies. Ak to je laparo, tak bude viac mini rezov okolo. Plus budes tak spinit tie dni po.

autor
4. jún 2026
@kiki68

@anonym_autor urcite nocne kosele, lebo je to vacsi rez trosku, neni to prijemne teda a nohavice hned neznesies. Ak to je laparo, tak bude viac mini rezov okolo. Plus budes tak spinit tie dni po.

@kiki68 čiže aj vložky alebo tak. To musim kúpiť, ďakujem

anonym_647820
4. jún 2026

Moja mama bola týždeň. No stále mala na sebe župan a buď pyžamo alebo nočnú košeľu. Ledva chodila prvé dni

anonym_d98b2f
4. jún 2026

bola som na kyretazi v BA. Odporucam nezabudnut na toaletny papier, pribor a pohar na pitie, nejake napolitanky (boli by mi bodli po niektorych veceriach). Mozno nepremokavu podlozku, urcite zupan, alebo nejaku mikinu na zips, kedze som z injekcii mala aj zimnicu.

avatar
weronka31
4. jún 2026

Uterak, zupan, nocne kosele, papuce, slapky do sprchy, hygienicke potreby (mydlo, sprchac, kefka, pasta atd). Na prezlecenie nebudes potrebovat nic, budes stale len v nocnych koseliach...zalezi kam ides, v niektorych nemocniciach si musis priniest aj vlastny pribor ci salku na caj, inde dostanes...

autor
5. jún 2026

Ďakujem. A myslite, že aj nejaké sťahovacie prádlo po operácii?

anonym_e6f672
5. jún 2026

Sťahovacie prádlo? Podľa mňa určite nie. Mňa síce rezali klasicky ale ja by som urcite nic take na sebe nezniesla.

avatar
mirro
5. jún 2026
@anonym_autor

Ďakujem. A myslite, že aj nejaké sťahovacie prádlo po operácii?

@anonym_autor bola som operovana klasicky a na doporučenie lekára na lepšie hojenie som nosila brušný pás. Popravde, neviem si predstaviť cestu domov po prepustení bez neho.

autor
5. jún 2026
@anonym_e6f672

Sťahovacie prádlo? Podľa mňa určite nie. Mňa síce rezali klasicky ale ja by som urcite nic take na sebe nezniesla.

@anonym_e6f672 myslela som niečo, čo by ma stiahlo, ako po pôrode. Predsalen zoberú orgán z brucha...

autor
5. jún 2026
@mirro

@anonym_autor bola som operovana klasicky a na doporučenie lekára na lepšie hojenie som nosila brušný pás. Popravde, neviem si predstaviť cestu domov po prepustení bez neho.

@mirro super, ďakujem. Dole v nemocnici sú zdravotnícke pomôcky, pôjdem to kúpiť.

avatar
magdalienka11
5. jún 2026

@anonym_autor nočnú košeľu 3 ks. Tepláky nebude šanca, zbytočne. Župan, toaletak, príbor, pohár, uterák, zubnú pastu, kefku, sprchový gél hrebeň, knihu, spodne prádlo - odporúčam nohavičky s vysokým pásom - ak budeš mať teda klasicky rez bez brucho, ponožky. Šľapky do sprchy, papuče, intimky (slabé spinenie budeš mať pár dní)

autor
5. jún 2026
@magdalienka11

@anonym_autor nočnú košeľu 3 ks. Tepláky nebude šanca, zbytočne. Župan, toaletak, príbor, pohár, uterák, zubnú pastu, kefku, sprchový gél hrebeň, knihu, spodne prádlo - odporúčam nohavičky s vysokým pásom - ak budeš mať teda klasicky rez bez brucho, ponožky. Šľapky do sprchy, papuče, intimky (slabé spinenie budeš mať pár dní)

@magdalienka11 ďakujem

autor
19. jún 2026

Ahojte. Už mám po. Keďže to išlo laparkou, bolo to celkom v pohode.

autor
19. jún 2026

Mám otázku.
Moja gynekologička mi hovorila, že menštruáciu už mať nebudem, ale chatgpt tvrdí, že tým, že mám zachované vaječníky, že môže byť nepravidelná, slabšia.
Tak teraz čo. Keď začnem spinit alebo krvácať, mám to brať že je to v poriadku, alebo radšej to dať skontrolovať?
Po operácii som sa zabudla opýtať