Neposlušné štvorročné dieťa

3. dec 2020

Som veľmi zúfalá. Môj 4 ročný syn ma takmer vôbec neposlucha. Úprimne už si s ním neviem dať rady. Nepomáhajú ani prosby ani hrozby. Mám pocit že som ako matka úplne sklamala. Keď sme niekde vonku, v kolektíve poslúcha pekne ale ako náhle sme doma je to katastrofa. Hlavne v poslednej dobe si všetko vydobija plačom a tak ma vydiera. Skúšala som už aj nepovoliť nech si place koľko chce ale nejde to pretože bývame u svokrovcov a jednak z veľkej časti ho k tomu naviedli oni (ja pokricim a nedovolím, oni utisuju a dovolia) ale nechcem aby im tam pol dňa reval a zuril. Radšej mu povolim a vzniklo z toho to že teraz musí byt všetko tak ako si rozkaze on. Keď mu poviem aby niečo nerobil, neprestane. Keď mu kazem aby napríklad upratal hračky alebo chcem aby niečo urobil neurobí to. Ako sa da od toho odnaucit ? Môže to byt len obdobie že skúša čo všetko si ešte môže dovolit? Mam vycitky že som urobila chybu a dovolila aby to bolo takto. Úplne mi skáče po hlave a ja som už bezbranna.

karhu
3. dec 2020

ano, urobila si chybu, a teraz za nu platis...alebo zacnes byt dosledna, stanovis mu pravidla (a aj svokrovcom...) a dodrzite to vsetci, alebo ustupuj a budete sa trapit nadalej, to ze s vekom to bude len horsie ti hadam doslo aj samej

bluebriggs
3. dec 2020

Chodi do skolky? My sme mali v rodine takeho chlapca strasne nepocuval, no skolka ho uplne dala do laty. Je totalne vymeneny. Uplne ako ciste zlaticko. Ked si nevies dat rady ty, mozno mu pomoze skolka a pani ucitelka ktora nedovoli

martina1201
3. dec 2020

Ahoj, ak chces z toho začarovaného kruhu neposluchania von treba sa odsťahovať od svokrovcov. Robíš chybu že povolis aby svokrovci narúšali tvoju výchovu. Raz si rodič tak ma byt po tvojom. Dieťa má mať v rodičovi nielen kamaráta ale aj autoritu. Ty pre syna autorita nie si, preto s tebou máva ako sa jemu chce..... Čím skôr sa odsťahujte a začnite vychovavat. Vieš ako sa hovorí: Ohybaj ma mamko pokiaľ som ja Janko, keď ja budem Jano neohnes ma mamo..... Prajem veľa síl a zdaru k tej výchove.....

Inak rovnako sa môžeš aj ty zachovať vo vzťahu k dieťaťu. Ak ono nepočúva teba ty nepočúvaj jeho ked od teba niečo chce.... A potom vysvetlí: vidíš, ja som od teba chcela aby si si upratal a ty si ma nepočúval. Tak som aj ja hluchá voči tomu čo chces ty.....

jankapepe
3. dec 2020

,,Skúšala som už aj nepovoliť nech si place koľko chce ale nejde to pretože bývame u svokrovcov a jednak z veľkej časti ho k tomu naviedli oni (ja pokricim a nedovolím, oni utisuju a dovolia) ale nechcem aby im tam pol dňa reval a zuril. Radšej mu povolim a vzniklo z toho to že teraz musí byt všetko tak ako si rozkaze on. ,,

Tu máš príčinu a riešenie v jednom.

pukanec123
3. dec 2020

V texte si si rovno odpovedala sama kde je pes zakopaný. Ty zakazes a zakricis a svokrovci utešujú a dovolia. Deti v tomto veku sú vôbec neni sprosté, a veľmi rýchlo si zapamätajú a vedia zrátať, čo je pre nich výhodné a podľa toho sa aj chovaju. Treba svokrovcom vysvetlit, že tým škodia vlastnému vnúčaťu, ty si raz mama, a ty máš mat posledné slovo. Lebo ako sa hovorí, že ohybaj má mamko pokial som ja Janko, keď už budem Jano, neohnes má mamo. Treba si to vykomunikovat s nimi, a stanoviť určite pravidla, lebo budete neskôr možno ľutovať, len potom už moze byt neskoro na prevýchovu 😒

elizabet173
3. dec 2020

nie si bezbranná, treba len nadstaviť hranice - najskôr svokrovcom, potom dieťaťu. Ak to s prvými nepôjde, odsťahovať sa, lebo sa o desať rokov zblázniš.

miadi
3. dec 2020

Je to aj tym ze zijes u svokrovcou. Nemas autoritu u dietata ani u nich. Nechces si ich pohnevat Lebo u nich zijes a tak ti vsetci skacu Po hlave. Ked nebude posluchat nekric posli ho do svojej izby nech ide tam ked sa nevie chovat.

lenkakravcova
4. dec 2020

Keď si v tom slabá a stresuje ta jeho plač až tak ze povolí tak ho proste posli do izby. Zavri dvere a nech tam sedí sám kým neurobí co ma a kým neprestane revať. Hoc aj hodinu. Neboj, jeho to trucovanie raz dva prejde - nebude tam chcieť trčať zavretý sám.

janarochester
4. dec 2020

Buď dôsledná..malý musí vidieť že keď niečo povieš stojíš si za tým..ja som mojím babám raz povedala,pokiaľ si neupracete tie hračky,ja vám ich vyhodim..a oni nič..ha ha he he šu šu materi za chrbtom..tak som vzala igelitové vrece pozbierala a šlahla vonku do kontajnera..priznám sa revali a všelijako mi bolo..ale odvtedy pokoj..pochopili,že keď niečo poviem,naozaj to spravím tak si rozmyslia druhýkrát..deti naozaj nie sú blbé.. skúšajú

nini1010
4. dec 2020

Nevychova.cz

nini1010
4. dec 2020

@janarochester Fuu tak to je drsne.Ucinne ale drsne.

janarochester
4. dec 2020

@nini1010 ja viem..ale oni sú na mňa štyri.. každá sama o sebe posluchne..ale akonáhle sú spolu a vycítia presilu, musím byť občas aj takáto drsná..zatiaľ som neprišla na iný spôsob ktorý by fungoval lepšie..

nini1010
4. dec 2020

@janarochester Chaoem,to mas doma riadny gang 😂

veronika_pb
4. dec 2020

@janarochester
@nini1010 moja mamina bola rovnaka .. ked sme si odmietli upratat bordel v skrini tak vyhadzala na zem vsetky veci a uz sme museli 😀ked sme nevypli pocitac po stanovenom case napriek upozorneniam, tak proste vytiahla snuru zo zastrcky .. naco nieco 100x opakovat a vykrikovat cez pol domu na decko a pomaly ho prosit ... proste ked dieta dostane na vyber napr. "vypni to do minuty alebo ti to vypnem ja hned" a nevyvola to v nom zelanu reakciu, tak musi reagovat rodic ..
a to mam s maminou uzasny vztah a stale sa smejeme na tom ze uz neskor len stacilo ze sa na nas skaredo pozrela a migali sme posluchat .. 😀

janarochester
4. dec 2020

@nini1010 presne gang..lepšie by som ich nenazvala 🙂 môj muž im občas hovorí demoličná čata 🙂

evaachesa
4. dec 2020

@janarochester tak toto je pecka 😅 už sa vidím ako by som išla po tme vyťahovať to vrecko z bedne čo by mi bolo ľúto tých hračiek 😄

baloo
4. dec 2020

@janarochester presne aj nasa mama toto urobila vyhodila von balkonom hracku po hracke a my sme revali jak najate. Ked sme zaspali isla ich pozbierat dala do pivnice a postupne vytahovala nosila domov a my sme pozerali ze jeeej nove hracky a uz sme posluchali.