Slabé a riedke vlásky u 8 ročného dievčatka

number19
24. jan 2021

Ahojte,
mam 8 rocnu dcerku a ma kratke (pod uska a k tomu sa jej aj tocia) riedke a celkovo velmi jemne vlasky uz od narodenia. Do jej 4 rokov som sa jej ich snazila strihat aby zhustli, ale nepomohlo. V rodine su pripady jemnych ale aj "hrivovych" vlasov. Stravu ma vyvazenu - vela zeleniny a ovocia (maso, mliecne vyrobky a vsetko). Psychicky tiez nie su problemy, ako rodina sme celkovo kludni. Mate prosim nejake tipy na podporu rastu vlasou pre deti (pripravky, nejaka specialna strava)? Vdaka.

arrram
24. jan 2021

Ahoj, tip nemam, len našu skúsenosť, že mojej dcérke zhrubli vlasy v puberte.

pribinak
24. jan 2021

Myslím že s tým nič neurobíš. Hustota, kvalita vlasov je vec genetiky.
Treba jej len vybrať kvalitný strih, aby vlas vyzerali husté.

number19
autor
24. jan 2021

Dakujem za odpovede, je mi to velmi luto, lebo aj malu to trapi, aj ked sa ju od toho snazime odputat. Ked bola mensia vzdy si davala do vlaskov tie klipsy s umelymi vlasmy. Aj ja som si zostrihala vlasy aby nemala zle pocity. Skusala som mrkvu s orechami, vajcia...ale dramaticka zmena nenastala. :( Nejake caje, bylinky?

marcellka32
24. jan 2021

Ešte jej môžu zhrubnut, moja keď sa narodila mala holú hlavu, potom do 3 rokov len takú jemnú vatu na hlave a teraz má 13 rokov a vlasy husté po pás, ja mám riedke

lianka123
24. jan 2021

@number19 ahojky. Ja som mala uplne jemnucje vlasky, ktore nerastli, kratke, zmenilo sa to po puberte. Teraz po porodoch mam dlhe a huste a hrube. To sa zmeni, uvidis

lenka2710
24. jan 2021

@number19 vlasy sú vec hlavne genetiky, mam dve sesterky, jednu napríklad strihali od mala na krátko a vlasy ma stále riedke aj teraz v dospelosti a druhu nestrihali vôbec a vlasy ma husté po pas, podotýkam sú sestry! Ja mam tiez s bratom husté vlasy a moja malá ma vlásky jemne a riedke po mužovi! Inak som si všimla ze tmavovlase ženy majú vlasy hustejšie ako blondínky, nieje to pravidlo ale zväčša je to tak, aspoň čo si všímam žienky okolo seba!

number19
autor
24. jan 2021

Dakujem za odpovede. Je to zvlastne lebo ma uz dost ochlpenia na nozkach a tmave, takisto ma huste obocie (vlasky ma tmavsie - medovo/gastanove?, nie blond). Ako fakt neviem. Strasne by som jej to nejak rada nastimulovala...stravou, natur pripravky pre deti...ale hladam a nic moc...

sella38
24. jan 2021

To je genetika, tu si nepomôžeš ničím, žiaľ. Ja mám celý život riedke a veľmi jemné vlasy, denne si ich musím lakovať, po umytí vždy fúkať, ináč vyzerám ako Barbie z kontajnera... Moje deti našťastie zdedili vlasy po mužovi, majú husté a zvlnené hrivy. Ale starší mal veľmi dlho páperie, už som z neho bola nešťastná, že zdedil tú nešťastnú šticu po mne... teraz má 11 a krásnu hrivu.

bavlnka92
24. jan 2021

o tom by som mohla napísať tragikomédiu. chlpy a obočie silné a vlasy ako mokrá slama hneď na druhý deň. ráno umyjem, nachystám, vyjdem von a stačí že slnko svieti v inom uhle alebo niekde zafúka a skončila som. bez gumičky sa nepohnem a to mám teraz len pod ramená. nepomohlo ani strihanie, ani puberta ani pôrod. 😖

miriam_s
24. jan 2021

@number19 ricínový olej - zábal na hlavu - aj na pokožku hlavy - aspoň na hodinku, mne osobne to cez deň vadí tak si dávam keď idem spať na celú noc.... Ricínový olej posilňuje vlasy, používa sa aj na obočie, mihalnice... Raz za týždeň zábal malej , potom ale poriadne umyť...
Majú v DM tento - to je čistý olej... https://www.mojadm.sk/saloos-ricinovy-olej-p859... prípadne iné drogerky/lekárne

cecilia29
24. jan 2021

Levandulovu bio vodu skus

nika23t
24. jan 2021

@number19 mojej dcére zhustli vlasy poriadne až teraz, a to ma desať. Je blond, a vlásky mala ako paperie. Konečne môžeme aj poriadny vrkoc zapliesť. Mladšia ma tmavé vlasy a gumičky praskajú, také sú husté a hrubé. Ale Dr mi raz dávno povedala, že ak sú blond vlasy, tak zhustnu, až keď začína puberta. Neviem posúdiť, či je to pravda, lebo len na dcérke to vidim a to môže byť náhoda. Ale ja mam husté vlasy, aj manžel. Myslím, že aj gény robia veľa...

simca06022011
24. jan 2021

@number19 strihanie na hustotu vlasov nepomaha, max podstrihavat, kvoli lamaniu... Ale toto je genetika, ak je zdrava / vlasy jej nepadaju vo velkom, cize takyto stav ma odjakziva/ nic s tym neurobis. Nijak neprikazes vlasom, aby rastli.Moja mala brckave vlasy do cca 4r, potom sa jej vyrovnali a ma ich riedke, halvne pri pokozke to vidno, lebo predsta konce maju objem ako tak.. zeby sme sa s tym nejak trapili nemozem poedat (a ona uz vobec nie). Ja si pamatam ze aj medzi spoluziackami som mala dievcata s paperim na hlave, aj na zakaldke aj na strednej.. ono sa to vsetko este moze zmenit 🙂 tak ako mne, co som amla hrivu ako kon, ostalo par vlasov na hlave, tak sa to aj naopak dokaze zmenit 🙂

missviolet
25. jan 2021

Strihanie nema ako zahustit vlasy, pocer vlasovych korienkov je rovnaky, korienok nevie, co sa deje s koncom vlasov. Len to jednoducho vyzera lepsie, med sa zastrihavaju, lebo sa nelamu,nestencuju na koncoch....

eva112014
25. jan 2021

@number19 Tebe sú vlasy asi najdôležitejšie v živote, však? Tvoju dcérku to trápi a vďaka tebe. Čiže si tento názor "preniesla" na malú, či už vedome, alebo nevedome.
Aj ja som mala takúto šikovnú mamičku. Stále mi vlasy strihala, zdôrazňovala, že musím mať krátke vlasy, musím byť ostrihaná, aby boli vlasy hustejšie. 🙈
A áno, mala som komplexy v puberte a hlavne vďaka jej názoru. Kým som nevidela jednu babu s jemnými vlasmi. Bola veľmi krásna žena. Krásna tvár, oči, vlasy, ústa, uši, tvar hlavy a aj postava. Mala vlasy do 1 gumičky spojené, ale taký tenučký cop. Vyslovene česané dozadu, taký olízaný štýl. A vtedy som si uvedomila, že krásu ženy netvoria len vlasy. Sú korunou krásy a hlavne pre tie, ktoré iné čosi zaujímavé, krásne na sebe nepovažujú.
Moja dcéra má peknú tvár a symetrické črty tváre. Má jemné, rovné vlasy. Netrápi ju to a ani mňa. Účesy jej vždy vymyslím a vytvorím jej pekné účesy. Dokonca aj moja mama chváli, že odkiaľ čerpám nápady. Jej spolužiačky s hustými vlasmi sú veľakrát v škole iba s rozpustenými vlasmi. Z hustých vlasov urobiť účes aj čosi trvá. A nehovorím o rozčesávaní a sušení takýchto vlasov.
Neviem aký názor bude mať dcérka v puberte. Ale, keď si ženušky dávajú umelé nechty, mihalnice .... ani vlasy nie sú v dnešnej problém. Je škoda, že tvoja malá takto to cíti. To je ako hovoriť dieťaťu, že upravím ti jedálniček, aby si bola štíhla. Dám ťa na gymnastiku, aby si bola šikovnejšia. Hodnotiť sa dá každého.

curioustimi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
number19
autor
25. jan 2021

Dakujem vsetkym za tipy a zdielane skusenosti.

sella38
25. jan 2021

@eva112014 no tak ti poviem... áno, sú ženy, pre ktoré sú vlasy dôležité a veru nie každej pristane účes z riedkych a jemných vlasov. Moja mama napr. u mňa nikdy neriešila hustotu mojich vlasov, napriek tomu ma moje vlasy celý život trápia a závidím každej jednej, ktorá má vlasy husté alebo aspoň pevné. Ak by som si vlasy nevyfúkala, vyzerala by som príšerne, keďže nie každý má peknú lebku, malý nos a tvár, ktorej ulízaný účes v trojvlasovom cope pristane. Takže ja jej úplne rozumiem, že ju to mrzí a trápi. Mňa to napr. tiež trápilo, keď to u staršieho syna vyzeralo na páperie, ale stále som si hovorila, že ok, predsa je to chalan... ak by to bolo dievča, trápilo by ma to ešte viac. Našťastie vlasy zhustli a spevneli... Niekoho trápi, že dieťa má predkus a dá mu strojček, niekoho trápia odstávajúce uši a niekoho riedke vlasy...

fiafia
25. jan 2021

No moja skúsenosť z detstva bola,že mi veľ.i vypadávali vlasy a mala som ich veľmi riedke.nazvami nepomôžem, bolo to dávno ale chodila som na nejaké injekcie koženej a tiež také sklenené ampulky ,to mu mama vtierala do vlasov a pomohlo veľmi.

number19
autor
25. jan 2021

Ja som s malou nidky vlasky neriesila, zacala sa sama porovnavat s ostatnymi dievctakami uz ako 3 rocna. My ju stale ubezpecujeme ze ma nadherne vlasky a super schick strih...mne zalezi na tom aby z nej bol dobry clovek...zovnajsok je dolezity ale nie prvorady...Vec sa ma tak, ze ak jej mozem pomoct, tak to rada spravim a snazim sa len vyzistit a informovat ci sa to nejak da. Podla mna je velmi dobre a pekne dievcatko, taka ako je. (To len na margo 1 komentaru 😉 )

number19
autor
25. jan 2021

Este mozno jeden input. V dnesnej dobe su pod tlakom medii nie len zeny ale aj deti (co sa tyka vyzoru). Nemusia to byt len matky co sposobuju tlak na vyzor, ako niekto moze indikovat. Dievcata pozeraju rozpravky kde maju princezne vyhradne vsade dlhe vlasy, samozrejme ze sa deti vyzorovo porovnavaju. Sa len pozrime na taky osial ako Frozen...nemozem malej zakazat ich pozerat. Su aj vynimky ako napr. Ballerina (kde napr. maju vsetky postavy vlasky v copoch a je jedno ako dlhe, lebo sa tam jedna o baletky) a ide tam hlavne o to ze su dobre v tom co robia (balet) a nie len o krasu nejakej princeznej....nechcem sa tu obhajovat, lebo akekolvek porovnavania sa ma vobec nedotykaju, to len na rozsirenie obzoru. Ak je mozne tak malej pomozem aj ked ako som uz pisala hore, je to dobre, zdrave a velmi pekne dievcatko taka ako je. Nemenila by som. 😘

eva112014
25. jan 2021

@sella38 Tak áno, to je tak. Všetci chceme mať, to čo nemáme. Ty závidíš vlasy, iný závidí tvoju postavu, šikovnosť a mnoho ďalších vecí.
Prečo sa trápiš, veď je mnoho úkonov v kaderníctve vďaka ktorým môžeš mať husté vlasy. Sesternica má husté vlasy, ale krátke. Tak si išla predĺžiť. Švagriná má prirodzene husté vlasy. Ona chodí zase na umelé mihalnice. Má ich krásne. Naozaj ako skutočné. Čiže ona rieši mihalnice, nie vlasy. Každý máme svoje + a aj -
Keď dospelý rieši svoje "nedostatky" ako beriem.
Ale keď už malé dieťa ... Potom sa pýtam, že čo bude v puberte?
Predpokladám, že keď mamička dáva dievčatku nejaké prípravky na vlasy, tak také 8 ročné dievčatko sa už opýta, že čo to je a na čo to je. Lebo toto kebyže robím mojej 7 ročnej dcérke som si 100 % istá, že sa ma na toto spýta, že čo robím. A týmto by som jej už dávala pocítiť, že jej vlásky nie sú naozaj dosť pekné. 🤷

eva112014
25. jan 2021

@number19 Práve preto začali vyrábať nielen chudé Barbie bábiky. Tak my sme tiež pozerali aj Rapunzel rozprávku. Dcérka, že to ju hlava nebolí, keď lezie po tých vlasoch. 😁 A Frozen? Tam chcela vedieť čarovať. Či sa dá niekde sa naučiť. 🙈
Tam máš princeznú Sofiu, tá nemá dlhé vlasy. Moja pozerala Miraculous, nemá dlhé vlasy. Ide o to, ako reaguje aj dospelý na dieťa. A to nemusíš byť práve ty. (babička, teta, strýko, hlavne ľudia s hustými hrivami v jej blízkom okolí).

marzuz89
25. jan 2021

@number19 poradiť neviem, ale mam syna, ktorý bude mať 2 roky a na hlavičke má len páperie ❤️ keby bol dievčatko, prvú fontánku by sme spravili asi až v puberte 😉 manžel má veľmi husté kvalitné vlasy, ale jeho mamina hovorí, že keď bol dieťa, mal presne, ale úplne presne vlásky ako drobec. Aj z fotiek je to vidieť. Takže ja verím, že z toho vyrastie, a možno aj tvoja dcérka 😉

Ja mam vlasov 5 a pol. A v detstve som mala lesklé, husté a dlhé po zadok 😮 nejako s tým žijem, nemám vôbec komexy, aj keď husté vlasy sú neporovnateľne krajšie. Paradoxne od kedy mi par mesiacov po pôrode začali vypadávat masívne vlasy, začala som si viac vážiť aj to málo, čo som mala pred tým 😅

simca06022011
25. jan 2021

@marzuz89 moja bola bez vlasov skoro uplnedo roka a potom mala len par vlasov brckavych.. a ako 3 rocna brckavu celu hlavu :D nie kazde dieta sa narodi s hrivou ako levi kral 🙂