Bolesti bruška u 6 týždňového bábätka

nanka3
25. sep 2014

Ahojte mamicky, uz som zufala, moju dcerku bolieva takmer kazdy den brusko, uz som skusala vselico, place 1.5 hodiny, prehlalo ju chudatko a to si davam velky pozor na to co zjem, predvcerom som pripisovala tieto bolesti tomu, ze som si dala dva kusky kysnuteho kakaoveho peciva, ale dnes som mala na ranajky celozrnnu satocku, ktora bola posypana troskou tvrdeho syru, na obed zeleninovu polievku a zemiaky so sunkou, cuketou, vajickom, na olovrant vanilkovy jogurt, ja uz fakt neviem, co mam jest .... ☹, mohlo jej uskodit to cerstve pecivo???

mirkava
25. sep 2014

@nanka3 kolika... skus nejaké kvapky: espumisan, alebo niečo iné... nám pomohli coliprev.... a teplé obklady na bruško

hrjanka
25. sep 2014

v prvom rade - jedz! Nevylučuj zo svojej stravy nič. Moju dnes tiež bolí brucho, zo spánku sa pučí, ale určite to nie je mojou stravou - proste malé deti bruško bolieva, je to normálne, tráviaci trakt ešte len dozrieva. Naša raz plakala od bolesti brucha 3 hodiny a zvládli sme to. Skús ju v takomto prípade vziať von na vzduch, to pomáha. Našej sa od bolestí bruška uľavilo, keď som ju začala nosiť v nosiči a šatke. Teraz aj keď bolí bruško, tak ju vezmeme von do nosiča a za pár minút spí ako dudok.

nanka3
autor
26. sep 2014

@mirkava toto vseko som uz skusala, aj coliprev, aj espumisan, aj obklady..... no nic nepomaha, mna skor zaujima, ci tie bolesti mohla mat z toho cerstveho peciva, ci ma s tym niekto skusenost..... ☹

nanka3
autor
26. sep 2014

@hrjanka dopredu nevylucujem nic, ale ked vidim, ze ju tak trapi to brusko, tak mi to neda.... 😒

darina1952
26. sep 2014

@nanka3 Ahoj, bolesti určite nemá z čerstvého pečiva. Ido o klasickú detskú koliku ...môj synček ju mal presne 3 mesiace ako z knižky. Najviac mu pomohol BabyCalm - ide o výťažok z anízu, feniklu a mätty http://www.pilulka24.sk/babycalm-kvapky-15-ml?c...
Tiež si daj predpísať Sab Simplex u pediatričky a podaj jej ho pre papaním podľa letáčiku. Detičky sa často pučia, pretože je to pre ich organizmus niečo nové - trávenie je v začiatkoch a jej organizmus ešte nedozrel - chce to čas a more trpezlivosti... ja som bola veľakrát hore aj do 2-3tej ráno kým prestal plakať a konečne zaspal, ale po dovŕšení 3mesiacov veku to prešlo ako mávnutím prútika 😉

nanka3
autor
26. sep 2014

@darina1952 ahoj, dakujem za odpoved, ju to brusko nebolieva kazdy den, minuly tyzden bol cely ok, ale tento tyzden ju brusko bolelo uz 3x, ty si tie kvapky davala kazdy den a pred kazdym kojenim? bo mne sa zda aj zbytocne davat len tak preventivne, ale zasa, ked uz boli tak je na kvapky zrejme pozde

darina1952
26. sep 2014

@nanka3 kvapky jej neublížia - určite ich daj nech sa jej telíčko netrápi s trávením 😉 potom ich môžeš po čase prestať dávať napr. po dvoch týždňoch a uvidíš či sa to plakanie vráti 😉

amandas
29. sep 2014

ja som jedla skoro vsetko.. takze s tymto ti moc neviem poradit.. ale co sa tyka ohladom kolik..nam velmi pomohli kvapky Coliprev s enzynom laktazy..drzim palce.. ono je to iba obdboie.. ktore prejdu

visna264
30. okt 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

skus kvapky Coliprev.. ja osobne nedam na ne dopustit.. myslim ze drobceka trapia iba koliky..