Cytológia 3b a známky hpv

dominika_sk
26. nov 2018

Čaute, baby. Pri odchode od mojej gynekologičky sa pani doktorke neračilo povedať mi že m vyšla cytologia 2. Keď to zistil po roku moj novy lekar zobral mi lbc liquid a už som mala vysledok 3b so znamkami hpv virusu. Stretol sa s tym niekto? Žijem s jednym mužom takže nakaziť som sa nemohla, za tri roky sa z cyto1 stala 3b. Lekar mi odporučil h-protect enzymy a moja znama čipky s kyselinou hyaluronovou no neviem či to pomože😕 snažili sme sa o dieťa ale aj to musim asi na čas odložiť lebo neviem čo bude ďalej, neviem či sa to može zlepšiť... o 2-3 mesiace mam kontrolny odber. Mate skusenosti? Ďakujem

3009
26. nov 2018

@dominika_sk neboj sa. Moja dcéra tiež to tak mala, bola na zákroku a potom po roku otehotnela a má zdravú dcérku. Dieťa chvílu počká aj oni museli dcérku "odložiť na neskôr".

sadika
26. nov 2018

ja len na margo toho,ze zijes s jednym muzom....uz to mohol mat on od vyvalej partnerky,alebo moze mat bokovku...na to ze zijem a spim len s jednym by som sa nespolahala. Tym nechcem nic spochybnovat. Kazdopadne drzim prsty

maminuska
27. nov 2018

@dominika_sk cytologia 2 sa považuje za normu , aspoň mne tak bolo povedané . Preto to ani tvoja doktorka neriešila. Ja mávam 2a alebo 2 b roky rokúce .

maminuska
27. nov 2018

@dominika_sk a s tým že žiješ s jedným mužom ... ty možno ano , ale on možno nie alebo ťa nakazil z bývalého vzťahu .

smionka
27. nov 2018

Ja som v tom nevahala ani chvilu absolvovala som konizaciu, chvilkovy zakrok, par tyzdnove hojenie.. a teraz cakam dcerku som v 7 mesiaci a napriek tomu ze som ocakavala nejake problemy nebyt brucha ani neviem ze som tehotna. Zaklad je podla mna to hned nejak riesit a neodkladat 🙂

lenka2813
30. nov 2018

mne vyšla 3ka cytológia teraz v tehotenstve so známkami hpv a predtým som to mala v poriadku ...a ako písali niektoré baby, partner už mohol byť nakazený vírusom predtým ako ste sa dali dokopy...mne sa môj zdôveril, že ho bývalá podvádzala s kade kým, takže tiež môže byť "prenášačom" a ani o tom nevedel :( ...zatiaľ mi doktor robil kolposkopické vyšetrenie a po pôrode pravdepodobne konizáciu.

bora24
7. máj 2019

Dobrý deň chcem sa vás spýtať ja mam tiež výsledky 3b a mam strach majú mi robiť zákrok čakám na ďalšie výsledky s odberu krčku vám sa to zlepšilo? Ďakujem

dominika_sk
autor
8. máj 2019

@bora24 ahoj, po štyroch mesiacoch vysledky opať rovnake. Ďalšie odbery zase za štyri mesiace😐

bora24
20. máj 2019

@dominika_sk držím vám palce 😊

dominika_sk
autor
20. máj 2019

@bora24 ďakujem, ale ztistila som že som tehotna, tak uvidime čo bude🍀

radkasvetlik
17. sep 2019

Dobry deň @dominika_sk možem sa opýtať ako to teda dopadlo s vašou zlou cytológiou ? Tiež som bola dnes na kontrolné LBC a výsledky budem mať o 10 dní tak teraz všetko googlim 🙏🏼🙂 ďakujem

dominika_sk
autor
17. sep 2019

@radkasvetlik tak že som otehotnela😄🤷🏼‍♀️ Čiže odbery znovu po porode