Kontrola zo sociálky počas maródky

martinab1
12. apr 2018

Ahojte. Som na PN od začiatku tehu, ale akurát rozmýšľam ako to funguje ak by som si napríklad mimo vychádzok chcela užiť trochu slniečka na dvore či by to bol tiež problém či to musím byť mimo vychádzok zatvorená v dome alebo aj dvor je v pohode ak by som tam trebárs len na stoličke sedela alebo tak. 🤔Stretli ste sa s tým niektorá?

solinkarka
12. apr 2018

Na dvore podla mna mozes byt ved to este patri k tvojmu trvalemu pobytu

sissy27
12. apr 2018

@martinab1 ak je to dvor k rodinnému domu, tak to nie je problém. Ale napríklad kolega bol pn, prišla kontrola, musel im ísť dolu otvoriť (panelák) tak rovno zobral smeti, že keď už ide dolu tak to rovno vyhodí, kontajner pár metrov od vchodu, no hneď ho pani zhaltovala, že kam ide, či má vychádzku... takže asi tak...

martinab1
autor
12. apr 2018

Normálne dvor ku nášmu domu preto nad tým rozmýšľam lebo som to nikde na nete nenašla tak či náhodou nemá niekto skúsenosti. No možno to záleží aj toho aký charakter príde na kontrolu

fokuska
12. apr 2018

@martinab1 Samozrejme ze na dvore mozes byt - kludne aj cely den. Nemas sa zdrziavat mimo tej adresy - cize mimo pozemku by si nemala ist ;)

martinab1
autor
12. apr 2018

@fokuska tak to chápem aj ja 😊 len z rodiny jeden že nevie druhý zas straší a podobne. A teraz ešte okej lebo niekedy je chladnejšie ale neverím že má to v lete nebude lákať niekde vonku aj keď len na ten dvor 😊

liv1
12. apr 2018

@martinab1 urcite nemôžeš na dvore okopávat záhradu keby ta videli máš po pn. Ale keď tam budeš sedieť, ležať nikto ti nič nemôže.

monane
12. apr 2018

nemusíš byť zavretá doma, môžeš byť kľudne aj na dvore, toho sa neboj 🙂

fokuska
12. apr 2018

@martinab1 Ja som tiez bola pocas PN v zahrade, sedela som na lavicke v tieni, trosku som sa poprechadzala.
Ako pise @liv1 ak by ta videli pracovat, tak porusujes liecebny rezim. ALe ved sama podla svojho zdravotneho stavu budes vidiet ci sa citis trosku sa prejst, ci len posediet ;)

martinab1
autor
12. apr 2018

To som počula že ak by som nejako manuálne pracovala na dvore tak z toho môže byť problém.ale tak to ani v pláne nemám nakoľko ani záhradku zatiaľ nemáme 😁 tak teda dobre a dík žienky 👍😊

juliet86
12. apr 2018

A tiez ci budes pocut zvoncek

babulkomale
13. apr 2018

Ja som si chodila kam som potrebovala. Tych par korun ma nevytrhne.

fokuska
13. apr 2018

@babulkomale Nie kazdy ma PN len "par korun", zalezi na odvodoch.

babulkomale
13. apr 2018

@fokuska myslela som tych par, co vezmu ked nie si doma. A kedze nemam len par, preto by mi nechybali 😉

fokuska
13. apr 2018

@babulkomale Ale to ti nevezmu len za ten jeden den co nie si doma pocas kontroly...

fokuska
13. apr 2018

@babulkomale Davka sa nevyplati odo dna porusenia liecebneho rezimu do konca PN (najviac 30 dni).

vetthy
13. apr 2018

a ako si s vychádzkou?každý potrebuje ísť občas kaderníkovi,voľačo vybaviť,nakúpiť drobnosti.to sa musí akceptovať

maria584
13. apr 2018

@vetthy ja som vychádzky vôbec nemala pri prvom tehu. Prežila som to aj doma celý čas. 😉

vetthy
13. apr 2018

načo trpieť,ked nemusiš.PN počas tehu je z dôvodu šetrenia a nie vazenia.treba sa dohodnuť s gynekologom.ved to je aj proti psychickej pohody maminky,byť stále uzavreté.samozrejme to nevzťahuje na vysoko rizikové prípady, ked je nutnosť pokoju na lôžku, ale tie súvačšinou riešené hospitalizáciou

fefe123
13. apr 2018

@vetthy tak ak nemáš veľké problémy, bežkaj do práce nerob tu zo seba "gerojku"....

fokuska
13. apr 2018

@vetthy Lekar rozhodne podla zdravotneho stavu ci da alebo neda vychadzky.
Kadernik ozaj nie je dovod na porusenie liecebneho rezimu.

marti3
15. apr 2018

Ahoj, ja som bola tiez pocas tehu PN a da sa dohodnut s obvodnou ked ju poprosis ,na upraveni casu vychadzky, mne to prezistovala. A mala som myslim od 12-19tej. Skus sa opytat.

babulkomale
15. apr 2018

@fefe123 nemusia byt velke problemy ale pre tehotnu uplne nevhodna praca ci prostredie, ci dochadzanie...je to rozne.

kikulienkadd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liv1
16. apr 2018

@marti3 tak to bolo asi dávno. Dnes sa už take vychádzky nedávajú max hodina dve. To je podľa zákona. Jedine že by sa to tieto tri roky zmenilo. A záleží aj od diagnózy...

marti3
16. apr 2018

@liv1 ano bolo to cca 4roky dozadu. A samozrejme je dolezita diagnoza, pisala som, ze je treba sa opytat, to nestoji nic...

simca06022011
16. apr 2018

@martinab1 samozrejme, celu pnku som sa par krat odopalovala :D a co... moj drahy sa bezkoval za domom :D ze ved, ked pridu, skoci do obyvacky a pride ku tym dveram :D zase netreba sa dat sekyrovat, keby sa do mna pustila kontrolorka kvoli smetom, tak by som jej ich asi strcila do ruky, nech vynesie :DDD a cestou moze aj nakupit... :DD

aleshka_supermama
16. apr 2018

@martinab1 ja som bola cele tehu PN, po cely cas ani raz nebola u mna kontrola a to som chodila normálne von. 🙈

marci77
16. apr 2018

@martinab1 @marti3 @aleshka_supermama @simca06022011 Dievcata, mozem sa spytat, aky mate dovod pn-ky v tehotenstve? Lebo vraj aj podla diagnozy su stanovene tie casy vychadzok, niekedy aj viac ako 2x po 2 hodiny... len neviem, ako to funguje, ak by ste dali dake skusenosti, bola by som Vam vdacna. A vypisala vas na pn obvodna alebo gynekolog? Dakujem za skusenosti

danusskaaa
16. apr 2018

Moja skúsenosť... pred vyse 6 rokmi som bola PN a vychadzky neobmedzene. Teraz rok dozadu zase PN a vychadzky uz obmedzene 3h doobeda a 3h poobede. Mala som 4krat kontrolu - ani raz som nebola doma ale u dr a v nemocke. Je to trosku prisnejsie. Moj gynekolog uz nedava neobmedzene vychadzky lebo mal potom vnutorne kontroly.

marti3
17. apr 2018

@marci77 gynekolog stanovil diagnozu na zaklade ktorej pn vypisala obvodna, bolo to ale uz pred 4rokmi takze, neviem poradit ako je to teraz.