Kontrola zo sociálky

sisa232323
4. júl 2018

Ahojte stretli ste sa uz ze ste boli na PN a socialka vas hladala na inej adrese?? Dnes mi doniesla pani z vedlajsieho vchodu oznamenie o kontrole cize ma hladali o vchod vedla a teraz musim ist v piatok vysvetlovat kde som bola kedze ma nenasli.... nechapem pani pracovnicku kde sa hladela ked prisla ze vosla uplne niekde inde ...

klaudia90
4. júl 2018

@sisa232323 s tým ešte nie , ale je to chyba tej pracovníčky , dala by som si písomne vyjadrenie od susedy ktorá Vám dala lístok ten to boli v inej bráne , ja som myslela že ak je žena tehotná , tak nebudú chodiť na kontroly , asi som si zle myslela

sisa232323
autor
4. júl 2018

aj mne sa smiali ze dodrziavam vychadzky na minutu ze urcite nepride nik a aha prisli ale bohuzial uplne mimo ...ak

sisa232323
autor
4. júl 2018

Pani povedala ze nema problem aby ju kontaktovali ale cislo mi nedala ponahlala sa ale tak byva vedla tak asi budem musiet ja tam ist

ukulela
4. júl 2018

@sisa232323 kamoske takto hodili do susedov. Keď tam prišla tak sa len ospravedlňovali a ticho ticho aby prúser nemali.

sisa232323
autor
4. júl 2018

@ukulela dobre niesom sama aspom chlap ide somnou da im riadne kapky clovek sedi doma ako debo a aj tak ma nenajdu akoze parada

ukulela
4. júl 2018

@sisa232323 pre istotu nahlas aj telefonne cislo ...

sisa232323
autor
4. júl 2018

@ukulela akurat citam ze mi aj priezvisko pani pridala druhe 😂

ukulela
4. júl 2018

@sisa232323 no a je teda vlastne ten listok aspon pre teba? 🙂🙂🙂

sisa232323
autor
4. júl 2018

@ukulela Tak je tam moje meno priezvisko v zatvorke je neake ine priezvisko aj adresa sedi ale pani bola uplne inde 😂😂

janynyna
5. júl 2018

@sisa232323 mne tak isto kazdy tvrdil,ze tehotnym kontrola nechodi. A aj ja som uz mala ale dosla aspon na spravnu adresu 😊😊😊 vydim,ze na socialke pracuju fakt,,SCHOPNI LUDIA" Moja kolegyna mala kontrolu a to uz bola 2mesiace vypisana a pracovala 😆😆😆

ivec16
5. júl 2018

s tymto by som si vobec hlavu nelamala :D nabuduce nech trafia do spravnych dveri

sisa232323
autor
5. júl 2018

@janynyna hej ja som sa tiez uz smiala na tom vecer ze rada sa s nou stretnem nech mi ukaze kde to byvam ked ja neviem 😁

penelope11
5. júl 2018

Toho sa neboj, nie je to vobec tvoja vina, kedze ona nesla tam, kam mala ist

sisa232323
autor
5. júl 2018

@penelope11 no jasne zajtra tam pojdem a som zvedava co budu robit a sa stavim ze pridu znova

janynyna
5. júl 2018

@sisa232323 potom daj vediet. Normalne som zvedava co ti na to povedia 😀😀😀

sisa232323
autor
5. júl 2018

@janynyna jasne hned rano idem riesim dam vediet 😂

laki
5. júl 2018

@sisa232323 možno zistíš, kde vlastne bývaš😁

sisa232323
autor
6. júl 2018

@janynyna no tak som tam bola pani arogantna ako nik chlap sa s nou tak pohadal ze mi oznamila ze si mam pisat ze pride znova a da si pozor na to aby ma nasla takze parada este sa bat mam

laki
6. júl 2018

@sisa232323 bože to je prístup, niektorí úradníci sú strašní, ja teda tiež robím na úrade - na hygiene, ale v živote by som si nedovolila takto s niekým jednať..potom nás všetkých hádžu do jedného vreca, ale vďaka takýmto prípadom sa ani nečudujem☹

janynyna
6. júl 2018

@sisa232323 ved preco by si mala priznat chybu. Boze to je ale hus 😂😂😂 kolko mas este do materskej

ukulela
6. júl 2018

@sisa232323 napis staznost, smeruj nadriadenej/este vyssie .... aj s popisom jej "vyhrazok" - nech si ju minimalne zavolaju na kobercek, fuchtlu fuchtlavu.

katpizur
6. júl 2018

@sisa232323 toto akoze ozaj? Ja by som napisala staznost, to co je toto za pristup? Ty mozes za to, ze pani sa nevie ani na adresu trafit? Normalne som nervozna a to si len citam co sa tebe stalo 🙄

sisa232323
autor
7. júl 2018

@katpizur no tak vidite uz len tento mesiac by som mala byt pn potom materska tak nech si hlada koho chce fula jedna a nech pride budem ju cakat 😎 ale ani nic nepovedala ze ju to mrzi alebo co

jaron
24. jan 2019

@sisa232323

Zaujalo ma, že pani na úrade bola arogantná.
Mám trochu iný, čerstvý prípad. Stalo sa to včera a dnes. Manželka je prvý krát v živote na Pn (po vyše 20 odrobených rokoch). Dnes ráno našla v schránke lístok z kontroly zo včerajšku. Samozrejme, že bola včera celý deň doma, ale práve sa pokazil zvonček v bytovom dome, takže ani netušila, že niekto ide, o zvončeku sa dozvedela, až keď prišla dcéra zo školy. Stretla ešte suseda na chodbe a pýtala sa na zvonček, on jej vravel, že ho opravil, že bola nejaká porucha. Takže hneď ako dnes našla lístok, volala na sociálku, vysvetlila situáciu a nechápala - pani jej na to odpovedala, že ju to nezaujíma, že ona si ma zabezpečiť, aby zvonček fungoval. Skoro manželku trafil šľak a mňa tiež (nebol som doma, len mi to vravela). To akože chorý človek ma stáť dole pri dverách, či náhodou nejde kontrola alebo každú hodinu chodiť dole skúšať, či sa náhodou nepokazil zvonček.

Absolútne nás dorazilo jednanie pani na úrade. To akože ony tam automaticky berú všetkých ako nejakých príživníkov a klamárov? Tá arogancia a drzosť nás úplne odrovnala. Za vetu štátnych úradníkov "to ma nezaujíma" by mali normálne zatvárať.

Pýtala sa tel. číslo a že príde nová kontrola, ale PN je zajtra už posledný deň, takže uvidíme.

sisa232323
autor
24. jan 2019

@jaron ano onipresne toto potrebuju vraj zabezpecit si zvoncek ale to ako oni snami jednaju je normalne oni nikdy nebudu na chybe ludsky faktor tam totalne zlyhal nemala manzelka nahodou skusat kazdy den ci vsetko funguje? Ak tak sak je PN urcite simuluje si aj sama oprvi maju nas za hovna len s prepacenim

ukulela
24. jan 2019

preto treba na PNku pisat telefonne cislo. na zvoncek sa nespoliehat. ved moze chory clovek zaspat napr a nepocut ... alebo maju ludia zvonceky stisene/odpojene kvoli detom. telefon a basta. kamoske sa tiez stalo, ze ju hladali vo vedlajsom dome - a ked tam prisla na druhy den, teta prelaknuta, ze len ticho, nech nespomina, aby pruser nemala ...
ja nastastie taketo veci neriesim a skusenosti nemam, ale byt to ja, na koho nejaka tetula spoza stola vrieska, ze moja povinnost mat zvoncek, pytam si nadriadeneho, pisem pficialnu staznost riaditelovi pobocky do kopie na personalne do BA a hotovo. ked nevie jednat s ludmi, nech sa nauci, ked neznesie svoju pracu, nech si hlada inu!
@jaron normalne napiste ofic staznost riaditelovi pobocky a hotovo. kym sa nebudeme ozyvat, tetule budu presvedcene, ze je to OK.

jaron
24. jan 2019

@sisa232323 áno. Čakal by som jednanie štýlu napr.: "aha, rozumiem, je to problém. Čo s tým? nedalo by sa vám podpísať čestné prehlásenie od suseda, že on opravil pokazený zvonček?"
Alebo niečo v podobnom duchu. Vžitie sa do situácie a snahu nejako pomôcť, nájsť nejaké riešenie. Veď preto sa na ňu daňový poplatník obrátil. odpovedať štýlom: "to ma nezaujíma" je arogancia najhrubšieho zrna. Mne sa zdá, že tam možno majú zlé skúsenosti s rôznymi zneužívačmi, ktorí sú drzí, alebo čo a potom tak automaticky jednajú s každým. Ale to ich k tomu neoprávňuje.

A to pokojne môže byť situácia, že chorí leží v horúčke v zadnej časti bytu, zvonček zvoní, ale nepočuje, alebo kým príde z postele dole, už tam nikto nie je. To je absurdné takto z úradu postupovať. Podľa mňa by sa mali dostať (pomocou susedou) až pred vchodové dvere, nejakú dobu hlasnejšie klopať a až potom odísť. ideálne by bolo použiť mobilný telefón (nahlásiť ho nejako pri nástupe na PN sociálke a pod.

jaron
24. jan 2019

@ukulela máš pravdu, že písanie na MK to nevyrieši. Ale manželka tam len volala, nešla tam osobne (veď je na PN 🙂 )
Ešte uvidíme, ako to bude riešiť, či zajtra príde kontrola, alebo nie. Aj či jej tú nemocenskú za posledné tri dni zrušia alebo nie.

Je mi ľúto, keď takýto prístup úradníčok len potvrdzuje často rozšírenú negatívnu predstavu o ich správaní. Pričom všetky také nie sú. Mám napr. výbornú skúsenosť s jednou pani z DÚ, ktorá má volala, aby som prišiel opraviť drobnú chybu v DP preto, lebo inak by som stratil nejakých pár EUR, to bolo veľmi milé.

Týmto by som chcel, ak to tu náhodou číta aj nejaká zamestnankyňa z nejakého podobného úradu, podporiť všetky, ktoré sa snažia robiť si svoju prácu poctivo a majú dobrý prístup ku klientovi, aby si to tiež nedali kaziť prístupom niektorých kolegýň.

nikaeli
24. jan 2019

@jaron presne nad tym som sa zamyslala ja, ked som bola PN ako tehu takmer cele tehotenstvo.. casto mi byvalo zle a casto som spala - dvere zatvorene, aby ma nerusil hluk z chodby a na mobile zvuk vypnuty, kedze dnes je uplne bezne, ze cloveka furt dakto otravuje (myslim tym rozne prieskumy a ponuky na bambusove ponozky).. mne prisla kontrola raz - a to som bola prave v sprche - no bola doma aj dcera, tak otvorila a pani pockala, kym vyleziem.. no keby som bola doma sama, tak mam tiez smolu, jednoducho by som s tym bruskom tak rychlo z vane nevyliezla, neutrela sa a neobliekla aspon zupan - a ako komu dokazem, ze som bola doma? do sprchy si mobil nebravam.......

jaron
24. jan 2019

@nikaeli práve preto si myslím, že by malo byť dôkazné bremeno na ich strane. Alebo by sa mali dostať celkom až pri vchodové dvere a čas pokusu by mal trvať aspoň 5 min zvonenia, klopania a pod. (po pauzách). Aby bolo čo najistejšie overené, že naozaj asi nikto nie je doma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre