Mama a presťahovanie

karabashka
12. feb 2014

Ahojte. 5 rokov som s mojim uz teraz mužom. Prvé 3 roky som chodila ešte na výšku a kým som nebola v skole tak som bola u neho. Býva 100 km od mojho predchádzajúceho bývania - u rodičov. Takže som bola raz tam raz tam. ale to hlavne preto lebo skolu som mala ovela bližsie od rodicov. Inak by som bola u neho uz vtedy stale. A teraz uz 2 roky s ním bývam natrvalo a aj oficialne. Pred rokom sme sa vzali, ale deti este nemame. A čím dalej tak ma moja mama stále vyvoláva domov, stále mi vraví ked má nejaký sviatok ze najkrajsí darcek pre nu by bolo keby prídem a pod. A pritom tam chodíme, ked nám to výjde. Či už finančne, alebo ked mame volný víkend, kedze teraz sa obcas aj víkendy chodí do práce, a niektoré víkendy tu zas mám muzovu dceru z predch. manželstva. A ona stále len aby som prisla aj na týžden a pod. Vobec nevie pochopit ze ani nemozem ale tak co by som tam tolko robila. Ako radi ideme na víkend alebo niekedy pocas dovolenky aj na par dni spolu s muzov pozriet rodicov, aj brata s rodinou ale to nejde kazdý druhý víkend...Mám síce flexibilnú prácu, ale musim pracovat, ved účty sa samé nezaplatia. Bratia tiež s rodinami bývaju inde ako rodicia a ona by bola najradsej keby bývam s nimi. Ale co sa mam rozviest a íst byvat domov aby bola stastná?Milionkrat som jej to jemne naznacovala ze to nejde stale dole chodit, ale ona si stale svoje ...a ja som zas z toho nervozna ako mi vyplakava ze ona je sama ze mam prist a pod...ale ja uz mam svoj zivot...a ked budem tehotna alebo mat deti? dobre, príst raz za cas aj na týžden s detmi na dedinu je dobrý oddych aj pre deti,ale nie odíst od muza na mesiac alebo dva...no ja uz neviem ako jej to mam povedat a aby sa neurazila, lebo ona je dost taka urazliva a aby bola spokojna...ste na tom niektora poddobne? ako ste to riešili?dakujem za precitanie takého dlhého príspevku...🙂

luba28
12. feb 2014

@karabashka tvoja mamina sa nevie zmierit s tym,ze si uz pani inde a ze to dievcatko uz ma svoj zivot,....asi nema mamina ziadne zaluby,..skuste jej kupit psa,alebo nieco co by ju bavilo,....citi sa teraz zbytocna a opustena a preto ta stale vola a chce aby si bola pri nej,....

dada07
12. feb 2014

Mas svoj zivot, tak si ho aj zi. Je to tazke, ale deti raz z hniezda vyletiet musia a je problem ich rodicov, ak si nevedia najst inu zabavu/kamaratov/zmysel zivota. Vyletiet z hniezda neznamena prerusit kontakty a nepomahat rodicom. A daj si pozor na citove vydieranie. Drzim palce.

karabashka
autor
12. feb 2014

@luba28 no ved to viem, že sa s tým nevie zmieriť ale ona na tom nič nezmení. A to ešte stále tlačí na to aby sme mali už dieťa. Pritom je to naše rozhodnutie, ale teda pri tom budem tam chodiť este menej. No práveže tam má 2 psov, mačky, gazdovstvo - svinky, kravu, sliepky a chodi na jar aj v lete na zahradku a tak...No len mne sa to tam teraz normalne začina protivit chodit lebo mi to pripada ze mi chce týmto rozbit manzelstvo a dosiahnut svoje...

monicm
12. feb 2014

skús jej to povedať,nie naznačovať.milo,s láskou,niekoľkokrát povedať,že ju stále ľúbiš a chodíte tak často,ako sa len dá,ale nech pochopí,že ty už más svoju novú rodinu,musíš sa venovať manželovi,máš prácu,povinnosti a častejšie to nejde.ako povedala @luba28 skús jej navrhnúť psa,mačku,prípadne skúste nájsť niečo,čo by jej vyplnilo voľný čas a bavilo ju to

karabashka
autor
12. feb 2014

@dada07 presne to tak cítim ako ty píšeš že citové vydieranie...su aj iné veci co mi vraví, okrem tohoto co tu písem...

monicm
12. feb 2014

@karabashka mala niekedy niečo proti tvojmu manželovi?namietala?ak hej a "nemusí ho",tak potom jej naozaj môže ísť o zničenie tvojho manželstva,ak však nikdy proti nemu nič nemala,tak sa cíti len opustená a smutná

karabashka
autor
12. feb 2014

@monicm no ved prave takto jej to vravim a stale dookola to isté...a ako som uz písala že zvierata má...

luba28
12. feb 2014

@karabashka opytaj sa jej,ci chce aby si bola stastna,....ze tym ako sa sprava ti ublizuje,ze ta trapi,...za sa nemozes rozdelit ,....ze uz mas svoj zivot,...a nepopusti,mamina si musi zvyknut,ze prides vtedy ked to tebe bude vyhovovat,...pretoze ak to nechas tak moze sa stat,ze si zacne namyslat nejaku chorobu,a tym ta vydierat,....

karabashka
autor
12. feb 2014

@monicm nie nemala, ale ked stale takto píse alebo vola, pritom ona ked pride ku nam tak po dvoch hodinach že uz ideme domov...no ona mi povedala ze jej by sa to pacilo keby byvam zas doma, normálne ked som uz bola vydata ale nemohla som si najst pracu tak mi hladala tam aby som bývala doma a chodila za muzom len cez víkend alebo ked nebudem v robote..kks..

karabashka
autor
12. feb 2014

@luba28 no ved to uz aj robi...zacne mi pisat ze dufa ze sa u mna docka dietata lebo nevie ako dlho tu uz bude a pod. a ja to vsetko nechcem uz vraviet stale dokola muzovi aby sa na nu hneval alebo tak...a nemam komu, tak to radsej vam pisem...ale asi jej to budem musiet nejak napisat aj ked sa na to isto urazi

luba28
12. feb 2014

@karabashka citove vydieranie,....stopni to teraz,kym sa da,...uz zrejme budes musiet byt trochu tvrdsia,aj ked sa urazi,ale urcite to neodkladaj,....a nema nejake kamosky tam doma???,...trebars aj s nimi hodit rec,.....

karabashka
autor
12. feb 2014

@luba28 máš pravdu...tak že by jej to samej došlo tak to sa asi nestane...budem to musiet takto riešit..preveze ma...ked som bývala este doma tak si pomaly na mna ani cas nenasla..furt kdesi bola, cosi robila alebo driemala pri telke...dakujem za nakopnutie...uvidime co sa stane...

janickacrazy
12. feb 2014

@karabashka No veru, je to citové vydieranie, možno si to ani sama neuvedomuje, ale s tým sa nedá nič moc robit, len proste jej povedz, že k nej bývat nepojdeš a hotovo a že sa už k tejto téme nebudeš vracat. Ak s tým zase začne, tak sa zober a chod domov. Možno ked budeš mat to dieta naozaj, tak oceníš jej pomoc a možno tam ozaj budete chodit častejšie, aj ked teraz sa ti to nezdá. Moja mama napr. by nikdy nechcela, aby som bývala u nej....s detmi mi nikdy nepomáhala, nikdy mi nepokočíkovala, postrážila mi deti len ked som bola v nemocnici alebo ked starší už mal tak 5 rokov, že už s ním nebola žiadna robota, tak potom už si ho zobrala k sebe, ale dokým bol malý tak nikdy. Proste rodičov si človek nevyberie, každý je nejaký, mna to tiež štvalo niekedy, ale už som sa s tým zmierila, viem, že mamu neprerobím.