Mám sa prispôsobiť, alebo sa rozviesť?

mamka27
2. mar 2014

už neviem čo mám, sme manželia 7r .Keď sme
sa vzali iŚli sme byvať do PodnaJmu. (muzova rodina nam nukala dom)stary vlhky bez wc,,)Neskor z bytu som muza prehovorila nech ideme byvat k mojim rodicon(aj vtedy nam muzovy rod nukali ten dom),,Byvali sme u nasich 4r,vzali uver na prerabku, neskor sme predali dom a sme v podnajme..teraz sa vadime koli tomu domu co nam nukali muzovy rodicia.ale preco by sme mali?sme v cistom cinzaku no byt neni nas..muz chodieva cim dalej castejsie k jeho rodine,,mna nemaju radi ,az tak hlupa niesom,vidim, prosim o radu .ostat v takomto manzelstve alebo som fakt ja na vine ako muz vravi ze nename nic,,ale ja netuzim zit zivot jeho rodiny..ako kedysi...man pocit ze muz odomna uteka tam ,aj tak som slaba malo sebavedomia. ani kamaratku nemam nikoho

ludka140281
2. mar 2014

ak nemáte deti ,tak si myslím,že aj ty sama vieš,že ti tento spôsob života nevyhovuje........Ak manžel uprednostnuje matku pred manželkou,tak Ty nikdy nebudeš jeho vladkinou.......Ja by som sa zozviedla,ale hlavne slovo je stále na vás dvoch,,,,,,ver si,zvládneš to...držím prsty

sisaha
2. mar 2014

@mamka27 ja nerozumiem...
vzali ste si uver, aby ste si prerobili byt, ktory nie je vas? Koho dom ste predali (ten vlhky?) Co ste urobili s peniazmi za predaj domu?

lyzzy
2. mar 2014

@mamka27 ....prepac ale ja chapem tvojho manzela...chce mat nieco vlastne,nejaky majetok.Z podnajmu vas mozu hocikedy vyhodit a potom pojdete kam?
Okrem toho....pre mna je ovela prijatelnejsie platit vlastnu hypoteku ako platit niekomu do vrecka.Vyhodene peniaze.
Neviem co je na tom zle ze tvoj manzel chce mat vlastny dom.
To ze ty nechces ist do toho konkretneho domu a on nechce ist inde je otazka kompromisov.

silvinuska6
2. mar 2014

@sisaha asi som sprostá ale ja som to tiež nepochopila ☹

sisaha
2. mar 2014

@silvinuska6 😀 nie si sprosta.., lebo ani ja nie.. Len je to blbo napisane..

yollanda
2. mar 2014

ani ja 😀 😀 😀 😀

zuzkat1
2. mar 2014

Ja nechapem ako to suvisi s danoninom 😕

stano4000
2. mar 2014

@mamka27 rozved sa! to nie je mozne aby manzel trpel taku manzelku, co nevie ani kusok poriadnej vety napisat.

sissy27
2. mar 2014

@mamka27 očividne nie som jediná, kto nepochopil, ono aj cez mobil či tablet sa dajú napísať súvislé vety 😅 nevadí no... čo by som robila ja? nebývala by som ani u rodičov, ani u svokrovcov, ani v plesnivom dome, ani v podnájme - zobrala by som si hypotéku a buď strhla ten starý plesnivý a využila pozemok na postavenie vlastného (ak na tom pozemku nestojí aj dom svokrovcov) alebo kúpila byt či dom kdekoľvek... takže úprimne vôbec nechápem, kvôli čomu sa doma s mužom hádate, keď riešenie (a myslím, že neutrálne pre všetkých zúčastnených) je celkom jednoduché - takto bude uspokojené aj manželova túžba vlastnej nehnuteľnosti (čo chápem) a takisto aj tvoja túžba po samostatnom bývaní (čo chápem tiež)... jediné, čo nechápem, že vás to doteraz nenapadlo...

renata5
2. mar 2014

@zuzkat1 lebo ked sa dohadaju si ho daju no nieeeee to danonino

nasta55
2. mar 2014

@mamka27 kompromis 🙂

pribinak
2. mar 2014

Ja by som si postavila hlavu, buď kúpte niečo normálne na hypotéku, alebo nech ide k mamičke a je spokojný, lebo ak pôjdete k jeho rodine, tak uz budes musieť oveľa viac veci prekusnut, bude mat podporu rodiny a budete v jeho dome

luci78p
2. mar 2014

prečo ste v podnajme, ked ste predali dom??mohli ste si kupit teda byt,nvm ako teda na tom financne ste, ak dobre, tak kupujte byt, stavajte novy dom, ak nie, dobry je aj splesniveny so svokrovcami za ritou

luci78p
2. mar 2014

jeeej ake ste vsetky chytre , berte hypoteku ... v dnesnej dobe to teda nie je sranda ...

maminuska
2. mar 2014

@luci78p v ktorej dobe to bola sranda ?

mamka27
autor
3. mar 2014

Píšem sem cez mobil. Asi som to moc nerozpisala, no pochopenie tu nenájdem. Stále si všetko vyčítam už nemám chuť na nič.

mamka27
autor
3. mar 2014

Neviem preco riesite ,ako som to napisala. Aj stano.. 😀 puknem od smiechu..typicky muz. Ziadne pochopenie som tu nenasla.

juliana77
3. mar 2014

@stano4000 Ona má trochu iný problém ako písanie vety a možno on je taký istý, čo má problém s písaním viet a možno má aj iný problém.

Nezastávam si nikoho z nich, ale trápne si to uzatvoril.
Cudujem sa, že teba niekto trpí ked voľný čas tráviš na ženskom fore.

juliana77
3. mar 2014

@mamka27 Dosť chaoticky si to opísala a mna b tiež zaujímala, kam ste dali peniaze z predaja a prečo ste opäť v prenájme.

juliana77
3. mar 2014

@maminuska ani v jednej dobe to nebola sranda, len dnes je sranda, že niekto si dokáže zobrať úver aj na to čo nie je jeho, dokonca na partnerovo, to je niaky nový partnerský šport.

afrika
3. mar 2014

@mamka27 kde ste vrazili tie peniaze z predaja? súhlasím s mužom - nevlastníte nič, podnájom je pre mňa riešenie "na chvíľku"..... čo tak skúsiť tie peniaze z predaja použiť na kúpu napr. aj toho bytu, v ktorom bývate?

mamavera
3. mar 2014

@mamka27 tiež tomu nerozumiem a ako vidím, nie som sama. Predali ste dom, mohli ste investovať peniaze do svojho, aj keď malý bytík, ale váš, postupne by ste našetrili na väčší, alebo zobral hypo. Trošku tvojho muža chápem, peniaze sa zrejme rozkotúľali a vy zase nemáte nič. Ak je typom muža, ktorý sa rád motá okolo domu, teší sa z toho, že urobí prístrešok, potom ho natrie, zasadí strom, chodí ho polievať, tak asi nikdy nebude šťastný v podnájme. Manželstvo je o kompromisoch. On sa snaží nejako to riešiť. Nehnevaj sa, ale ak si tu hľadala všetky reakcie typu - to čo máš za hnusného manžela, že neskáče tak, ako ty pískaš, tak si zrejme naivná. Pochopenie si tu nenašla, ale ty si ho ani nehľadala, ty si len chcela odsúhlasiť, že máš pravdu a tvoj manžel, nie.

mamka27
autor
3. mar 2014

To zas nie..dali nám len 6tis a úver ešte platí muž.vrátili nám len za uver..

mamka27
autor
3. mar 2014

@afrika Máme málo peňazí pár tisíc. Muž aj požičal sestre..inak to mi povedal že by sme mohli odkúpiť🙂len je malý 2izb. Vravel mi že aj kúpime byť neskôr, len akoby miestamy menil názor..Či neni pod tlakom rodičov

toniesomja
3. mar 2014

ja tomu tiež celkom nerozumiem,prečo ste teda hned nekupili ten byt? a ked ste mali nejake peniažky,prečo ste si ich požičali teda?

wendy62
3. mar 2014

@mamka27 ak je problem len s byvanim, ze vam nevyhovuje a neviete najst vhodne riesenie, tak to nie je taka katastrofa, aby si sa hned rozvadzala. Treba si ujasnit, kto ma ake poziadavky - ci manzel trva na byvani v dome, alebo preco mu nevyhovuje byt. A tiez co chces ty. Potom to posudit z hladiska vasich financnych moznosti. Mozno by ten dom nebol az taky zly - ak mate peniaze na opravu. Ale urcite nie, ak by to malo byt u svokry na zahrade. A tiez zistite, ci su ochotni ho na vas prepisat. Bez listu vlastnictva by som donho nevrazila ani cent.
Ak je problem s tym, ze chlap je pod vplyvom svokry, ktora ta nema rada, to uz je vaznejsie, lebo kym chlap neprestrihne pupocnu snuru, ty budes iba trpiet. Takze toto chlapovi treba razne vysvetlit, bud o vas rozhodujete vy dvaja, alebo ked chce rozhodovat s mamickou, tak koniec.

simca06022011
3. mar 2014

Podla mna on sam nevie co chce, raz chce dom, raz chce byt.. podla mna on nevie co, mala by si chytit opraty do svojich ruk a rozhodnut. Mozno na to proste financne nemate a boji sa vziat si hypouver, ked este stale splaca stary uver (ak mate peniaze, neviem preco neskoci do banky a nevyplati ho, moze tak dost usetrit na urokoch a lahsie sa bude pytat hypoteka) Ja som cakala skoro 10 rokov, aj som sa odstahovala aj pristahovala, lebo uz sa nejak zariadime a stale nic. Nakoniec to dopadlo tak, ze som sa rozhodla byt si kupit sama a ked mu vyhovuje byvat na rodicovskom, nech si tam byva sam. TO nehovorim, aby si urobila ty, ale ja som to vyriesila takto. Ak chce ist byvat do stareho domu, da sa... ak vam ho prepisu, dohodli ste sa kvoli pozemku nevidim v tom problem, da sa to velmi dobre prerobit, nas stala prerabka takehoto domu na dom pre "dvoch" cca 30ti, ale otec sa tam aj narobil.

stano4000
3. mar 2014

@juliana77 toto je zenske forum akurat tak tebe v hlave... nic v zlom ale robit si nejaky iluzorny "narok" na forum na modrom koniku iba pre zeny vyzaduje dobru davku "ega" a hlavne zivotneho stylu... to ze tvoj muz/partner/frajer netravi svoj cas ako ja, neznamena ze vsetci muzi budu travit svoj volny cas ako tvoj muz/partner/frajer. ja sa tu rad zastavim a pozriem sa co sa deje zenam v hlavach a ako nazeraju na svet... a okrem mna je tu dobra davka muzov, ktory si sem pridu precitat co je nove v diskusiach... vacsina manzelov/priatelov/frajerov by sa mala zaujimat o to co sa deje zenam v hlavach a prispievat svojim pohladom na zenske/muzske temy v takejto verejne diskusii... to ze to ty nemas takto v hlave usporiadane, neznamena ze sa teraz vzdam svojho pohladu na svet... pomahami sledovat co je nove vo vztahoch, ako chapu ludia vztahy a ako sa vychovavaju deti, kto ma ake skusenosti s kazdym aspektom svojho zivota...

andrylm
3. mar 2014

vzdy sa da zacat odznova,ak nemate deti, tak je to o to lahsie,omnoho lahsie,ja som mala s mojim muzom dve deti ,neslo to, tak som zacala odznovu,bolo to tazke,teraz som stastna a som na seba hrda,ze som mala tolko sil odist a zacat od znova ,skus to 🙂 ,moje deti su stastne a to je moja spokojnost ,maju skveleho otcima a zivot ako sa hovori ako v rozpravke,aj ked pat rokov bolo tazkych,
kazdy ma pravo prezit zivot s pokoji a stasti ja som o tom stale snilava a splnilo sa mi to,ak mozem poradit ,musite mysliet pozitivne ,to pride to je ako bumerang,ale myslim i,pozitivne a uprimne

juliana77
4. mar 2014

@stano4000 Ďakujem za usmernenie, že sa nachádzam na verejnom fore, mna asi zmiatol ten dosť výstižný názov Modrý Koník - stránka pre mamičky a budúce mamičky, tak asi to nebude mojím životným štýlom a ani dobrou dávkou ega, ale asi to bude očami.
Samozrejme nemám výhrady voči tvojím záľubám a záujmu sledovať čo sa deje ženám v hlavách i ked mi to pripadá ako chodenie po mesiaci a svojho pohľadu na svet sa nevzdávaj a už vôbec nie kvôli tomu, že ja to nemám tak usporiadané v hlave ako si opísal, ja sa totiž tiež zaujímam čo má Môj muž v hlave, resp. čo ho robí spokojným a šťastným a tolerujem jeho nedostatky a ocenujem jeho pozitívny stránky, pretože to mi úplne stačí na dobrý vzťah, ktorý už trvá velaaaa rokov, a nepotrebujem vedieť čo majú iní muži v hlave, pretože to nie je pečať napr. konkrétne na môj vzťah. Ten recept si musí totiž prirpaviť každý sám.

A čo sa týka výchovy detí, tie treba vychovávať podľa ich potrieb, genetickej výbavy a podľa rodičovského inštinktu a nie podľa rád na MK.
Teším sa na tvoje príspevky. 😉 😉 😉