Manžel zanedbáva rodinu

trulinka
16. júl 2015

Ahojte, potrebujem sa niekomu vyžalovať. Sme s manželom necelé 4 roky a máme ročného syna. Ja som na materskej, manžel pracuje z bytu, čiže sme prakticky stále spolu. S malým mi pomáha veľmi málo /kúpe ho, aby som mu nekrivdila/, nanajvýš sa s ním kus zahrá, potom mi oznámi, že malý je pokakaný a odíde do druhej izby. Proste sám od seba by ho neprebalil, neprezliekol, nanakŕmil. Prvý krát išiel malého kočíkovať keď mal malý 4 mesiace, ale to tiež až na moje naliehanie....no najviac čo ma trápi je to, že uprednostňuje svoje koníčky pred rodinou. Koľko krát som aj minulé leto keď sa malý narodil túžobne čakala na víkend, že hádam aspoň vtedy bude mať na nás čas a niekde spolu pôjdeme, alebo aspoň vezme malého von, nech si ja v kľude popracem alebo oddýchnem. Ale kdeže, on mi v piatok oznámil, že v sobotu sa ide bicyklovať, no a v nedeľu poobede ide pozerať v telke cyklistiku. Čiže opať som s malým musela ísť von len ja, ako každý deň....Momentálne sme pohadaní, máme tichú domácnosť, nakoľko ma neskutočne sklamal, keď si vybral týždeň dovolenky, nie preto aby nás niekde zobral - tak by som to už potrebovala, ale preto aby mohol nerušene každé poobede pozerať v televízii cyklistiku....Som z neho strašne sklamaná, ale stále ho ľúbim a nechcem aby sme sa rozišli. Viem, že aj malého má veľmi rád. Poraďte mi, čo s ním mám robiť ? 😒 Nech sa konečne správa ako starostlivý manžel a otec.....ďakujem za každú radu....

peneloppe
16. júl 2015

@trulinka

Jedine si s nim na rovinu vsetko prebrat. Povedat mu ako sa citis, co ti vadi, co by si chcela aby sa zmenilo. Komunikovat. Uvidis ako sa k tomu postavi.

A preco nezapoji aj vas? Ked ma tak rad cyklistiku tak sa daj na bicyklovanie aj ty, kupte sedacku pre maleho a mate o program postarane.

maciatkolulu
16. júl 2015

@trulinka pises, ze ste stale spolu, lebo pracuje z domu a vzapati, ze ma tyzden dovolenky. Tomu nerozumiem. Predsa ked je doma, tak si zadeluje pracu sam. A myslim si, ze aj to je uz super,ze aspon okupe. Myslim, ze pomoze rozhovor. Muzom treba presne povadat, co od nich ocakavame, velakrat su sami prekvapeni, ze co jancime, ze stacilo kludne povedat. Takze nechapem naco vobec rozmyslas nad rozchodom.....

prasiatko30
16. júl 2015

@trulinka problem je v tom ze pracuje z domu - ste tam obidvaja a cez vikend si chce urobit pohov od domu=roboty - tak ako to citia aj mamy na MD - tu by som len navrhla porozpravat sa, dokupit cyklosedacku pre maleho a bike pre teba a sup cela rodina ňsa dat na cikloturistiku - ked nemozes bojovat proti nepriatelovi tak sa s nim skamarat😄

bonaqa2013
16. júl 2015

@trulinka to ešte nie je na rozchod. No tak si zobral dov. a pozerá cyklistiku. Môj to tiež pozerá každý deň - teraz sú vo Fr. preteky.... však ho nechaj. Môj mi pred mesiacom povedal, že v ZA preteká Sagan a či by mi vadilo, keby išiel pozrieť. No nech sa páči, kľudne a ja som zostala doma so 4 deťmi. Vari by bolo lepšie keby chodil do krčmy - tam prepil s kámošmi e a doma potom robil rošambo???? Buď troška tolerantná, choď von aj ty - s kamar, ale rob niečo čo ťa baví. A on zatiaľ nech je pri dieťati.... 😉

katarinamarkova
16. júl 2015

@trulinka a ty si mu pocas tych 4och rokov niekedy oznamila, ze sa ides bicyklovat? ze ides pozerat svoj serial? ze beries tyzden dovolenky, len tak aby si mala na seba cas?
ono, vies....ked si on za tie 4r. zvykol, ze to tatko jednoducho super funguje, preco by mal na tom nieco menit?
- rozpravajte sa, komunikujte
- a hlavne ty maj na svoj cas rovnake naroky ako ma on na svoj, to ze si na materskej, neznamana, ze sa musis non-stop venovat dietatu a domacnosti, mas rovnake pravo na rovnaky cas iba na svoje konicky ako ma aj tvoj manzel - ale to si musis uvedomit v prvom rade ty sama....az potom mozes vyzadovat aby to jasne pochopil aj tvoj manzel.

trulinka
autor
16. júl 2015

@maciatkolulu
Ahoj, on nie je živnostník, má šéfa v BA, ale môže pracovať z domu, komunikujú cez skype.

marina24
16. júl 2015

no problém číslé jeden :D ste stále spolu doma,preto mu ideš logicky na nervy,a preto nechce byť s tebou už na víkend,viem z vlastnej skúsenosti,preto si hľadá koníčky mimo domu.
a cyklistiku akože nemôže pozerať aj počas práce?ved je doma :DS môže mať telku stále zapnutú :Dto je choré,že namiesto toho,aby ste vybehli k moru na pár dní,ide kukať do bedne,ked je najkrajšie počasie?to snad nie je pravda.
malému by sa mal viac venovať,o tom po tom ..čo ked je pokakany ?tak nech ho prebalí,by som mu to povedala,že "a ty nevieš prebaliť ,si neni rodič,či ?"

trulinka
autor
16. júl 2015

Veď áno, tá komunikácia, ale čo z toho, keď on sa hneď urazí a potom máme doma ticho. Ono ide o to, že on považuje moju mat. dovolenku ozaj za dovolenku...Nechápe, že ja si tiež potrebujem oddýchnuť. Momentálne by nám najlepšie urobilo kus si od seba oddýchnuť, aspoň na 2 týždne. Žiaľ nemám kde s malým ísť. A čo sa týka toho bicyklovania, áno už sme kúpili sedačku, párkrát sme sa boli spolu previesť. Ja som zrejme očakávala, že aj pre muža - otca, sa narodením dieťaťa zmení celý život, ako je to u ženy, ale nie....

mimca77
16. júl 2015

@maciatkolulu to nie je pravda, ja tiez ciastocne pracujem z domu (cca dva tyzdne v mesiaci), home office sa nerovna volno, ked mam home office, tak robim, ked chcem volny den, tak si vezmem dovolenku alebo nahradne volno. @trulinka tvoj manzel je celkom slusny sebec, asi sa este nestotoznil s rolou otca a manzela. kolko ma rokov? a bolo dietatko planovane ci vas prekvapilo? skus porozmyslat nad jeho postojom a nasledne s nim v klude pokecaj, ze by si bola rada, keby ste viac casu stravili ako rodinka, a skuste spolu vymysliet nieco co by vas bavilo oboch, paci sa mi napad @prasiatko30 🙂

trulinka
autor
16. júl 2015

@marina24
Presne toto som mu včera povedala - podotýkam normálnym tónom, že cyklistiku môže pozerať aj popri robote, veď to teraz aj tak robí. Tak mi na to povedal, že to ja nepochopím, lebo nerobím 😔 .

trulinka
autor
16. júl 2015

@trulinka
A presne toto, bolo krásne počasie a my sme trčali doma. Mohli sme ísť niekde, ale len doobedu, lebo poobede už išla Tour de France, no koniec sveta, nie že by si pozrel poslednú hodinu pretekov, ale on celé 4 hodiny bude na to kukať....Chcela som veľmi aspoň nejaký víkendový pobyt, že by sme išli, ale úplne som mala z neho pocit, že sa mu tam nechce. Šiel by, ale bolo by to zrejme nasilu, a to radšej nech nikde nejdeme....

trulinka
autor
16. júl 2015

A s tým prebaľovaním, on ho vie prebaliť, nie je neschopný, ale sa mu nechce. Raz už ani neviem kedy to bolo, sme mali návštevu, tak som ešte chystala niečo na stôl a malý sa pokakal, tak mu vravím, že choď ho prebaliť, a on, že ja? Veď minulý týždeň som ho prebaľoval! No vtedy som sa na tom normálne musela smiať, bolo by to ako vtip, ale ono to až také smiešne nie je 😔 .

trulinka
autor
16. júl 2015

@mimca77
ahoj, áno ako píšeš, on si tiež normálne musí vyberať dovolenku a PN-ku ako keby chodil do roboty. Len ma to naštvalo, že celý týždeň minul na sledovanie cyklistiky. Tak rada, by som chcela počuť od neho, že poďme tam a tam, to ja musím stále niečo vymýšľať a ťahať ho....No ide mať 33 rokov, a čo sa týka dieťaťa, to je samostatná kapitola, musela som ísť na umelé oplodnenie, lebo on mal problémy. Čiže určite nás neprekvapilo, práveže sme naň dlho čakali. Je pravda, že ja som bola netrpezlivejšia, nakoľko už nemám 20 rokov, ale aj on sa naň veľmi tešil.....On to tak berie že to je moja robota, starať sa o malého, že za to dokonca aj beriem peniaze - o výške môjho príjmu sa radšej nejdem vyjadrovať, tak nech sa starám, on má svoju robotu a ja svoju. Tak som mu povedala, že v tom prípade mám potom aj ja nárok na voľno, a ja musím robiť nonstop, či je piatok a či sviatok - veď viete.....

tanicka248
16. júl 2015

my mame podobny problem pisala som sem do diskusie uryvok nadpis je necitim sa lubena precitaj si to prosim a uvidime ci niesme na tom rovnako

marina24
16. júl 2015

@trulinka no to teda je ohľaduplný chlap :D že minulý týžden prebaľšoval,preboha,sa správa,akoby to dieťa nebolo ani jeho,to čo je ?ved v dnešnej dobe,to robia bežne muži,aj každý den,kde on žije ?a prečo musí pozerať tour de france ?každý den 4 hodiny?to čo je ?môj snúbenec nikdy nepozeral zápas nijaký ani tour de neviem čo,ked treba ísť von,ked je pekne,tak predsa nebude kukať na bednu.
to akože on si vlôbec neuvedomuje ?že ste radšej mohli ísť kdesi k vode ?prečo by si sa mala iba ty starať o malé ?vkuse ?a ani si neoddychnuť ?zaspal dobu,dnes už aj tatkovia sú na materskej.,
to fakt,ti povie,že máš svoje peniaze ???z materskej ?ved to je hanba,čo hovorí.by som ho vysmiala.
ale podľa mna v tom je problém,že ste vkuse spolu 24 hod,.sedem dní v týždní,mu lezieš na nervy,.to je bežné,ponorka proste,potrebovali by ste byť od seba aspon na tých 9 hod.cez den a možno by potom aj mal chuť volakam isť.

mimca77
16. júl 2015

no akoze citat vyjadrenia ako "ty to nepochopis lebo nerobis" alebo ze "je tvoja robota starat sa o maleho" tak to je podla vsetkeho ten tvoj chlap riadne zadubeny...ale ak onho stojis, tak mu skus vyjst v ustrety, bude ta to stay vela trpezlivosti, ale vyskusaj, mozno to s nim pohne, kludne s nim skus polecat, bez vycitiek, len s tym, ze chces aby vedel ako sa citis, ze ho lubis a chyba ti, lebo aj ked ste zavreti v jednom byte, v skutocnosti spolu ziaden cas netravite...vyhni sa scenam, hysterii, ofucaniu a pripadne aj slzam, to chlapa skor otravi, takeho cynika ako mas doma zjavne ty este o to viac...drzim palce

mimca77
16. júl 2015

a este jedna vec, ja by som mu prave to tour de France o hlavu neobijala, a uz vobec nie s argumentom, ze ini chlapi to nepozeraju, ak to ma rad, ty to nezmenis, ja mam rada hokej a sralo by ma riadne, keby mi muz vycital, ze ho pozeram...skor neni pekne, ze na vas kasle a nepomaha s malym

charlie1980
16. júl 2015

@trulinka To, ze sa tvoj manzel tesil na maleho a teraz sa venuje svojim konickom (cyklistike v TV) este nemusi znamenat, ze by bol zlym otcom...nie vsetkym chlapom je od prirody dane, ze od narodenia s radostou prebaluju kyslo zapachajuce plienky od mlieka, utieraju podbradnikom zaslintane usta, krmia a kupaju deti a vytesuju sa z kazdej stolice, ktora zodpoveda norme 🙂 Niektori chlapi si proste ani netrufaju na takuto starostlivost o dieta, niektori to maju na haku, ved zena sa postara...niektori to zvladaju vyborne...no skus sa ho opytat, Co by robil a ako by sa o maleho postaral, keby si musela nedajboze do nemocnice...? Pochopim, ked chlap si na to netrufa, ja sama ako matka som mojho syna kupala na sitku, nikdy nie v rukach, az kym sa nenaucil sediet. Lebo som sa bala, ze sa mi vysmykne. Syn ma teraz jeden rok...zacni ho zapajat. Nech mu spravi raz prikrm a ty si chod lakovat nechty na nohach. Postupne...kazdy den nieco. Vyzen ho von s malym, pretoze tvoja sichta Este neskoncila a ty chces mat upratane...vecer nech ho okupe a ty si konecne raz v klude vypijes kavu a pozries si spravy napr. Kazdy den nieco. Niektori chlapi sa zacnu hrat a starat o deti, ked uz su vacsie, menej narocne v starostlivosti. Mozno potrebuje len cas, kedy sa budu vediet naozaj spolu zahrat...

janickacrazy
17. júl 2015

@trulinka Na tvojom mieste by som mu pekne oznámila cez víkend, že ty ideš s kamoškou na kávu alebo na nákupy a nech sa postará o malého a odišla by som minimálne na dobré 3 hodiny. Ved aj ty si potrebuješ oddýchnuť, máš na to nárok, aj keby si mala len tak behať po meste, dáš si zmrzlinu, kávu a hned ti bude lepšie. Alebo si nájdi aj ty nejaký koníček, napr. cvičiť niekam alebo tancovať a on nech vtedy stráži malého a ty mu toleruj jeho Tour de france, ked ho to baví. Budeš mu vzácnejšia, ked nebudeš stále len doma, poznám z vlastnej skúsenosti. Minulý týžden som tri dni v týždni musela ísť po doktoroch a ešte dáke veci vybaviť a na 4.den sa ma manžel pýta: A zajtra už budeš konečne doma? 😀

dominika6
17. júl 2015

@trulinka
je tu podobná téma jednej baby kde má rovnaký problém,myslím že by ste si rozumeli...ja nepochopím čo sa deje s tými chlapmi,sú ako teľce s klapkami na očiach..mamahotel so sexom navyše...
S nimi ani po dobrom ani po zlom...ak odídeš na celý deň s malým,jemu to vyhovuje...ak si doma,tak sa staraj tak či tak...
ciklistika sa dá pozerať aj popri tom ako ste spolu..je to ako majstrovstvá v hokeji,tiež sa pre chlapov zastaví svet ale to iba na tie 3 hodiny počas zápasu...netrvá to celý deň,čiže nechápem čo robí od rána do večera na dovolenke...

loginexistuje
17. júl 2015

pracovat z domu je pomerne narocne najma ak sa ma sustrediť, viem pracovala som tak ... a obcas ked volam niektorym a staci mi ked pocujem ako mu tam v pozadi vrieskaju deti ... tak ma boli hlava len z toho telefonu ...

Podla mne treba ustupky na oboch stranach .... ty mu musis umoznit aby mohol v klude pracovať bez rozptylovania ale zarovnen si s nim dohodni ze dorobi do vtedy a vtedy a potom pojdete spolu von na prechadzku ... a presne si to naplanovat .. resp. aspon par dni do tyzdna ...
tazko sa k tomu inak vyjadrovat ... mozno mu navrhni nech nepracuje z domu a ked pride z prace tak sa vam bude venovat ... /po hodinke oddychu / a aj on bude moct v klude pracovat...

Robenie z domu pre chlapa ak je doma zena s dietatom neni nic moc...

kristinamucko
17. júl 2015

@trulinka .. Nehnevaj sa možno to vyznie hrubo ...Mám pocit, že tvoj manžel ani není manžel ..Milujúci manžel a otec sa chová úplne inak..Pochopila by som keby pracoval od rána do večera .. ale on si sedí doma na vajciach a ešte mu není kokotné aby si ho obskakovala..Nechce sa mu prebaliť vlastné dieťa??to kde sme ?! Ved ty sa môžeš považovať za slobodnú matku... Na všetko si sama ..Akurát stým, že más doma dementa o ktorého sa treba tiež starať..Môj muž je somnou tiež doma ale nikdy sa mi nestalo, že by som sa mu musela o niečo prosíť napr.prebal,nakrm a pod. Nehnevaj sa ale si otrok vlastnej rodine čo je na hanbu pre tvojho muža lebo sa nevie a nechce postarať tak ako sa patrí..A výhovorka tipu "ja zarábam ty sa staraj" neuznávam ! Peniaze niesu celý svet aby zabedbával rodinu!!!

timi1012
17. júl 2015

Necitala som celu diskusiu iba tvoj uvodny prispevok. Zaraza ma to ze kvoli "cyklistike a neprebalovaniu" si schopna uvazovat nad rozchodom... no zaujimave. Neviem ake mas priority ale chlap ktory nechodi do krcmy, neuraza ta, nebije ta, zaraba, pozera doma tv berie si dovolenku a je doma, ti je na pritaz? Praca z domu nieje lahka musi sa sustredit a evidentne to pri malom babu nieje lahke, to ze ti zakrici aby si ho prebalila a? Skus mu bez slova odniest plienky utierky a nech to spravi, nepros ho postav ho pred hotovu vec, cez vikend priprav program oblec maleho vypni tv a chodte von spolu. Mozno budem jedina ale naozaj sa nemas na co stazovat, skus byt aj ty trochu tolerantnejsia presad sa a komunikuj s manzelom.

miriem
17. júl 2015

@kristinamucko on pracujevz domu, nesedi doma na vajciach. To je podla mna rozdiel... Povazovat ho hned za dementa...no neviem, trosku treba vazit slova. Prvdepodobne je lenivy a pohodlny do takej miery, ako mu to jeho manzelja je schopna tolerovat. Chlapom treba povedat rovno, co treba spravit, lebo hnevat sa a durdit, zse on si nieco nedomyslel, co je pre mna evidentne, to je podla mna hlavny problem vasho vztahu. Treba asi viac komunikovat a menej sa urazat...

kristinamucko
17. júl 2015

@miriem nechcela som aby to vyznelo zle, môj manžel tiež pracuje z domu a nemáme takýto problém ... nemám rada takých povalačov žena nieje otrok v domácnosti tiež má právo sadnúť a pozerať svoj program tak ako on 4 hodiny a on sa tiež môže starať alebo zobrať dieťa ma ihrisko .. tebe by sa tiež nepáčilo keby tvoj muž nechal všetko robiť tebe a on by pozeral tv a povedal ti ze prebaloval pred tyždnom tak je rad na tebe ..

trulinka
autor
17. júl 2015

@timi1012
Nie, jasné že sa s ním nechcem rozísť, len už mám toho dosť, že večne sú jeho koníčky prednejšie ako rodina. Nie je mi na príťaž a ani malý ho počas práce neotravuje. Manžel je v samostatnej izbe, kde je zavretý, ja tam idem až keď je to ozaj nevyhnutné. Niekedy sa vidíme len keď ide na WC alebo jesť....myslím, že má vhodné pracovné podmienky. A to, že mu mám vypnúť TV, nech ideme von, to si neviem predstaviť. Aj tak by šiel von, až keď sa skončí prenos. Koľkokrát tak bolo, že potom mi volal, že kde sme, že príde za nami....nechcem sa sťažovať, je mi jasné, že niektoré ženy to majú 100 x horšie, keď ich muž bije, nedajbože bije aj deti atď. Len som chcela počuť názor aj vás, nezainteresovaných 😉 .

trulinka
autor
17. júl 2015

Ďakujem Vám za všetky komentáre 🙂 . Vidím to tak, že cez víkend si musíme sadnúť, možno kúpim dajaké vínko a všetko si vyrozprávať - teda aspoň sa o to pokúsiť. Rozhodne chcem aby mi oznámil kedy už nepracuje, kedy sa už len zabáva na PC, lebo je mi jasné že všetok čas čo strávi za PC nevenuje iba práci, že sa tam zašíva. Viem, bola som na neho príliš makká, tak si na to zvykol. Uvidím či sa niečo zmení....

trulinka
autor
17. júl 2015

@tanicka248
Ok, pozriem to....

timi1012
17. júl 2015

@trulinka nevies kym neskusis. Nepredstavuj si to sprav to zato nic nedas skusit mozes 😉 chapem ze ti vadi ze nejdete spolu na vylet, do kina... nemas blizko mamu? Svokru? Sestru? Ak mas tu moznost daj malinkeho postrazit a vy si niekam vyrazte raz za cas je to skvele odreagovanie sa pre oboch. Kazdopadne to chce viac komunikacie. Drzim palce 😉

maria1989
17. júl 2015

@timi1012 každý máme iné priority. nie každému stačí muž, ktorý nepije, nebije, neuráža. autorkin sa konkrétne nezaujíma o dieťa... a to nie v pracovnom čase, ale ani vo voľnom čase. nechce s nimi tráviť voľný čas. manželia nie sú len na nosenie peňazí, a potom sa nestarám o nič. je dobré si uvedomiť, že takto si muž zvykne, že žena sa stará o dieťa non stop. ale čo potom, keď i ona pôjde do práce? ona bude z práce letieť za dieťaťom a muž, ktorý je navyknutý už nič nerobiť, to opäť nechá na ňu.....ale pravda je, že si to musia vydiskutovať oni.