Vzťah a sex po pôrode

adriana9263
9. máj 2016

Ahojte maminy 🙂
Viem, ze je tu istotne tychto tem neurekom, ale zvacsa su to stare temy, pripadne len otazky v ktorych nie je mozne diskutovat.
Som cca o dva tyzdne presne 3 mesiace po porode. Vsetko je v poriadku, nic ma neboli, po jazve zo sitia ani stopy, sex. apetit by aj bol a myslim si, ze i cas, nakolko syncek vecer krasne kazde den pred 21:00 zaspinka i do 02:00, takze si stihnem i oddychnut 🙂
V sestonedeli som stale velmi krvacala a i 2 tyzdne po nom, kedze som hned dostala menstruaciu a este mi zistili, ze zrejme do mesiaca pojdem na zakrok, nakolko mi v maternici ostal kusok placenty. Momentalne uz cca 2 tyzdne nekrvacam a od vtedy sme mali s partnerom sex len raz. Dovtedy stale rozpraval ako sa tesi a ako ma chut a kedy mozme a od vtedy je tomu ale 5 dni a nic. Akosi sme sa o tom ani nebavili. A ten sex bol velmi dobry. Vobec ma to nebolelo, aj som sa hned na prvykrat krat spravila, len bol taky suchy bez striedania poloh, no ako prvy po porode. Chodil domov az pred 23:00, lebo mal poobednu, tak mozno skrz to sa to neriesilo. V sobotu sme mali navstevu do 23:30 a rano predtym bol v praci a v nedelu musel ist nieco zaviest na chalupu, ale vecer sme mohli, no nepadlo o tom akosi slovo, tak som sa ho nato spytala a on stale mlcal. Vravela som mu, ze velakrat sa skrz sex rozpada vztah a ked som sa ho spytala, ci on nad tym nepremyslal povedal, ze ano, ze vcera hej, ze premyslal, ze sme ho od vtedy nemali a dalej mlcal, akosi sa mu nechcelo debatit, vraj ze co mi ma nato povedat. A preto sa chcem spytat aky ste mali alebo mate sex, ale i vseobecne vztah s partnerom po porode? Lebo nas vztah uz tiez nie je to, co byval. Dakujem za prispevky 🙂

adriana9263
autor
3. okt 2016

@sisa134
No asi sa to ozaj u niektorych parov zmeni. My by sme aj obaja uz velmi chceli. Uz sa to od zaciatku zmenilo. No nemame kedy. On o tom hovori stale. A aj stale sa pokusa, no co ked ten nas cert cez den spi po par minut a vecer ked zaspi sa toci jak vtrula a moj skoro vstava rano a tak byva vecer unaveny a ked ma poobednu zasa neskoro pride domov, no a to uz obaja padame na huby. Vy to mate ako? Ako u vas je nejaka iniciativa?

somavi
3. okt 2016

😂 prepáč , ale 5 dni bez sexu a take halo 😀 Keby som ti povedala, koľko sme po pôrode - hlavne teda druhého mrnusika- nemali sex my ( neráta sa to na dni ani týždne 😀), tak by si neverila 😀 Kto mal na to chuť a čas 😀 Ale napriek tomu mame krásny vzťah a nikdy nas nenapadlo riešiť , ze sa nam rozpadne kvôli tomu vzťah 😊

mikema
3. okt 2016

@somavi vidím to podobne ako ty. My ešte ani deti nemáme a aj tak občas suché obdobia no vôbec to nevadí. Mazname sa, ležíme si v náručí. Niekdy je intimita dôležitejšia ako samotný akt.