Pediater(ička) Košice. Poraďte niekoho
Ahojte... chcela by som sa opýtať či mi neviete poradiť nejakeho dobreho detskeho lekara v Košiciach. dakujem za kazdu odpoved. 🙂
Stručné zhrnutie
- V Košiciach existujú pediatri s ambulanciami vybavenými CRP testami, ktorí predpisujú antibiotiká až po vyšetrení krvi (príklady z diskusie: MUDr. Oľga Trebišovská na Tatranskej, MUDr. Nemčoková na Rooseveltovej 18, MUDr. Miriam Salzerová na Terase).
- Mnohé ambulancie ponúkajú objednávanie na presný čas alebo mimoordinančné poradne a niektorí pediatri robia prvú domácu návštevu po prepustení z pôrodnice (v diskusii zdôraznené u MUDr. Antonyovej a všeobecne: potreba nahlásiť pediatra do 24 hodín po prepustení).
- Diskusia ukazuje, že postoje k očkovaniu sa medzi pediatrami líšia; MUDr. Klembarová je v diskusii uvádzaná ako pediatrička, ktorá „nemá problém s odkladom očkovania“, zatiaľ čo iní lekári preferujú povinné očkovanie alebo sú prísnejší.
Najčastejšie otázky
Q: Ktorí pediatri v Košiciach majú CRP v ambulancii a vyšetrujú pred predpísaním antibiotík?
A: V diskusii sú explicitne menovaní MUDr. Oľga Trebišovská (Tatranská) a MUDr. Nemčoková (Rooseveltova 18) ako pediatri, ktorí majú CRP a „nehodia ATB len tak“; MUDr. Miriam Salzerová (Terasa) a MUDr. Klembarová (Rastislavova / JUH) sú tiež uvádzané s CRP v ambulancii.
Q: Príde pediater domov po prepustení z pôrodnice a kedy treba nahlásiť pediatra?
A: Vo viacerých príspevkoch je uvedené, že väčšina pediatrov robí prvú domácu návštevu; rodič má podľa diskusie kontaktovať pediatra do 24 hodín po prepustení z pôrodnice (príklady: všeobecné odporúčania v príspevkoch, skúsenosť s MUDr. Antonyovou a MUDr. Vojtkovou).
Q: Koľko stojí ročné členstvo v ProCare podľa diskusie, ak chcem pediatra v ProCare (napr. MUDr. Adriena Tencerová)?
A: V diskusii je uvedené, že u MUDr. Adrieny Tencerovej v ProCare sa platí ročný poplatok približne 2000 SK za dieťa a približne 4500 SK za dospelého (uviedol(a) to užívateľ(ka) v téme).
Q: Ako sa pred pôrodom zaregistrovať k pediatrovi v Košiciach?
A: Diskutujúce odporúčajú zavolať alebo napísať pediatrovi a dohodnúť registráciu; konkrétne MUDr. Miriam Salzerová komunikuje aj e‑mailom ambulancia@salzer.sk alebo telefónne 091 884 0681 a umožňuje dohodnúť nahlásenie pred pôrodom.
Q: Ktorí pediatri robia rýchle testy na streptokoka alebo výtery priamo v ambulancii?
A: MUDr. Frolová (Ťahanovce) je v diskusii menovaná ako lekárka, ktorá robí CRP a „strep test“ – výter z hrdla na Streptococcus pyogenes na počkanie; iné ambulancie s CRP a možnosťou odberov sú v diskusii spomenuté u MUDr. Salzerovej, MUDr. Klembarovej a MUDr. Zborovianovej.
Q: Ktorí pediatri v Košiciach ponúkajú aj homeopatickú starostlivosť alebo alternatívne prístupy?
A: V diskusii sú ako poskytujúci homeopatiu alebo alternatívne prístupy menovaní MUDr. Nemčoková (Rooseveltova 18), MUDr. Antonyová (Furča) a niektoré ambulancie zmieňujú používanie homeopatík vedľa štandardnej liečby (príklady tiež u MUDr. Trebišovskej a MUDr. Klembarovej).
Závery z diskusie
Zhoda
- V Košiciach sú pacientmi často preferovaní pediatri s CRP v ambulancii, ktorí neraz preferujú vyšetrenie pred predpísaním antibiotík.
- Mnohé ambulancie umožňujú objednávanie na presný čas alebo majú poradne mimo ordinácie, čo rodičia považujú za výhodu.
- Viaceré pediatrické ambulancie v diskusii zabezpečujú prvú návštevu bábätka v domácom prostredí po prepustení z pôrodnice, ak sa s lekárom vopred dohodnete.
Sporné názory
- MUDr. Antonyová: časť rodičov opisuje MUDr. Antonyovú ako „úžasnú, ochotnú, robí domáce návštevy a má CRP“, iní uvádzajú negatívnu skúsenosť s jej prístupom.
- MUDr. Salzerová: väčšina rodičov ju odporúča za CRP a osobný prístup, jedna respondentka ju kritizuje za domnelé odborné pochybenia a preferovanie známych pacientov.
- Postoj k očkovaniu: niektorí pediatri (diskutovane napr. MUDr. Klembarová) umožňujú odklad očkovania, zatiaľ čo iní pediatriči preferujú povinné očkovania a prístup k neočkovaniu je v diskusii kontroverzný.
Otvorené otázky
- Ktorý konkrétny pediater v Košiciach formálne nesignalizuje hygienickému úradu (RÚVZ) rodičov odmietajúcich očkovanie?
- Ktoré ambulancie majú aktuálne voľnú kapacitu pre nahlásenie novorodenca v konkrétnych častiach Košíc (Terasa, KVP, centrum)?
- Ktoré ambulancie stále ponúkajú prvú domácu návštevu v deň prepustenia z pôrodnice v závislosti od aktuálnych služobných rozpisov?
Spomenuté značky a firmy
ProCare, TIP TOP, Nová nemocnica, Stará nemocnica, Poliklinika Terasa, Poliklinika JUH, Poliklinika Východ, Poliklinika Nad Jazerom, Detská poliklinika (nová nemocnica), Poliklinika Ťahanovce, Poliklinika Furča, Poliklinika KVP, Gloria palác, Penta
Spomenuté produkty a metódy
CRP, výter na Streptococcus pyogenes (rýchly strep test), výtery, odbery krvi, antibiotiká (ATB), homeopatia/homeopatické lieky, serkláž, pesar, vyvolávanie pôrodu (vyvolávačka), odklad očkovania, očkovanie, Nutrilon, Sinupret, Trifed, hlásenie na RÚVZ
Miesta a osoby
Košice, Tatranská, Rooseveltova 18, Cottbuska 13, Tr. SNP 1, Budapestianska, Terasa, KVP, Furča, Ťahanovce, Nad Jazerom, Juh (Rastislavova), Sever, Jazero, Nová nemocnica, Stará nemocnica, MUDr. Oľga Trebišovská, MUDr. Alexandra Puzová, MUDr. Žofia Kissová, MUDr. Olašínová, MUDr. Antonyová, MUDr. Nemčoková, MUDr. Miriam Salzerová, MUDr. Adriena Tencerová, MUDr. Zuzana Klembarová, MUDr. Terézia Džunková, MUDr. Dana Vojtková, MUDr. Stašová, MUDr. Zborovianová, MUDr. Kočíkova Mária, MUDr. Beáta Balúchová, MUDr. Frigová / MUDr. Frolová, MUDr. Hargasová, MUDr. Dolobáč, MUDr. Varady, MUDr. Illášová Eva, MUDr. Snopková, MUDr. Hrubaľová, MUDr. Hrbaňová, MUDr. Šályová, MUDr. Kováčiková, MUDr. Zgodavová, MUDr. Gregová
Ahoj🙂 . Ano mam serklaz a stehy, teda len uzlik mi odstrihli v 38tt. A ano prednosta je Ostro. On mi urobil serklaz v 13tt co sa niektorym gynekologom nepacilo, ale poviem ti, ze moja Simonka ma zacala kopat v 16tt a bola dolu nozkami, tak ma kopkala presne do jazvy, az to stipalo, takze ja som bola stastna prestastna, ze som zasita. Mala som vacsi pocit istoty. Mozno sa to teraz nerobi v prvom trimestri, ale on urcite vedel, co robi 🙂 a som mu za to vdacna.. Inak ja druhy termin nemam, co je mi cudne, ale nikto mi druhy nevypocitatl, mozno az potom ak neporodim v prvom. A ako je to s porodnou asistentkou? Tu si si vybavovala sama alebo oni pracuju v nemocnici a su pri kazdom porode? A este by ma zaujimalo ako dlho sa zena cisti, teda ci krvaca cele sestonedelie a ake je to silne? lebo to sa neviem nikde docitat...
Čauko.
Pôrodná asistentka je každá sestra, ktorá pracuje na pôrodnom sále, záleží, na ktorú natrafíš 🙂 , ktorá má práve službu, ja som mala šťastie 😉.
Po pôrode som krvácala asi 7 týždňov, ale určite je to individuálne. Preto aj na kontrolu som nešla presne 6 týždňov po pôrode, ale neskôr. Určite si do nemocnice zober dobrú zásobu vložiek (kupovala som v zdravotn. potrebách), aspoň 3 - 4 balíčky, ja som teda krvácala hodne. Asi po týždni sa to ustálilo.
Ak by si sa ešte niečo chcela opýtať, kľudne, rada odpíšem, ale skôr mi napíš do IP, nemusí to tu čítať každý 😀.
Ahojte zienky! Snazime sa v tychto dnoch vybrat pediatricku pre nase ocakavane dieta a nevieme sa rozhodnut medzi dvomi pediatrickami.
Prosim vas, ak s nimi niekto mate skusenosti, mohli by ste sa s nami o ne podelit?
Jedna sa o MUDr.Nemethyovu (furca) a MUDr. Nemcokovu (stare mesto).
A este sme poculi o MUDr.Vargovej (KE-sever), mate u nej niektora dietky?
Dakujeme ya akekolvek prispevky!!!
ahojte,
aj keď bývame na Ťahanovciach, chodíme na Furču k MUDr. Antónyovej už 13 rokov s dcérou a teraz aj so synom. Nedám na ňu dopustiť, kedykoľvek ochotne poradí aj cez telefón, do poradne s bábätkom objednáva, takže nikdy sme sa nestretli s plnou čakárňou chorých starších detí.
a ako som čítala túto tému od začiatku, je tu viacero chvál na ňu.
ahojte
my mozeme odporucat dr. miriam salzerovu. obvod c. 6. sedi v novej nemocnici v budove detskej polikliniky.
mne sa paci ze jej mozem kedykolvek zavolat a hlavne napisat mail a na dalsi den mam odpoved. je k nasemu malemu velmi mila aj sestricka je zlata. je to mlada lekarka a ma moderne nazory na starostlivost o babo. to sa mi u nej tiez paci.
maly ma len 4 mesiace ale sme zatial spokojni.
ambulancia@salzer.sk 0918840681
Ahojte dievcata, neviete ci Mudr. Salzerova ma CRP? zvazujem, ze nase dietatko by sme mohli prihlasit k nej, ale toto by mi pomohlo..dakujem....
mytos1, to ma mrzí, lebo ja mám práveže pri nej konečne pocit, že konečne som našla obvodnú lekárku, čo vie, čo robí. teraz ju vidíme tak 1x do roka, ale aj tak... dúfam, že si nájdete lekárku, ktorá bude vyhovovať vám 😉
nooo, ka uz som sa s mudr salzerovou kontaktovala mailom a dohodla,ze je nahlasim a aj cez mail mi prisla velmi faj.......takze ja som zatial spokojna.....
Ahojte, viete mi niekoho odporucit na KVP? Zvazujeme aj ProCare, ale kedze sa tam platia riadne palky, chcela by som najprv zistit, ci sa najde kvalitny a mily pediater bez cakania aj v poliklinike. Maly ma nalez na oblickach, takze bude nutne pravidelne sledovat moc a budem tam musiet chodievat castejsie, cize chcem niekoho dobreho a ustretoveho. Dakujem. 🙂
@mireag skus sa opytat tu : https://www.modrykonik.sk/forum/kosice/zienky-z-kvp-spolocnost-pri-kocikovani/
Ahojte, vie mi niekto poradit dobru pediatricku na Juhu? Citala som Vase prispevnky o dr. Dzunkovej, aku mate skusenost s nou? Dakujem za odpovede
@viki81
Nerobíme síce na Juhu, ale na Ťahanovciach, nová veľmi pekná ambulancia pre detičky. Doktorka Frolová má 2 atestácie a veľa rokov praxe.
Robíme CRP, a dokonca aj vyšetrenie Streptococca pyogenes na počkanie - výter z hrdielka na určenie faryngitidy, netreba čakať na výsledky niekoľko dní.Už teraz máme nahlásené mamičky, kt. sa dieťatka ešte len narodia. 🙂
Ahoj, my chodíme k MUDr. Tamare Dupkalovej (polikninika Východ) a sme s nou nanajvíš spokojný ku nej som chodila aj ja a teraz moje dcerky.
My sme s dcérou chodili na SNP do novej ńemocnice k PANI dokrorke Koľadovej. Po tom ako sa rozhodla ísť do dôchodku zobrala jej ambulanciu dok. SALZEROVA ale vyhýbajte sa jej ako viete
Voláme ju trifedová doktorka. Koľko krát tam prídeme to je jedno či s kašľom či so sopľami pozná len trifed a sinupret. V čakárni najprv berie len známych a ty si čakaj koľko chceš. Dieťa popočúvať je nad jej sily pozrie do hrdla a to je všetko. Výtery ani nevie čo je to.......ja som z nej na nervy KATASTROFA:::
ano ja nehovorím o tom, že pani doktorka sa nevie usmiať áno to vie aj sa milo tvári, ale tu ide nie ho úsmev od ucha k uchu ale o odbornosť. Môže byť sladká ako med ale to dieťaťu nepomôže. Už sa vážne zamýšľam nad zmenou. Doktorka Gregová tak mi dali typ. Viete niečo o nej?
@mamuriama
chod samozrejme kam chces. ale aj tak neverim tomu co vravis.Dr.Salzerovu mame aj my.a urobi co treba.CRP je kedykovek, a vyter ak je to potrebne.asi netusis ze su fakt doktori ktori nerobia nic a deti zjedia do roka aj 8-12 antibiotik.
Ahojte mamicky,chcem sa opytat na spominanu doktorku antonyovu z furce-ste s nou spokojne?pride na 1. vysetrenie aj k nam domov?a je to nejaka mladsia lekarka alebo skor starsia a skusenejsia?a co sestricka v ambulancii je mila?dakujem za odpovede 😉

Ahoj. Takže máš serklaž, ja som mala pesar, čo je tá horšia alternatíva. Ale to potom tiež znamená, že by si mala rodiť ľahšie a možno aj rýchlejšie 🙂 . Nie som si istá, ale myslím,že sa to robí tak, že ti ten steh vyberú a bábo má voľnú cestu.
Prednosta je ešte stále Ostro? Myslím, že v dnešnej dobe je lepšie, ak máš niekoho "vybaveného", hlavne v prípade, ak nejde všetko "ukážkovo". Čo sa týka vyvolávačiek....tak tie sa už pomaly stávajú samozrejmosťou, čo nie je práve najšťastnejšie, ja som teda proti, tiež som za, aby sa bábo narodilo vtedy, keď je na to pripravené, avšak niekedy je to nevyhnutnosť.
Keď už bábu v brušku nie je najlepšie, ak mu tam niečo chýba, alebo naopak, problém má mamina....A tiež sú ženy, ktorým by sa pôrod iným spôsobom nerozbehol, takže "vďaka bohu aj za vyvolávačky" 🙂 .
A či dajú vyvolávačku tebe? Tak to posúdiť neviem, všetko závisí od USG, od nálezu pri gyn. vyšetrení, na koľko si už otvorená, ako je na tom krčok, od toho, kedy máš druhý termín....,ale väčšinou to chodí tak, že ak máš vybaveného lekára, tak ten by ťa nemal tam nechať ležať neviem koľko dní...
Keď som ležala v nem. (ja som rodila v novej), dievčatá, ktoré už boli v termíne a prijali ich, boli tam niektoré deň, iné tri dni, maximálne asi týždeň. No boli aj také, ktorým vyvolávačku dávali opakovane, pretože nezabrala, takže aj to sa stáva, že to nevyjde na prvýkrát. Potom zvyknu deň, dva počkať a ak sa bábu nechce, vyvolávačku zopakujú.
Ale ak by si tam aj pár dni ostala, aspoň si obkukáš "terén", zistíš, ako to tam chodí, možno si nájdeš nejakú kámošku, s ktorou si budeš rozumieť a ostanete v kontakte aj po pôrode....
Ja viem, mne sa to hovorí, keď som už aj zabudla, ako to chodí, ale aj ja som sa strašne bála (o to horšie, že tam pracujem), ale keď to už prišlo, naozaj nebol čas na strach, proste už iba myslíš na bábo, aby sa "cestou von" malo dobre, takže dýchať, dýchať, aby malo dosť kyslíka a počúvať pokyny personálu. Ja by som bez pôrodnej asistentky bola asi stratená, tá ma doslovne zachránila, pretože mňa zachvátila panika z toho, ako rýchlo to ide (hanba, nehanba), ale potom som už iba počúvala a robila to, čo mi hovorila a šlo to.... 🙂
Vidíš, a už je to rok.... 😉