Existuje nejaká poradňa pre budúcich bezdomovcov?

gta5man
24. nov 2023

Bohužial rubriku pomoc v núdzi všeobecná diskusia nemáte, tak som to dal do sekcie čo je k tomu najbližššie. Neviete či existuje nejaká všeobecná poradňa (linka, chat) pre bezdomovcov resp. ľudí ktorým to hrozí? Akože také obecné rady že na koho sa obrátiť, čo vybaviť, na aké typy pomoci má nárok, na aké úrady ísť. Kde dajú usmernenie pre ľudí čo nezvládajú život a nevedia držať tempo so svetom tak aspoň čo môžu spraviť pre to aby sa mali lepšie keď už im hrozí bezdomovectvo. Keď nechcem byť ten druh bezdomovca čo sa motá pri stanici a pije alkohol, ale skôr taký aktívny že predávať nota bene, alebo za strechu nad hlavou a teplú polievku, nejakú prácu akú zvládnem. Či existuje nejaký projekt, program, pre tých slabších a ohrozených?

zuzana76
24. dec 2023

@gta5man u ludi podobnych tebe, to tak zvykne byt, mnohi ludia nejakym sposobom handikapovani maju zvacsa vyssie EQ, pretoze nemaju co ponuknut zvacsa v tej intelektulnej rovine, tak je to vyvazene tou emocionalnou, preto tebe by sedeli prace mozno aj ako opatrovanie ludi, pomoc s nakupmi, skus oslovit nejake organizacie, ktore opatruju starych ludi, ci nemaju taketo pozicie. Nemusis byt hned opatrovatel, ty by si ich len odprevadil k lekarovi, nakupil, opravil, upratal pripadne.

gta5man
autor
24. dec 2023

To mi tak ide že aj keby som sa vôbec doma neučil tak som to šupol minimálne na dvojku bez akejkolvek prípravy.

gta5man
autor
24. dec 2023

@zuzana76 triafas velmi blizko. Presne takyto som. Som mily na ludi, dobre sa so mnou da porozpravat, stari ludia ma maju radi, pomaham im a tak. Len to je v tom ze tieto veci mi nijako v zivote nepomozu. To v com som ja dobry ma neuzivi. Darmo ovladam dobre geografiu, etnicke spoločenské vedy, kultury a take to ma neuživí to je všetko brané ako hobby. Na prežitie treba práve tie vlastnosti ktoré nemám.

To je aj z časti autizmus že napríklad neviem reagovať na podpichovanie a dvojzmysly a pod. Keď som medzi slušnými ľuďmi tam zapadnem. Ale jakmile sa dostanem medzi takých že si ma doberajú, podpichujú, takí čo sa radi bavia na účet druhých, zosmiešňujú druhých, tam sa necítim dobre, neviem si s takými vychádzať, neviem ako reagovať. Bohužial väčšina ľudí je taká.

pusinka_1
20. máj 2024

Ahoj mňa napadla ešte cestovka, mozno dokladá tovaru (neviem či tam su nejaké kvóty ak hej tak sa fakt ospravedlnujem).

macatt
20. máj 2024

@gta5man Ahoj, ako si dopadol? Podarilo sa ti zamestnať niekde?

pieksamaki
21. máj 2024

@gta5man na autistu sa vyjadruje dosť na úrovni.....finančné gramotny si podľa mňa dosť....len sa nevieš brániť....voči systému......

macekovam
21. máj 2024

podla mna by si mohol naozaj pracovat ako opatrovatel v domove dochodcov.v nemocnici nie... tam je vyssie tempo ale tamto ano. alebo potom zvierata.. salaš nie?

bubuska
21. máj 2024

To je naozaj hrozne ze system nemysli na takychto ludi. Kazdopadne, mne to pripada ze by si potreboval nejake asistenta, ktory by Ta usmernoval v praci a v zivote. Inac to Nota Bene nie je zla volba, oni aktivne aj ludi nasmeruju k praci aj byvaniu. A ten VAGUS treba kontaktovat tiez: https://vagus.sk/hladam-pomoc-vagusu/

pusinka_1
Dnes o 16:04

@gta5man mňa ešte napadlo, keď si hovoril že mas veľké EQ tak by možno išlo učiteľ v škôlke... Tam je veľa voľných miest. Je tam treba nejakú školu prosím? Lebo ja neviem