2 ročné dieťa mám zapísané v pase. Môžme cestovať do Čiech?

nela.k
28. aug 2012

Ahojte maminky,
prosím poraďte mi, má niektorá z vás skúsenosť s cestovaním do ČR s dieťaťom po novom?
My sme ešte v máji boli v Lešnej na výlete, malá má dva roky a máme ju zapísanú v pasoch, nikde v zahraničí sme neboli a teraz chceme ísť znova na výlet do Lešnej, našla som info na nete, že ČR vyžaduje pasy detí pri tranzite, inde zase, že ich musia mať pri pobyte v ČR, tak neviem. Prosím, poraďte. Ďakujem.

sampo
28. aug 2012

mne sa zda, ze nie. Svagrovci ziju v Prahe a pre maleho normalne davali robit pas, ked chodia hore-dolu 😅

honeybunny81
28. aug 2012

Dieta potrebuje vlastny pas pri tranzite aj pri pobyte v ČR. Nikto to sice nekontroluje ale nikdy nevies, bol by to pruser. 😒

annie13
28. aug 2012

no my sme boli v Lesnej mame ich zapisanych len v pasoch, nik nas nekontroloval pre istotu som mala aj rodne listy sebou

titkovamiriam
28. aug 2012

nie , kazde dieta musi mat svoj pas!!!!!

iwuskaaa
28. aug 2012

Dieťa musí mať svoj vlastný pas pri vstupe do ČR. Nestačí mať detičky zapísané v pase rodičov 😒 .

ukana
28. aug 2012

kazde dieta potrebuje svoj pas....! vyhnete sa návšteve polície a dokazovaniu, že deti su naozaj vaše..zápis v pase neplatííí

ivanka.7
28. aug 2012

uz treba pas, mala ma necelych 5 mesiacov a na dovolenku v CR zaciatkom augusta sme jej museli dat urobit pas

a ja by som neriskla ist bez, my sme tam sli na pohotovost, tak pas hned chceli vidiet

luliu
28. aug 2012

v CR musí mať dieta pas. Ak by vas kontrolovali a dieta by ho nemalo ich povinnostou je vziat vas do Prahy na ambasádu aby tam dietatu vydali nahradny cestovny doklad.

rakywanda
28. aug 2012

ČR by mala ešte akceptovať zápis detí v pase, ale naše ministerstvo i napriek tomu odporúča deťom vlastný pas, lebo každý colník si to môže vysvetliť ako chce

vivusika
28. aug 2012

my chodíme do Prahy k mužovej dcére a teraz sme sa vrátili z dovolenky na Južnej Morave a veru by som to neriskla ísť s deťmi bez pasov - majú obaja, Tamarka od piatich rokov a Šimona som mala zapísaného v pase, ale už má svoj 🙂

amartina24
28. aug 2012

my sme minuly tyzden boli v Prahe v ZOO, nemala som pre maleho pas, mam ho len v mojom pase zapisaneho, tak som zobrala svoj pas a aj jeho rodny list 🙂 nastastie nikto nas nezastavil 🙂

dm1
28. aug 2012

musi mat kazde dieta svoj pas aj ked len prekroci hranice. Niektore staty akceptuju aj zapis v pase rodica ale Ceska republika sa medzi prvymi vyjadrila ze to uznavat nebude. Takze pas treba ak clovek chce mat pokoj a nebat sa co sa stane ak by ho zastavili.... navyse je tam tusim len 8 eur kolok a su ozaj rychly do 2 tyzdnov sme ho mali a ani na pasovom sa vobec necakalo taketo deticky mali u nas prednost

zuzmor002
28. aug 2012

Tak ak Vás nikto nezastaví a nič sa nestane tak nemusí! 😀 Ale ja by som to teda určite neriskovala, pretože podľa nového by malo mať každé dieťa vlastný pas.

mirip
28. aug 2012

Do Čiech nemusí mať vlastný pas ale musí byť zapísané v tvojom alebo mužovom pase....
takže máš dve možnosti bud dáš zapísať dieťa tebe alebo mužovi do pasu a jeden z vás si vezme do Čiech pas aj zo zpísaným dieťaťom alebo dáte urobiť dieťaťu vlastný pas, ktorého platnosť je 3roky

sarinka123
29. aug 2012

Ved ten pas zober a mas po probléme. Bud ho bude treba, alebo nebude. V com je problem, nechapem.

franziska
29. aug 2012

co viem ze bolo aj v spravach v Cechach uz musia mat deti len vlastny pas, zapisy od konca juna neuznavaju. Ak ti pomoze pozri link mzv http://www.mzv.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_in...

juliagregor
29. aug 2012

pas treba a cakat ci ma niekto zastavi, alebo nie... 😒

inak hotový bol za týždeň

yanni
29. aug 2012

Od juna je novy EU-zakon. V celej EU musi mat kazde dieta vlastny pas. A je to jedno, ci je to novonarodenec, dvojrocne alebo 10 rocne dieta. Stare zapisy v pasoch rodicov uz neplatia. Takze odpoved, nie nemozes. Alebo lepsie mozes ale riskujes opletacky. Daj pas urobit a mas pokoj myslim na dva roky.

Ja fakt tieto otazky a diskusie tu na MK okolo tychto pasov nechapem. Vie sa o tom davno, bolo to vsade v mediach. Slovaci chcu stale nieco ochadzat...aby nemuseli.....

ikke
29. aug 2012

CR je jedna z tych krajin, ktore sa velmi jasne vyjadrili, ze zapisy neakceptuju a kedze vyzaduju aj od vlastnych obcanov, aby mali pasy aj pre novorodencov, bez pasu by som to neriskla.
ale ak mas rada adrenalin a par hodin alebo dni na policajnej stanici povazujes za prijemne spestrenie dovolenky/vyletu, kludne cestuj bez pasu po celej EU...

stanislavao
29. aug 2012

KAZDE DIETA, AJ NOVORODENEC PRI CESTE DO ZAHRANICIA MUSI MAT VLASTNY PAS. Ved sa o tom hovori od jari. MUSI MAT VLASTNY PAS aj 1 dnove dieta.

lucka1987
29. aug 2012

@nela.k musi mat vlastny pas.. my byvame inak kusok od vas 😉 tiez chodime do lesnej. tento rok sme malemu dali robit, lebo sme mali aj nejake zahranicie, no dala by som mu urobit, aj keby idem len do ciech, kam chodime par krat za rok, ci uz aquapark, alebo ta lesna.. 8 eur to stoji... radsej 8 eur ako pokutu a riskovat problemy 😉

sisaha
29. aug 2012

@mirip, to je hlupost...Aj do ciech musi mat vlastny pas.

zaza218
29. aug 2012

teraz uz musi mat dieta vlastny pas