Aké mám nároky, ak som slobodná mamička?

milagrosss20
1. mar 2013

Ahojte...chcem sa vas opytat jednu otazocku...cakame male babo s priatelom...chcela by som vediet ci mam narok na neake prispevky ak som slobodna mamicka teda budem...ale zijeme v spolocnej domacnosti a mame kupeny aj byt ...myslite ze mam na nieco narok?

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaha
1. mar 2013

@milagrosss20 je mi luto, ale na nic nemas narok. Byvas s priatelom v spolocnej domacnosti, cize ani dlhsiu matersku.. a moja skromna otazka: da sa cakat aj nieco ine ako male babo? 🙂

sense
1. mar 2013

ziadne vyhody mat nebudes, lebo slobodna mamicka a osamela mamicka je rozdiel....budes mat narok na tie iste peniaze ako keby ste manzelia....cize pokial mas narok na matersku, tak budes mat matersku , ak nemas narok tak od narodenia dietata budes dostavat rodicovsky prispevok (nejakych necelych 200e), rodinne pridavky (cca 22e) a budes mat narok na jednorazovy prispevok pri narodeni dietata a priplatok k prispevku (co je dokopy okolo 800e)

milagrosss20
autor
1. mar 2013

@sisaha noo da sa ze cakat male baba cize viac 😀 ale nie to je tak bezne hovorene tak to pisem automaticky...takze nemam nanic narok?hmm to je skoda teda ☹

sissy27
1. mar 2013

@milagrosss20 akože aká škoda??? kurnik čo je dieťa nejaký ziskový projekt alebo čo? nechápem, na čo extra si vlastne robíš nárok...

milagrosss20
autor
1. mar 2013

@sissy27 ano je to podnik na peniaze ako hovoris 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

milagrosss20
autor
1. mar 2013

@sense aha a tie papiere sa podavaju niekde ci ako to je vlastne?nerozumiem sa do toho kedze to je prve babo...

soofias
1. mar 2013

@milagrosss20 ahoj, tento týždeň som bola zisťovať ako to je s príspevkami....kedže som na evidovaná na úrade práce, čakala som že budem mať nárok aspoň na nejaký príspevok. V sociálnej poisťovni mi povedali, že nemám nárok na príspevok v nezamestnanosti keďže nemám odpracované posledné dva roky, poslali ma na úrad práce s tým, že mám žiadať príspevok v hmotnej núdzi. No na ten taktiež nemám nárok, keďže nemám nad 25 rokov. A keď som žiadala aspoň príspevok na bývanie tiež ma uzemnili tým, že keďže bývam s priateľom nemám nárok žiadať ho...Takže asi toľko ohľadom tých príspevkov......som z toho sklamaná no sme na Slovensku takže čo viac čakať..... 😠

luna22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milagrosss20
autor
1. mar 2013

@soofias hlavna vec ze ciganom daju aj neviem co kokos...a slusnym ludom?nic...mas hypoteku na krku a musis to platit ci chces alebo nie...inak prides o byt,,,a teraz?ja koli tomu ked sa tak to vezme ani nemozem byt doma s malim do 3 rokoch lebo s 200 e akurat hypoteku vyplatim...a dalej co?im este aj byty daju vsetko...a su to ludia ako mi...v com su iny?preco nemame rovnake naroky?csss nepochopim kokos,,,,pred xxxxxrokmi moja mama aspon byt dostala...a teraz?achh nemam slov... 😠 😠 😠 😠 ☹ ☹

milagrosss20
autor
1. mar 2013

@luna22 ano obaja mame tu trvaly pobyt..ved je to nas byt...a rodicovsky sa nepovazuje za prijem...

milagrosss20
autor
1. mar 2013

@luna22 juuj to nie mne si pisala prepac 😅

luna22
1. mar 2013

@milagrosss20 tak nemáš nárok na nič, jedine čo ti skôr pomôže je svadba. Tam si môže potom priateľ odrátať na teba a dieťa peniaze v daňovom priznaní, kým si na rodičáku.Takto ste spolu a váš príjem je spoločný.Ak by priateľ málo zarabal tak by ste dostávali peniaze.

luna22
1. mar 2013

@milagrosss20 nedajú len cigáňom, ale aj bielym. Stačí byť bez práce a mať veľa detí. ďakujem, nechcem 😀

soofias
1. mar 2013

@luna22 zobratí nie sme. Trvalý pobyt máme každý u svojich rodičov - zatiaľ. Len nedávno sme sa presťahovali a byt je písaný na moju budúcu svokru.

milagrosss20
autor
1. mar 2013

@luna22 no neviem teda...clovek nema na nic narok 😀 hlavna vec ze dane im davame 😀 neako bolo a neako bude no nie?hlavna vec je ze cakameee gargyho 🙂

milagrosss20
autor
1. mar 2013

@luna22 kokossss nouuu koment chiii ja by som ani nemohla mat vela deti kebyze viem ze nemam sa zaco o ne postarat...

dadli
1. mar 2013

@milagrosss20 moja mila o tom je zivot 😅 vitaj v realite. ako kto ti da dnes nieco zadarmo? je to vase dieta -vasa starost. ked chces dostavat davky ako cigani tak musis splnat podmienky aby si dostala ten poklad na ktory maju oni narok.... nemysli si, ze oni dostavaju neviem ake davky, nastuduj si zakon o hmotnej nudzi a zistis ze take terno to nie je. bohuzial cigani ziju vacsinou z invalidnych dochodkov a podobne, hmotna nudza je almuzna.
nikto ti nekaze byt doma 3 roky, kludne mozes ist do prace skor a pracovat popri dietati. vsetko sa da ked sa chce!

luna22
1. mar 2013

@milagrosss20 ja som čakala pred x rokmi prvé a poviem ti bolo to horšie. Teraz kupíš pekné veci aj z druhéj ruky, plienky sú lacnejšie,vlhké vreckovky. Dostáva sa príspevok 800 euro, ja som na prvé niečo 4000 sk. Vlhké vreckovky stáli cca 100 sk, používala som ich občas. Teraz s nimi aj stôl utriem 😀

sense
1. mar 2013

to co teraz napisem asi bude hodne kritizovane, ale niekedy mam pocit ze dnesne mamicky prve co povedia cakam dieta naco mam od statu narok a este viac ma udivi ked to povie nejake dievca kt. ma 20rokov ledva skoncilo skolu a odrobene to nema nic a poukazuju na ciganov .....tak bud chcem mat dieta a dokazem sa on postarat al. dieta mat radsej nebudem. Preco by sa mal stat o mamicky starat? Su krajiny kde zeny nedostanu okrem niekolko tyzdnovej materskej nic ani cent, popr. tak rodinne pridavky, zdravotne poistenie si pre seba a pre dieta musia zaplatit sami a musi ich zivit partner.....

luna22
1. mar 2013

@milagrosss20 ale nevyžila by si 😉

sissy27
1. mar 2013

@sense absolútny súhlas...

v poslednej dobe sa tu nejak rozmohli tieto témy v duchu "na čo mám nárok" - pritom mnohé ani nevedia čo to je pracovať, ledva skončili školu, do štátneho rozpočtu ešte neprispeli ale brať už by chceli - a čo úplne nechápem, to porovnávanie sa s cigánmi... ale veď dievčence, nasťahujte sa aj s dieťaťom a frajerom do osady, bez vody, bez kanalizácie, sem tam elektrina načierno, bývajte zadarmo v chatrči zlepenej z toho, čo smetisko dalo, ušetríte za hypotéky, poplatky,dokonca aj za stravu - stačí sem tam odchytiť nejakého túlavého domáceho maznáčika a obed je na stole, čo sa vám zapáči, to si ukradnete, čo tam po výpredajoch... lebo takto nejak žijú tí, na ktorých poukazujete, s ktorými sa porovnávate, tak asi sa im chcete vyrovnať...

milagrosss20
autor
1. mar 2013

@sense nooo hej ale nemam nastastie 20 😀 ja som sa len pytala...poctivo pracujem uz niekolko rokov tak preco sa nepytat na nieco taketo?????hmm????preco nevyzmikat co sa da????ved aj tak to robiii kopec ludi len o tom mlcia....a v inych krajinach sa nezarada 300 e mesacne a s toho je len 200e hypoteka....

milagrosss20
autor
1. mar 2013

@luna22 kedy by som nevyzila???ja by som cela byt v tom obdobi co moji rodicia boli...to bolo najlepsie obdobie ake mohlo byt..

zivika
1. mar 2013

@milagrosss20 ty zarabas 300eur mesacne a dostala si hypoteku so splatkou 200eur???

soofias
1. mar 2013

Nič v zlom ale tiež som toho názoru, že za opýtanie sa nič nedáš,....tak prečo sa neinformovať. Ale zároveň musím uznať že porovnávať sa s cigánmi je už dosť od veci.

luna22
1. mar 2013

@milagrosss20 keby si bola v hmotnej núdzi. Buď rada, že nie si.Vtedy je až ťažký oriešok, kebyže máš priateľa bez práce.Takto si pozri na nete lacné vecičky, možno ti aj kamarátky dajú.Patríš medzi šťastnejších ľudí, že máte byt.To bola jedna z veľkých výhod, čo mali naši rodičia.Vy už bytík máte, tak sa sústreď na to.

milagrosss20
autor
1. mar 2013

@zivika noo hej lebo mam spoludlznika a to je moj priatel...byt je na poli...a tak nam schvalili hypoteku...a cca co zarobim je 330e niekedy viac a niekedy menej...

luna22
1. mar 2013

Štát dá peniaze každému , kto je v hmotnej núdzi. Môže byť aj Indián.

milagrosss20
autor
1. mar 2013

@soofias to je len moj nazor...v podstate je to pre mna ako to povedat rasistovanie 😀 chiiii mozno som sa zle vyjadrila chiii 😀 😀 😀