Ako a kedy sa pôjdu otestovať tí, čo sú v karanténe?

3michaela23
6. nov 2020

Viete mi poradit,ako kde kedy sa pojdu otestovat,ti co su v karantene?

mogaa
6. nov 2020

tí čo sú v karanténe sa ísť nemôžu testovať, musia dodržať karanténu......ak si bol pozitívny, tak na celoplošné testy už nemusíš ísť....

smejo148
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gugugaga123
6. nov 2020

@3michaela23 tí čo sú v karanténe sa testovať ísť nemusia.

unicornlady
6. nov 2020

Práve čítam na aktuality, že ti, čo neboli na 1.kole, môžu ísť na druhé, lebo je to výnimka zo zákazu vychadzania za účelom neodkladneho lekárskeho vyšetrenia

vulka
6. nov 2020

@unicornlady Tí čo neboli na prvom testovaní nemôžu ísť na druhé, práve kvôli tomu, že sú v karantene - dnes ráno o tom hovorili v správach RTVS.

mogaa
6. nov 2020

@unicornlady ale len na PCR testy a na vlastné náklady.......

mogaa
6. nov 2020

@3michaela23 ono záleží či si bola v karanténe lebo si bola pozitívna, prípadne bývaš v domácnosti s pozitívnym členom domácnosti alebo si nebola na celoplošnom testovaní a myslíš zákaz vychádzania s obmedzeniami......lebo to je zásadný rozdiel, prípadne si bola pozitívna antigénovým testom pri prvom testovaní.....

kika52621
6. nov 2020

Baby prosím kde je napísané, že ak sa človek nezúčastnil prvého celoplošné ho testovania musí byť v karanténe dva týždne

roxy2
6. nov 2020

Ja som bola otestovaná v sobotu negatívne, kolegyňa pozitívne. Volala som lekárovi, že som s ňou bola v úzkom kontakte, vypísal mi pandemickú pn a prikázal mi, aby som sa išla znova pretestovať cez víkend

basska_b
6. nov 2020

@kika52621 Nemusí byť v karanténe 2 týždne ale ma zákaz vychádzania do nedele, či? Potom to prehodnotia
Dokonca platí aj toto
https://www.trend.sk/spravy/kto-nezucastnil-prv...

zalka
6. nov 2020

@vulka @mogaa joj bože hlúposti tí novinári trepú v telke a ešte aj v novinách, a ludia im to žeriete šak si prečítam vyhlášku
https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2020/1...
konkretne :
slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 9.
novembra 2020 do 14. novembra 2020 v čase od 05.00 hod. do 01.00 hod.
nasledujúceho dňa, toto obmedzenie sa nevzťahuje na:
bod 8. cestu na vykonanie antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 subjektom, ktorý osvedčuje výsledok testu na
certifikáte vydanom Ministerstvom zdravotníctva SR,
@kika52621 ty nie si v karanténe, ale nemáš doklad o tom teste, takže musíš sa správať tak, že pre teba platí zákaz vychádzania ... čiže a ten končí 14.11.20 takže vonku môžeš ísť normálne slobodne od 15.11. presne ako ludia s testami.

Ma ide šlahnúť ked si navymýšlajú starostovia a ludia, z toho čo čítajú a počujú v správach, že lludia čo neboli prvý raz na testoch nemôžu ísť ani 2x .. lebo musia byť doma, figu borovú ... môžete sa zúčastniť testov v druhom kole. Vyhláška to umožňuje.

Niekedy mám chuť podať trestné oznámenie na tie bludy čo sú písané na nete, a detto na politikov lebo mätú ľudí.

3michaela23
autor
6. nov 2020

@mogaa na 1.kole testovania som bola negativ ,ale clen domacnosti pozitiv jasne,ze ked som v karantene tak nepojdem na 2.kolo. ale sa pytam ci ma caka este nejaky test a ak ano kedy kde

ajka0207
6. nov 2020

@3michaela23 nečaká ta, jedine že budeš mať príznaky, tak sa treba prihlásiť cez korona.gov ak nebudú príznaky, tak karanténa končí keď skončí karantena pozitívneho člena. Čiže bude za desať dní alebo keď bude tri dni bez priznakov.

unicornlady
6. nov 2020

U nás teraz hlásili v rozhlase, že kto nebol v 1.kole, tak na druhé kolo môže ísť. Vsak viem,že včera to platilo inak. Ale dnes na obed písali,že vláda hovorila inak.

unicornlady
6. nov 2020

Ministerstvo zdravotníctva to už má má Facebooku, že sa môžu dať testovat

danielahamar
6. nov 2020

@basska_b do 15. 11 ma byt doma neotestovany

kika52621
7. nov 2020

@zalka ďakujem presne takto to chápem aj ja a tiež ma hnevá keď novinári zavádzajú ľudí a úplne nás dezinformuju.... Nebaví ma niekedy študovať tie zákony a vyhlášky ale už len kvôli sebe to robiť musím lebo potom ma hoci kto ľahko zmetie. Mam pocit, že človek, ktorý odmietol sa testovať začína byť pomaly vypudeny zo spoločnosti a všetci naňho ukazujú a to je cele choré. O gychvtrestnychboznamenkach niekedy uvažujem aj ja

3michaela23
autor
7. nov 2020

@ajka0207 ta stranka nefunguje

kika52621
7. nov 2020

@3michaela23 ta stránka korona.gov nefunguje odvtedy ako sa začalo celoplošné testovať teraz si buď PCR test zaplatíš co je 70e alebo pôjdeš na tie slávne antigenove, ktoré sú zadarmo.....dobre si to vymyslel. Zadarmo máš PCR test len vtedy ak ta vyšle lekár a dá ti odporúčanie na tento test.

ajka0207
7. nov 2020

@3michaela23 aha, zvláštne, teraz volala pani z hygieny a vravela že ak budem mať príznaky nech sa prihlásim. Tak teda neviem ako to je

3michaela23
autor
7. nov 2020

@ajka0207 nam nikto nevolal

anastazia93
7. nov 2020

@3michaela23 ahoj. My sme mali doma taký prípad, že manžel vyšiel pozitivne v 1.kole, ja negatívne. On sa odstahoval, ja som ostala v karanténe ale som sa prihlásila cez koronagov. na testovanie PCR testom, že som bola v úzkom kontakte s pozitívnym. Normálne na 5 deň som bola otestovana, a na ďalší deň vysledokm Ako neviem či má vzali preto že som tehotná a napísala som to do poznamky a potrebujem chodiť na kadejaké vyšetrenia ( nie len poradne, mozno preto že nie sme v okrese kde by sme mi stovky a stovky nakazených a stiha sa to, ale myslím že oficiálne stanovisko je, že máš byť v karanténe a po 10dnoch koniec, a netreba sa ísť dať testovať PCR testami.
Na 2. kolo ísť nemôžeš, máš byť v karanténe.
🙂

ajka0207
8. nov 2020

@3michaela23 oni volajú len z PCR testov. Ale to nemeni nič na Tom, že ak sa nedá prihlásiť tak ani mne čo som bola na PCR sa nebude dať.

3michaela23
autor
8. nov 2020

@anastazia93 ano,ale muz nesiel inde on ostal s nami doma a jasne,ze teraz mame priznaky aj ini clenovia ,takze neviem kedy nas otestuju a ako

aprilowka
8. nov 2020

Prosim nepiste hluposti. Kto nebol na prvom, na druhe moze ist. Moja mama na 1.nebola a na druhom vcera ano.