Ako zmením dcére priezvisko?

klaudika535
29. dec 2016

Ahojte dala som svojej dcére priezvisko po otcovi , ako ho mám zmeniť ? , nechcem aby nosilo po ňom priezvisko , jeho matka ma všade ohovára , on si ju stále zastáva ,neprispieva mi na malú berie mi s materskej ( ze vraj to je spoločná materska lebo je to spoločné dieťa ) ako to mám zmeniť nechcem od neho žiadne alimenty , chcem len pre malú moje priezvisko , už ma to vytača ked chodím s malú doktorke alebo volám tak ma oslovujú jeho priezviskom nechcem aby malá niesla po ich rodine priezvisko ! Ktorá malej žiadno nepomáha neprispieva , ako to znením ? ( nechcem alimenty ) a nebyvame spolu bývame každý ú rodičov . Ďakujem za vyjadrenia

belllinka
29. dec 2016

@klaudika535 Zmenit ho mozes jedine so suhlasom otca...

n0mi
29. dec 2016

Bud sa dohodnete ze das po sebe alebo sudne

pribinak
29. dec 2016

To ci chces, alebo nechces od neho alimenty nic nemení na fakte, ze on musi súhlasiť so zmenou priezviska, kedze je zapísaný ako otec v RL

catherine275
29. dec 2016

So suhlasom otca alebo sudnym rozhodnutim. Mozes skusit sudne ale treba mat dobre argumenty preco by to bolo "dobre" pre malu ako napriklad cestovanie - ak s nou pojdes mimo slovenska a ona bude mat ine prizvisko mozes mat problemy a bolo by lepsie mat pisomny suhlas na vycestovanie. Pisem podla mojej situacii ale ja zijem mimo slovensko a mala ma stale exmanzelove priezvisko.
Posledna moznost je ze o to poziada mala ked dovrsi 18r. Porozpravaj sa s pranikom o tom

tutu_1
29. dec 2016

Každý z vás byva u rodičov a on ti berie z materskej ? Veď by som ho kopla do riti keby mi siahol na peniaze ! To co ma byt ?!
Inak tak ako ti radia dievčatá. Ak nemáš na právnika skús dať do Google centrum právnej pomoci, su tam mediatori, ale tuším majú aj právnikov ktorí pracujú aj pro bono.

simca06022011
29. dec 2016

Ako radia predo mnou.. bez sudneho alebo jeho povolenia to nezmenis. Na to bolo treba mysliet vopred. Co sa tyka penazi, nevidel by ani cent, sa ti divim ze mu ich das... a ak spolu nezijete zacni riesit zverenie do starostlivosti a vyzivne.. dufam ze mas spisane kolko penazi ti pobral z materskej....

pribinak
29. dec 2016

Ako ti berie matersku? Ma pristup na tvoj účet? Davas mu ty tie peniaze?

mimla
29. dec 2016

Materský ani rodičovský príspevok nie je spoločný. Prináleží tomu, kto je na materskej, resp. rodičovskej dovolenke. Teda nie, otec dieťaťa nemá nárok na tento príspevok, pokiaľ sám nie je na materske, alebo rodičovskej. Meno jedine súdom. A výživné by som teda rozhodne stanoviť dala.

tutu_1
29. dec 2016

@mimla presne ! Este by jej mal platiť výživné a nie brat z materskej. OMG co uz podaktoré ženy popadali na hlavu ???!

esther03
29. dec 2016

@klaudika535 co sa tyka priezviska jedine dohoda s nim (co asi nie je mozne) alebo navrhom na sud. Ohladne alimentov, to nie su alimenty na teba, ale na dieta, takze laskavo neokradaj svoje dieta len preto, ze ty si hrda...A posledna vec nebyvate spolu, nedava ti peniaze a berie z tvojej materskej? To co sa ti hekne na ucet kazdy mesiac? Asi nie, ze? Bud mu teda das peniaze ty sama (za co sa aj sama pekne nakop do zadku) alebo chodi materska na jeho ucet, toto sa da velmi rychlo zmenit na UPSVAR alebo socialnej poistovni (ak beries matersku a nie rodicak).

tutu_1
29. dec 2016

@esther03 su prípady kedy je to tak lepsie (nežiadať výživné), ale vtedy otec nefiguruje v RL a nema ziadny právny nárok na dieta, a samozrejme netreba ziadny súhlas na zmenu priezviska.
Ale toto tu je choré. By som musela mat vykradnuté v hlave aby som z materskej dotovala otca roku.

esther03
29. dec 2016

@tutu_1 presne tak, ale toto nie je jej pripad, ak nechcela vyzivne tak ho nemala ani zapisovat do RL.

simsalabim
29. dec 2016

Zeny moje, ja nerozumiem jednej veci - preco, PRECO davate svojim detom priezvisko po otcovi, ktory si vas nevzal?! Ja by som nedopustila, aby sa moje dieta volalo inak ako ja. Autorke - ako ti uz radia vyssie, teraz ho zmenis uz len so suhlasom otca.

catherine275
29. dec 2016

@simsalabim ja lutujem ze som si nenechala svoje aj po svadbe ale kto vedel 😔

yennn
29. dec 2016

@simsalabim tiez som sa nad tym nedavno zamyslela, nemam k tomu taky radikalny postoj ako ty, no tiez som uvazovala, ze by som to pocitovala ako nespravodlive voci mne - preco ma mat moje vlastne dieta ine priezvisko nez ja. A ked by si ma / nas potom zobral, lahko malemu zmenime priezvisko

sibalka21
29. dec 2016

Aj moj maly ma priezvisko po otcovi a niesme zobrati, dokonca niesme ani spolu... No a? Dohodli sme sa na tom, suhlasili sme a mne to absolutne neprekaza, ze ma ine priezvisko... Vychadzame spolu velmi dobre a zachova sa jeho rod :D Hlavne ze je maly zdravy a nema ziadne problemy, mozem okaslat cele priezvisko....
Ty priezvisko nezmenis, jedine sudne....Ak teda nemas suhlas otca na zmenu.... A preco si taka hlupa (s prepacenim), ze si nechas brat peniaze, ktore su pre dieta, nie pre debila s ktorym ho mas....

simsalabim
29. dec 2016

@yennn presne takto to spravila moja kamoska...zobrali sa, az ked mal syn 10 rokov a priezvisko mu zmenila az potom.

tutu_1
29. dec 2016

@sibalka21 z praktických dôvodov keď sa napr vydáš je fajn keď ma cela rodina rovnaké priezvisko ako každý iné

sibalka21
29. dec 2016

@tutu_1 to hej, len maly by mal uz ajtak ine, kedze ex sa ho urcite nevzda 🙂

tutu_1
29. dec 2016

@sibalka21 veď práve to je častý problem.

sibalka21
29. dec 2016

@tutu_1 ale nemozem si sťažovať, ex jje velmi dobry otec a hlavne ze je maly zdravy.... ostatne sa uz nejak.poriesi ked na to pride 🙂

sofia1
29. dec 2016

@esther03 normalne som v šoku,ze ty mu davas z materskej!!!!peniaze patria dietatu!presne okradas si dieta!a to,ze nechces alimenty,tiez nerozumiem naozaj!pokial neni narkoman,alkoholik alebo ze by jej ublizoval,tak nemas co rozmyslat nad zmenou priezviska...je to jej otec a tvoja sprosta hrdost ako si si to zariadila.

esther03
30. dec 2016

@sofia1 to ako preco si mi adresovala svoj prispevok?

sofia1
30. dec 2016

@esther03 to patrilo zakladatelke,len som sa pomylila....