Akú výpoveď môžem dostať po rodičovskej dovolenke?

l1978
6. máj 2020

22 .mája 2020 mi končí rodic.dovolenka a zamestvatel sa chystá mi dat výpoveď . Aku formu výpovede mi môže dať aby som dostala odstupné a dostala zároveň podporu na úrade práce? A ku ktorému dňu treba dať výpoveď? Ak mi ponúkne aby som dala ja dohodou ?

evittam
6. máj 2020

@l1978 Ak si nemala iny zdaniteľny príjem za posledné dva roky a necerpala si dovolenku po MD pred RD tak ukončenie PP dohodou k 25.5.s uvedenim odstupného=max.podpora

mogaa
6. máj 2020

@l1978 odstupné ti musí dať vtedy ak ti dá výpoveď on, ale ak dáš dohodu o skončení PP, tak odstupné ti nemusí vyplatiť.....ale max.podporu získaš len ak dáš dohodu o skončení PP nie ak ti dá zamestnávateľ výpoveď

l1978
autor
6. máj 2020

@mogaa a je jedno aký paragraf mi dá keď on mi dá výpoveď dostanem aj tak odstupné?
@mogaa takže ja keď dám skončenie PP dohodou mám nárok na podporu ale odstupné nedostanem?

evittam
6. máj 2020

@l1978 Vid co som napísala a ZP. Aj v prípade dohody mas narok na odstupné podla ZP.
@mogaa

evittam
6. máj 2020

@l1978 A treba si spočítat co sa viac oplati-ci sa dohodnúť so zamestnávateľom a mat okolo 1000Eur/mesiac/polroka alebo vypoved, odstupné a oveľa nižšiu podporu-teda ak si nemala prijem okolo 2tis./mesiac pred MD.

l1978
autor
7. máj 2020

@evittam nie k 22 5?

evittam
7. máj 2020

@l1978 Nie. Ked skonci PP v den RD ziadna max.podpora.

l1978
autor
7. máj 2020

@evittam píšem vám ip

gabikka34
24. jún 2020

Babulky ja mam otazku, som na rodicovskom ktory mi bude koncit 7.7.2020 a k 1.7.mi zamestnavatel dava vypoved, chcem sa opytat, ci sa na urada prace hlasit az po 7.7. A este jedna otazka, ak je teraz este predlzovany, plateny rodicovsky koli covidu, pytala som sa na urade, ze do kedy budeme poberat, bolo mi povedane, ze este aj v auguste dostanem rodicovsky, ze zatial do augusta dali moznost cerpat rodicovsky koli krize pandemickej, a, ze auguste budu vyzyvat uradnicky, no mne sa jedna o tu podporu, ci sa zahlasit az po ukonceni krizy na evidenciu nezamestnanych, ci ako postupovat, lebo mi uradnicka povedala, ze sa mam evidovat a, ze to neovplyvnuje rodicovsky, no ak sa zaevidujem, automaticky mi vyrataju kolko budem dostavat a nemozem predsa poberat dva prispevky od statu, clovek si mysli, ze vam na urade poradia a ja som z toho cela este viac domotana, este povedala, ze radsej sa evidovat, lebo aby som potom neplatila nieco do zdravotnej atd, ale ak plati koli situacii predlzenie rodicovskeho, tak som vlastne stale chranena a stat za mna odvadza, ci ako?

evittam
24. jún 2020

@gabikka34 Ak ti dava výpoveď k 1.7.tak mas vyp.dobu od 1.8.-30.9.

evittam
24. jún 2020

@gabikka34 A evidencia na UPSVaR nema nič spoločné s tým či dostanes podporu o tu treba požiadať.