Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

zigzag
12. okt 2012

Ma niektora skusenost? Kde sa da stiahnut tlacivo? staci ked podpiseme obaja u notara? a naozaj nadobuda platnost odo dna,ked je podpisane u notara? dakujem.

sissy27
12. okt 2012

@zigzag pokiaľ viem, tak BSM vzniká uzavretím manželstva, či? ak mám mylné informácie, tak sa vopred ospravedlňujem, nie som vševedko...ale v linku nižšie je myslím dosť informácií...
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...

liz_lemon
12. okt 2012

@sissy27 mas pravdu, vznika manzelstvom, asi chce vediet ako zanikne, a zle sa spytala

zigzag
autor
12. okt 2012

juj, chcela som vediet ako ho zrusit....

@liz_lemon
@sissy27

xlucia
12. okt 2012

@zigzag nepotrebujes specialne tlacivo. je to zmlva kde napises co z BSM vynimas a podpisete to pred notarom

zigzag
autor
12. okt 2012

@xlucia a vies konkretne ako by to malo zniet? vsetko chcem z neho vynat, aby sme boli upne bez akychkolvek zavazkov jeden voci druhemu,,, ja vlastne nic nemam uz, a on nemal nikdy nic, vsetko mi prehajdakal, a zobral uver ako manzelsky, a ten sa ma uzatvorit teraz, a uz nechcem mat nic spolocne s jeho kseftami, akeby som vedela,jaky hajzel je,tak mu ani ten uver nepodpisem,,, jednoducho, nechcem aby ked nieco vyvedie, neaky kseft, alebo si zoberie iny uver mna niekto nahanal,,, a v buducnosti, je mozny aj rozvod....

xlucia
12. okt 2012

@zigzag co co uzatvoril doteraz budes splacat aj ty. ked napisete dohodu, bude ju ochotny podpisat?

zigzag
autor
12. okt 2012

@xlucia hej, to viem,preto cakam, kym splati ten uver, aby som uz bola z toho vonku, hej zamontovala sa do toho aj rodina, takze uver splati predcasne, a podpisat pojde dobrovolne na silu,inac je rozvod hned,,,, poslednu sancu ma, ale ja mu uz neverim, takze preto chcem to zrusenie,,,,,

zigzag
autor
12. okt 2012

@xlucia vies ake znenie by to malo mat? stylizaciu? ako hlavicka napr zmluva o zruseni bezpodieloveho vlastnictva manzelov,,, a mena, rodne cisla, adresa,,, ci ako? a potom ze uplne zrusenie bsm ?

nene99
12. okt 2012

Baby pozor nie je to také jednoduché ako popisujete žiaden notár!!! ALE SÚD!!!
Občiansky zákonník umožňuje vykonať zrušenie BSM - bezpodielového spoluvlastníctva manželov súdnou cestou aj počas trvania manželstva na návrh niektorého z manželov. Najčastejším spôsobom zániku - zrušenia BSM - je zánik (zrušenie) spoluvlastníctva z dôvodu zániku manželstva (rozvodom, smrťou jedného z manželov).
Súd na návrh zruší BSM zo závažných dôvodov, najmä ak by ďalšie trvanie bezpodielového spoluvlastníctva odporovalo dobrým mravom. Za závažný dôvod sa považuje napríklad nehospodárne nakladanie jedného z manželov so spoločným majetkom alebo skutočnosť, že jeden z manželov sa zámerne nepričiňuje o vytváranie a rozmnožovanie spoločného majetku alebo z príčin tkvejúcich v jeho osobe sa nestará o potreby rodiny a spoločnej domácnosti (napr. sústavným a nadmerným požívaním alkoholických nápojov alebo iných omamných prostriedkov a pod.). Na zrušenie BSM - je pre súd potrebný relevantný dôvod.
súd na návrh začne konanie o zrušenie BSM - v prípade, že jeden z manželov získal oprávnenie na podnikateľskú činnosť. Návrh na zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva na súd môže podať len ten z manželov, ktorý nezískal oprávnenie na podnikateľskú činnosť. Pokiaľ toto oprávnenie majú obaja manželia, môže návrh na zrušenie BSM - podať ktorýkoľvek z nich.

Ak bolo zrušené bezpodielové spoluvlastníctvo za trvania manželstva, môže byť obnovené len rozhodnutím súdu vydaným na návrh jedného z manželov (§ 151 Občianskeho zákonníka).

zigzag
autor
12. okt 2012

@xlucia no neviem, neako som nepochopila.... tam pise,ze iba sud moze zrusit bsm, ja mozem dohodou u notara iba nieco vynat, alebo pridat.... ale,ja sa chcem chranit,ze ako nieco vyvedie, aby mna nenahanali banky a exekutori

zigzag
autor
12. okt 2012

@nene99 a kolo taky navrh stoji? ako to prebieha?

xlucia
12. okt 2012

@zigzag ano vynat tak, ze napises co vsetko prechadza len do tvojeho vlastnictva. presne a doslova

nene99
12. okt 2012

IBA SÚD môže zrušiť BSM !!! Pokiaľ už čerpáte úver ako manželia a súd Vám uzná BSM aj za zmenu listín v banke budete musieť platiť ako dodatok k zmluve. Je to okolo 160€

zigzag
autor
12. okt 2012

@xlucia tak hej, ale co ked mazel zoberie uver, a ja ho budem musiet splaca, alebo nabehne exekutor a mi zoberie pracku, alebo vysavac ,,,, ked si napisem, ze je v mojom vylucnom vlastnictve, potom mi ho nezoberu??? a co ked nastupim do roboty po materskej a exekutor mi bude stahovat peniaze z vyplaty koli tomu, ze muz nieco nesplaca?, co ja s tym nemam nic,,,

zigzag
autor
12. okt 2012

@nene99 ja pockam,kym ten uver vyrovna, a potom by som chcela to zrusit raz a navzdy vsetko....aky je postup? najst neakeho pravnika a riesit to cez neho asi, co? alebo mozem podat aj sama? a kam vlastne sa to posiela?

nene99
13. okt 2012

Osobne nemám skúsenosť, skús pozrieť tu už tu bola taká téma:
https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/pravne-vysporiadanie-bsm-ako-bude-sud-postupovat/
Ja by som sa asi obrátila na právnika, aby sa náhodou niečo nezanedbalo a potom si si len nepoškodila.

K tomu počkám kým ho vyrovná, ak vieš, že ho vyrovná Ok, ale aby si nečakala rok, dva, tri ... päť....
Môj názor: Posielaš to priamo na súd, kde predpokladám máte trvalé bydlisko, resp. pod čo spadáte.
Žiadosť si môžeš napísať aj sama.... niečo ako toto (neber ako právnu pomoc, len ako môj názor)

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/vzory-zalob...

zigzag
autor
13. okt 2012

@nene99 ne ona sa to musi cim skor, inac sa nestahujem do prerobeneho domu ku svokrovcom,,, takze to je podmienka, a potom zacnem riesit to bsm, uz aj viem na koho sa obratim, a dam to na sud, nie iba dohodou u notara,,,, 😉 dakujem idem kuk na ten navrh,,, poradim sa pravnikom urcite,,, 😉 on mi totizto klamal, ohladom uveru, ze sice som podpisala, ale ze nedoslo ani k realizacii, ze ho zrusil, a drzal ma na tom, ze uver nemame, ja som mala 4 mesacne babo, a pravdu povediac som nemala cas ani zit, a teraz ked som chcela aby mi ukazal pappiere z baky, tak zrazu uver cerpa,,, tak sa zisli nasi aj ich rodicia, a je to, a navyse ma toho za klobukom este viac, nevylucujem rozvod neskor, ten uver musi dat doporiadku,on alebo jeho rodiacia, mne je to jedno, uz rok s nami nebyva, lebo preraba dom, ako rok, a sem chodieva na vikendy akurat, a teraz uz ani to, odkedy som sa dozvedela, ze klame,,,, takze uver musi vyrovnat, jeho rodicia ho do toho dokopu a ked nej jeho, tak moji urcite,,, nema na vyber,,,, predal auto, aby to dorovnal, a ze uver neni cely vycerpany,,,, tak neakech 5tis musi vyrovnat,,,,

zigzag
autor
13. okt 2012

@nene99 a este citam ten posledny link,,, ze odporca,,, moj milacik s tym suhlasi, nemi sa na tom nieco?

zabka88
15. okt 2012

@zigzag ahoj, ako pokračuješ keď sa môžem spýtať?

zigzag
autor
15. okt 2012

@zabka88 uz som sa radila s pravnikom, cakam, kym sa uzavrie uver, a potom to podam, muz suhlasi, takze dufam, ze s tym nebude niaky problem... uver bude vyplateny vo velmi blizkom case, cca 2 tyzne,,, teda dufam,,, 😉

zabka88
16. okt 2012

@zigzag myslím že konáš veľmi rozumne 🙂 držím ti všetkých desať prstov/palcov aj na nohách, nech to výjde 🙂

zigzag
autor
16. okt 2012

@zabka88 vies muz nema na vyber, jeho rodicia stoja na mojej strane, a ked to nevyrovna, tak ho vyhodia z domu,lebo dom je ich a polku domu nam dovolili prerobit, a ja som mu pohrozila,ze ked to neda do poriadku tak je koniec, ono totizto, ja byvam u nasich v meste aj s malym, a po neupesnom hladani bytu v meste nam rodicia pomukli dom, tak sa prerabal dom, no a vlastne ku nam chodieval iba na vikendy, takze mal cas robit hluposti, ako s tym uverom, s ktorym mi klamal,,,ze ho vobec necerpal,, predal auto, nech to dorovna, a zrusime bsmko, a bude pokoj, a uvidime ako bude dalej, ci sa polepsi, ma poslednu sancu,,,ale ja mu to niako neulahcim,,, nech si to vyzere do konca.....a druhyraz si rozmysli, ci bude klamat a zavadzat 🙄 a uver je podla mna velmi vazna vec, ja taketo veci rada nemam,

zabka88
16. okt 2012

@zigzag hlavne sa niečo nerobí bez súhlasu a vedomia partnera, ktorý je navyše za tieto záväzky spoluzodpovedný... myslím že zrušenie bsm bude v tomto prípade pôsobiť nielen represívne ale aj preventívne 😉 je super, že ťa podporujú aj jeho rodičia, na psychiku to urobí veľa.. drž sa a daj potom vedieť ako to dopadlo

maminuska
16. okt 2012

@zigzag veľmi sa mi páči tvoj postoj , racionálny , triezvy a tvrdý - podobnú situáciu som riešila aj ja, nevyriešila som ju síce rozdelením BSM ale takým zabezpečením aby som ja a deti nebola ohrozená

zigzag
autor
16. okt 2012

@maminuska ahoj, a ako si ju vyriesila ty? ked sa smiem opytat, ako je mi to luto, na jednej strane, nikdy som si nemyslela, ze to budem musiet riesit, ale musim,,,, 😒

mnamko
22. okt 2012

Mi sme rušili BSM a platil sa 5000Sk kolok,musš to podať na súd a napísať tam o tom ako míňa peniaze a pod,iba tak sa to dá

rolla20
22. nov 2012

@zigzag ahojky, necitala som celu diskusiu iba zaciatok a si myslim, ze potrebujem to iste co ty. Potrebujem si vziat uver, ale kvoli manzelovi ktory nestiha platit splatky starsich uverov nam ho nedaju, cize by som potrebovala nejaku zmluvu, takze ak to dobre chapem zrusenie bezpodieloveho spoluvlastnictva?? Ak ano, ako si to vyriesila ty?? nasla si nejaky vzor?? vopred pekne dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli