Čakám dieťa s priateľom a ešte nie som rozvedená. Aké papiere musím vybaviť ohľadom otcovstva?

sisi12323
14. jan 2022

Dobrý deň prosím vás o radu, som vydatá ale nežijeme s manželom už viac ako 2 roky, podala som o rozvod a čakám už len na dátum rozvodového konania.
So súčasným priateľom čakám dieťa som v 9 mesiaci a chcela by som vedieť že ako je to po pôrode s udaním otca, viem že automaticky keď nejsom ešte rozvedená tak udajú môjho manžela ale chcela by som po rozvode aby otcom bol písaný môj súčasný priateľ a aby mal aj jeho meno. Poraďte mi prosím ak niekto vie ďakujem

pribinak
14. jan 2022

@sisi12323 tvoj súčasný manžel po narodení otca bude zapísaný v RL ako otec dieťaťa a keďže ním nie je, tak si dá návrh na zapretie otcovstva
Bude nirmalne konanie a tam to poriesi sudkyňa

lienka.7
14. jan 2022

@sisi12323 pokial sa dovtedy nerozvedies a nevydas, bude otec v rodnom liste tvoj súčasný manzel. Ten potom bude musieť súdne zaprieť otcovstvo.

sisi12323
autor
14. jan 2022

@lienka.7 a nebude stačiť ak to povie na rozvodovom konaní? Myslím že keby tam zaprel že on je otcom?

pieksamaki
14. jan 2022

@sisi12323 zisti si co je lacnejsie...kvoli sudnym poplatkom

dada13288
14. jan 2022

@sisi12323 svagrina toto riesila, viem, ze rozvod prebehol az 2 roky po podani navrhu. Najprv bol rozvod, potom majetkove rozdelenie a potom az urcenie otcovstva ... Ale do teraz nemaju pravoplatne rozhodnutie a to uz od konania prebehlo pol roka. Bez toho nevie urobit svagrina rodny list.

andrejka1974
14. jan 2022

@sisi12323 tvoj manžel bude zapísaný v rodnom liste je to aj vtedy ak ste rozvedený a neuplynulo viacej ako 270 dní švagriná tak mala rozvod v auguste dieťa s iným mužom,ale dieta sa narodilo v apríli dalsi rok a otcom bol zapisany bývalý manžel taký je zakon

janula12345
14. jan 2022

@sisi12323 ja sa v tomto nevyznam, ale v 9 mesoaci sa to pytas? Neni uz aj tak neskoro?