Cestovný pas na staré priezvisko

diaszoky
22. mar 2022

Ahojte baby mam pas ale vydany na priezvisko za slobodna. Raz som tak bola v turecku nic sa nestalo. Nemate vsak skusenost aktualne?? 🙏🏻

kitycat
22. mar 2022

Zmenit, ja myslim ze 3 mesoace pp zmene mena straca platnost. Nieco sa to stane a co spravis?

xiaomi_
22. mar 2022

tvoj doklad je neplatny

anjelicek26
22. mar 2022

Neviem aku aktualnu skusenost... ja som mala nezmenene doklady roky, hanba mi samozrejme... ale kym som si nedala na Slovensku akceptovat zahranicny sobas, tak to bolo OK, len pani na matrike skoro odpadla, ked videla ten datum potom...

diaszoky
autor
22. mar 2022

@kitycat vazne? Sraca platnost? Tak to som ale nevedela ty kokos dobre ma v cestovke odrbali

veronika3110
22. mar 2022

@diaszoky no ak si menila priezvisko, tak musíš mať aj nový občiansky... a vlastne údaje na občianskom ti nebudú sedieť s pasom.. možno sa pri dovolenke kontroluje len pas, neviem...ale ak náhodou, tak je určite problém

liz_lemon
22. mar 2022

@diaszoky

Cestovný doklad je neplatný, ak
a) uplynula doba jeho platnosti,
b) bol poškodený tak, že sa ním nedá preukazovať totožnosť, zápisy v ňom sú nečitateľné alebo je porušená jeho celistvosť,
c) obsahuje neplatné alebo nesprávne údaje alebo neoprávnene vykonané zmeny,
d) podľa podoby tváre v cestovnom doklade nemožno identifikovať jeho držiteľa,
e) zanikne dôvod, pre ktorý sa držiteľovi vydal diplomatický pas alebo služobný pas,
f) je zaplnený záznamami,
g) držiteľ zomrel alebo bol vyhlásený za mŕtveho,
h) držiteľ stratil štátne občianstvo Slovenskej republiky; ak nedošlo k odovzdaniu cestovného dokladu, ten sa eviduje ako odcudzený,
i) držiteľ nahlásil jeho stratu alebo odcudzenie, alebo bol na príslušný útvar alebo ktorýkoľvek útvar Policajného zboru, alebo zastupiteľský úrad doručený ako nález,
j) pri jeho preprave z miesta vyhotovenia došlo k jeho strate alebo odcudzeniu,
k) došlo k poškodeniu dátového nosiča

yonce
22. mar 2022

pre istotu si ho zmen, lebo podla vsetkeho ak je tam uvedene stare priezvisko, je kvazy neplatny a nechces riskovat, ze si kvoli tomu pokazis dovolenku, lebo ta proste nepustia

smoulingirl
22. mar 2022

Pas platí so starým priezviskom tri mesiace po svadbe. Ak chceš na neho cestovať, treba požiadať o nový, ten je zdarma.

simca06022011
22. mar 2022

ved vybavis novy raz-dva, ak teda tam uz skoncil/skonci pasovy osial..

mata1001
22. mar 2022

Pas ti prestava platit oddo dna ked si uzavrela sobáš...to znm.ze si prijala muzove priezvisko, takze pas je neplatny...nemala by si s nim cestovat ani raz, ani 2x...