Chcem vycestovať s ročnou dcérou a som slobodná mamina

fairynika
12. feb 2012

ukoncili sme vztah s partnerom a rozmyslam ze by som isla s malou do zahranicia malinka ma partnerove priezvisko ...co potrebujem vybavit aby to nebolo brane ako unos??

zitaje
12. feb 2012

Nejde o priezvisko, ale ci je otec zapisany v rodnom liste. Kedze ma jeho priezvisko, predpokladam, ze je.
Neviem presne, co k tomu treba, ale asi budes potrebovat jeho pisomny suhlas...

anjelicek26
12. feb 2012

@fairynika - my sme sa brali len pred rokom a dcerka mala vtedy takmer 5 rokov, lietala som s nou pravidelne, nikdy nebol problem, ze ona mala ine priezvisko ako ja. Nikto to ani raz nespomenul. Ak sa bojis, ze by to ON nahlasil ako unos, popros ho o pisomny suhlas. Ak suhlasi tak ci tak, neni dovod ziadne papiere tahat zo sebou, neviem, ake mate medzi sebou vztahy.

Ak sa vsak planujes prestahovat do zahranicia natrvalo (nejako mi to z tej otazky nevyplyva), je to trosku ine, bude treba sudne upravenie styku a moze on byt proti.

janka_pn
12. feb 2012

zajdi na urad, asi na socialku a tam ti poradia. v kazdom pripade si vypytaj suhlas, ze vie kde sa nachadzate.... ale mozno uradom staci, ked to nahlasis im... spytaj sa povolanych 😉

fairynika
autor
12. feb 2012

dakujem kocky 🙂

terezkazv
21. feb 2013

@fairynika přesně toto jsem si zjišťovala , nakolik jsem češka a manžel i syn slovák. ChTěla jsem s malým do čr za rodinou. Pokud odcházíš na dobu, jako je měsíční návštěva a nehlásíš si tam TP nebo PP, popř. nezajisťuješ práci, nehlásíš se na zdravotní a soc. či nenahlásíš u doktora na jinou než naléhavou starostivost (jako je úraz) nepotřebuješ povolení od otce, potřebuješ jen pas pro dítě a vzala bych si asi RL jako dukaz, že i když se jmenujem jinak jsi jeho matka. Pokud tam chceš jít na déle než měsíc a chceš tam žít potřebuješ min. notářásky ověřený souhlas od otce dítěte, kam jedeš na jakou dobu, kde se budete zdržovat, kontakt na kterém budeš dosažitelná a popř. domluvala o vídání dítěte, či ho budeš vozit ty jemu nebo on bude jezdit k vám. Jestli je normální stačí to takto, jestli ne, musíš to vyřídit soudně, jinak to muže být brané jako únos a muze malé dostat i on a ty z toho mít velký problém.

terezkazv
21. feb 2013

@zitaje jestli má jeho příjmení, tak je jasné, že je zapsaný v RL, ne ? 😀