Chcems sa vziať v Rakúsku

mimic2
21. jan 2024

Ahojte nema niekto skusenost?
Chceli by sme sa vziat v zahranici (Rakusko), no vraj na to treba nejake cestne vyhlasenie o stave, ktore vraj nasi nevydavaju. Ako postupovat?
Dakujem za kazdu radu.
Michaela

janinah
21. jan 2024

Dcéra mala potvrdenie z mestského úradu.ze SR nevydáva potvrdenie o stave.My ako rodičia sme doložili čestné vyhlásenie.ze dcéra je slobodná a nikdy nebola vydatá.Stacilo to.ale nebolo to v EU.Samozrejme všetko úradne preložené.

mimic2
autor
21. jan 2024

@janinah dakujem

bessie12
21. jan 2024

@mimic2 budem mat svadbu v zahraničí (Holandsko) a kontaktovala som ambasádu kvôli tomu, aby mi vysvetlili aké dokumenty sú potrebné. Všetko sa musíš opýtať na úrade, kde budete mať sobáš. Čestné prehlásenie o slobodnom stave ale ambasáda vydáva v anglickom jazyku. Úrady v NL tento dokument akceptujú.

katinka71
21. jan 2024

@mimic2 mala som svadbu v rakusku tiez som to riesila na ambasade vo viedni

mimic2
autor
21. jan 2024
mimic2
autor
21. jan 2024

@katinka71 takze nie na urade mesta, kde ste sa chceli vziat, ale priamo na ambasade?

bessie12
21. jan 2024

@mimic2 my budeme mat "len" civilný obrad, ale na ambasáde či na úrade to nebude. Hľadáme iné miesto. Len tu je to problém, pretože nepíšu ani od koľko sa cena približne začína. Treba vypísať formulár, ist tam a porozprávať sa s nimi o tom. Keď si predstavím, ze mam toto robiť do cca 10 miest, tak ďakujem pekne. Zaberie to veľa času a peňazí za benzín 🙄

mimic2
autor
21. jan 2024

@bessie12 no my sme preto volili blizsie rakusko, ze cez letnu dovolenku vybehame

bessie12
21. jan 2024

@mimic2 v NL zijem uz dlhodobo a aj snúbenec je Holanďan, tak preto bude tu svadba. Ale aby som nezabudla a nevynechala moju rodinu a známych na Slovensku, tak bude svadobná hostina aj tam.
Podelili sme si to. On bude viac vybavovat veci v NL a ja na SVK. Teraz sa snažím odložiť co najviac peňazí, lebo toto nebude lacný špás 🙈 včera sme sa o tom bavili, ze uz začneme pomaly všetko vybavovať. Čím skôr tým lepšie, pretože neskôr už nemusia mať náš termín voľný a to ako aj miesto, tak aj DJ, fotograf ci kameraman a podobne.

mimic2
autor
21. jan 2024

@bessie12
@bessie12 🙈🙉🙊

katinka71
21. jan 2024

@mimic2 nam dali zoznam veci co potrebujeme doniest na urade kde sme mali svadbua presne to bol ten formular o com pises a este aby som nemala prierzvisko s-ova to sme boli vybavit na ambasade,to totvrdenie s ostatnymi dokumentmi sme odniesli na Stadesamt kde bol obrat,asi tak tyzden pred datumom

katinka71
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimic2
autor
21. jan 2024

@katinka71 🤗🤗