Chodíte každý víkend na celoplošné testovanie?

21. mar 2021

Chodíte sa dávať testovať na celoplošné testovania? Kôli práci, alebo kôli deťom do školy/škôlky, najmä tí, ktorí sú proti testovaniu. Nechodíte a deti sa vám učia z domu? Tak ma napadlo, že keď je veľa ľudí proti tomu, či na tie testy aj tak chodia ale frflú, alebo si stoja za svojím a nechodia.

simonah73
21. mar 2021

ja nechodim, chodi len muz aj to len kvoli tomu aby ho nebuzerovali policajti keby ho zastavili. mensia bola doteraz doma a od zajtra ak do rana sa nic nestane ide do skoly, aj to nie kvoli tomu, ze by jej to chybalo ale kvoli socializacii, lebo jej potom tak dlhsie trva kym sa zaradi do kolektivu, aspon ucitelka to tvrdi...

miskakyska
21. mar 2021
nika82
21. mar 2021

ano skrz robotu, urady, dr a aj obchody

xena0
21. mar 2021

Chodím pretože potrebujem mať negatívny test do práce, obchodu a pod.

lasina
21. mar 2021

Keď vyslovene nemusím, tak nejdem. Je mi to veľmi nepríjemne, radšej si pôjdem vŕtať zuby. Chodím iba do obchodu, sem tam na prechádzku mimo ľudí.

missdiva
21. mar 2021

Nechodim. A kazdy koho poznam chodi len zo strachu zo straty zamestnania. ☹️

simsalabim
21. mar 2021

Nie. Robim z domu.

zuzubb007
21. mar 2021

bože neviem čo sú ľudia z toho pokakaný, chodím každý týždeň už som bola asi 15 krát, trvá to 5 sekúnd a pohoda, nemám z toho stresy, keď treba tak treba, a máme istotu, že to nešírime ďalej

evka_s
21. mar 2021

Chodíme s oba s manželem každý týden, ne na celoplošné, to u nás není, ale klasicky do MOMky. Jsme černý okres, takže bez testu ani do přírody. Plus potřebujeme když jdeme 1x týdně do práce (nikdo nekontroluje). Chodíme ale 1x týdně od januára, kdy to nikdo nevyžadoval, a budeme chodit i když to nikdo vyžadovat nebude, minimálne den před tím, než půjdeme do práce. Až se situace zlepší a nebude to nutné, tak prostě už pravidelně chodit nebudeme. Ale mě osobně to nevadí, testování mi není nepříjemné, každou sobotu si uděláme procházku na test, samotné testování mě stojí asi 3 min času. Pokud se po mě vyžaduje jen toto, roušky a respirátory, jsem s tím ok

nika82
21. mar 2021

@missdiva to neni strach ono to realne aj hrozi, unas v robote bez negativneho nemozme vstupit ani za dvere roboty

miskakyska
21. mar 2021

@zuzubb007 niekto je pokakany,niekto naivný ,ked si nechá s radosťou šturať do nosa nespolahlivé testy a pri tom si myslí,aký je zodpovedny 😝

zuzanockamt
21. mar 2021

chodím, keďže v mojej práci to kontrolujú a u syna v škole vyžadujú testy oboch rodičov...a s ročným chodím na rehabilitácie a tam test chcú tiež...inde mi ho nebolo treba

kikus7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mpg
21. mar 2021

Ja som bola v sobotu na pošte vybrať doporučený list a tiež pýtali, chodím každú stredu, aby som mohla ísť, kde treba. Aj keď pracujem z domu. Nie je to nič strašné.

katren
21. mar 2021

keby som nemala potvrdenie o prekonani, tak chodim.....nikdy neviem, ci nebudem potrebovat niekam ist a potrebovat test.....

mogaa
21. mar 2021

uplne nechápem takéto príspevky, veď ak test potrebujem tak naň idem a ak ho nepotrebujem tak nejdem.....kto normálny ak potrebuje do práce test to bude bojkotovať....veď ok, ak nechce ísť na test nech teda ostane doma na dovolenke alebo neplatenom volne...alebo kto potrebuje test kvôli škôlke/škole - veď tiež má na výber - nech sa dá otestovať alebo si nechá dieťa doma....

h2
21. mar 2021

Chodím na testy každý týždeň, včera som bola už na 12-tom v poradí. Našťastie u nás testujú asi tak 30 sekúnd pešej chôdze od nášho domu, takže pozriem z okna, koľko je tam ľudí a keď práve nikto, tak tam vybehnem a o 15 minút som už aj doma s certifikátom. No problem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
guineverebeck
21. mar 2021

S testovanim nesuhlasim. No do prace to mat musim. Neni to o tom ci je niekto pokakany ci nie ako tu pisete niektore ale ked mam robotu kde zarobim este raz tolko ako je priemer v mojom meste nenecham sa kvoli mojej rebelii vyhodit. Uz som sa stretla aj s takym mudrym nazorom mamicky na materskej ze zivot nie je o peniazoch, preto sa ona testovat nechodi 😂 no ano rodicak ti kvoli testu nevezmu ale nech tvoj manzel mimochodom policajt nejde na test. Exekutor sa potesi.

janage
21. mar 2021

Chodím kvôli práci. Pred týždňom odhalilo také testovanie kolegu bezpriznakoveho vtedy. Ochoreli zatiaľ ďalší traja. Ak by sa netestoval nakazilo by sa nás pravdepodobne v práci viac.

abbey1
21. mar 2021

Nebola som ani raz.

sazumak
21. mar 2021

Ja mám malé dieťa a som doma. Takže som sa ešte nikdy testovať nebola, ani s tým nesúhlasím, testy sú nepresné. Takže za nás chodí len manžel, ktorý musí kvôli práci...

mondolina
21. mar 2021

chodím pravidelne, bez problémov. som rada, že je tu taká možnosť.

pink_lady
21. mar 2021

naposledy som bola v novembri...som na opatrovatelskom, tehotna, muz na HO, syn online vyuc...K doktorovi to nepotrebujem, moje dieta mozem "vencit" 1km od domu, do obchodu tiez ist mozem...Manzel, ked potrebuje ist mimo okres tak ide...Ale vieme ze ten vysledok "negativny" taky byt nemusi, ze mnohym ukaze + az na 5.-6. den priznakov

ladyelsa87
21. mar 2021

Bola som, samozrejme nie zo zodpovednosti ale z povinnosti. Ked viem, ze budem mat týždeň, keď idem na poštu, políciu, úrad a pod, kde už neraz test pýtali, tak idem. Žiaľ. Z lásky nevyzijeme. Keby si môžem dovoliť prísť o príjem, tak dlabem na to. 90% ľudí, ktorých poznám chodia len z donutenia.

fokuska
21. mar 2021

Ja na testy chodim - nevyjadrujem tym podporu Matovicovi, neobavam sa straty zamestnania (pracujem z domu), do obchodu test nepotrebujem. Chodim kvoli tomu aby som sa mohla preukazat pri pripadnej kontrole (v ramci vynimiek) a kvoli sebe, aby som vedela ci neohrozim rodicov (v ramci nevyhnutnej starostlivosti o blizku osobu). Viem, ze tie testy ma nemusia zachytit, ale nevnimam to tak, ze som na 100% negativna, opatrenia dodrziavam.
A co sa tyka "sparania" v nose, tak nemam s vytermi ziadny problem. Uz od detstva som taketo vytery na ORL absolvovala relativne casto, takze s tym nemam ziadny problem.
Ci si myslis, ze tie testy su nejaka spasa a vyriesia pandemiu - nie. Ci sa mi paci co robi Matovic - nie. Ci budem tieto veci bojkotovat len z principu, lebo podla mna to nema zmysel - nie.

ajko2011
21. mar 2021

Chodím každý týždeň

deti95060810
21. mar 2021

chodím...v pohode.... už som si nato aj zvykla...poznám aj väčšie obmedzenia...

niekto2hy
21. mar 2021

Nechodim,vozim sa...😎

zuvelyn
21. mar 2021

Ja chodím, hoci som na RD. Nikdy neviem ci mi nebude treba ísť do mesta hocico vybaviť. Nie som z toho nadšená, ale ani mi to nerobí nejaky extra problém. Vyznam z hľadiska "boja prit pandémie" v tom nevdim ale žiaden.