pribinak
14. nov 2021

@marci77 že je to len návrh, nie je to schválené a podpísané

sara07
14. nov 2021

počkám si na utorok na ten háčik čo tam bude
neverim že matelko zvladol niečo bez nejakého ale alebo podrazu
je jasné že bude niekde brat aby rozdával
ako prispevok pre vš beriem ako nefér, jednak máme šialene vela nezamestnatelnych vš, aké % z nich robí vo svojom odbore velmi málo ,všetko kvalitné ide vonku a my to ideme okrem platenia vš študia dotovat aj bonusom ?
jedine čo skutočne je vysoko rozumné je že prispevok na kružky a relax bude formou karty alebo učtu ktory bude mat v rukách rodič, lebo kulturne poukazy a rôzne poukazy ano rodič podpisal a musel ho vratit škole ,viac ho nevidel, že chcel ist do muzea alebo knižnicu zaplatit nie to patrí škole ,to beriem
len ma ešte zauíjima ako ošetria matky na opatrovatelskom čo sú samé kam ich vlastne zaradia do ktorej skupiny , alebo ak je matka na opatrovatelskom a je tam pracujuci otec či zase to druhe dieta nedoplatí na chorého staršieho surodenca, už tak chuda doplaca na to , to som velmi zvedava či konečne nejaká vlada bude trocha mysliet že aj táto skupina tu je
ostatné nejdem predbiehat, mam obavy to hej,
možno by som viac zdanila alkohol a cigarety tam je ešte priestor
ale príspevkom na relax a kružky prijemne prekvapil a kvitujem aj zvyšeny danovy rovnaky bonus

diewcatqoo
14. nov 2021
kristiii
14. nov 2021

@marci77 neviem...v tejto dobe... keď decká nemôžu využívať napríklad ani na krúžky tie poukazy, čo dostávajú (neviem ako inde, ale u nás momentálne na škole krúžky nefungujú, takže synovi už druhý rok tento poukaz prepadol). Ale tak povedzme okej, beriem do budúcna a snažím sa vnímať pozitívne. Ten ďalší na relax či ako to nazval, to si až tak v praxi predstaviť neviem ani za normálnych okolností. Možno uplatniť na nejaký tábor?

ice8
14. nov 2021

Divadlo, tak ako vsetko, od kazdej vlady.

marci77
autor
14. nov 2021

@kristiii mne sa to tiez zda nejako vela tych 70eur na mesiac pre dieta?
zbytocne potom kruzky budu stat dvojnasobok, co stoja dnes a umelo sa bude navysovat cena.
a veru, teraz v kovidovej dobe kruzky funguju malokde
ale tak mozno na tie denne tabory sa to bude dat vyuzit

lalenka33
14. nov 2021

Že je presne taká, ako jej autor... Ideme rušiť nemocnice, súdy. Zdražovať elektriku, plyn, základné potraviny idú hore raketovou rýchlosťou, špajza je prázdna, ale majú milióny na pič...y ako očkovacia loteria, tehotenská dávka a teraz toto...ale na zdravotníctvo, na dôchodky peniaze niesú. Je hanba, že niektorí dôchodcovia nemajú dôchodok ani len vo výške minimálnej mzdy, ale rozdava miliony na očkovacej loterii a hromadnych testovaniach. Nakupujú vojenskú techniku ako by sme bi Afganistan.

sara07
15. nov 2021

@kristiii ten kružok by mal platit do 23 roku až čiže priestor aby boli bude ,zase tento rok vydržali až do polky novembra, min rok už druhy stupen sedel dávno doma

sara07
15. nov 2021

@lalenka33 to si nečítala presne ten návrh žiadne rušenie nemocníc nie je, len sa tam kde robia 30 operaci ročne to oddelenie zruší a to odelenie ktoré nestiha alebo v tom kraji chyba tak tam sa ta kapacita presunie a tam kde robia každý den 10 operacii tak tam to posilnia , ide aj o prax je rozdiel ked ta odrodí niekto kto je na sale aj každy den ako ked je tam raz za uhorsky rok

sara07
15. nov 2021

@marci77 niekde proste tých 50€ za kvalitny kružok dáš už teraz v sukromnom centre, ja napr tie školské su dost slabe aspon u nas také odkladisko len

zuvelyn
15. nov 2021

Myslím si o tom to, co o aj o ostatných populistickych dávkach pre lenivých ľudí co si myslí ze je povinnosťou štátu ich živiť. Priznám sa, necitala som to pozorne celé, mozno na niečo minulo, ale zaujímalo by ma, kedy sa vlada začne zaujímať o slušných pracujúcich ľudí, ktorí živia systém ale hovno z toho s prepáčením (recnicka otázka, samozrejme nikdy). Samé dávky pre deti, pre nezmastnanych, mamičky ktorým sa nechce do práce a pod. A potom pride korona, tisíce rodín sa obracia v dvoch troch pracach anu zabezpečili rodinu, ale hold máš prácu? Máš! Nemáš nárok na nič lebo si šikovný, ale ze ideš uz na zotrvačnosť to nikoho nezaujíma 🤷🏼‍♀️ darmo, ja to už dlho hovorím, v tomto štáte sa majú najlepšie lenivci 👍

Edit: aby to nevyznelo, ze nastrkujem ruky, alebo závidím dávky. Nie, ja sa mam dobre vlastnou prácou, nie som odkázaná na pomoc štátu, ale proste ma to serie, že vkuse sa rieši len jedna cieľová skupina, ale ľuďom ktorí si to zaslúžia dostanú akurát vyššie ceny potravín, energií, etc...

salome123
15. nov 2021

mna by zaujimalo, ci tuto danovu reformu uz niekto okrem Igora-magora videl, alebo je to len vyplod jeho megalomanskej chorej mysle.

lucka114
15. nov 2021

vždy sa nájde skupina, ktorá bude nespokojná.. nedá sa vyhovieť všetkým..
ale súhlasím. Peniaze sa roz..ju tam, kde to až tak celkom netreba, a tam kde sú potrebné, na to sa kašle. Veď to tu tak aj vyzerá... Nemocnice, školy,škôlky, úrady majú ešte zariadenie z roku 2, ale hlavne že vymyslíme prispevok, aby sa "viac rodilo"... Však nech to má.komu spadnúť na hlavu...

marci77
autor
15. nov 2021

@salome123 vraj nejaki zastupcovia vladnej koalicie okrem Sulika 😂
Boris je z navrhu nadseny, boli s Krajniakom aj na tej slavnej tlacovke
dnes bude pokracovanie a zajtra este dalsie ....

sara07
15. nov 2021

@marci77 vieš len to maličký háčik, sme maličká krajina ktorá Nato potrebuje, a tiež nemôže len brat niečo musi aj prispiet ,pred rusakmi nás chrani len nato my to prote nedáme, a zachvilu bude problém s vodou a my jej zatial mame dost
nemôžeme kašlat na záväzky ktoré máme jednoducho

sara07
15. nov 2021

@salome123 šulik ju udajne nevidel zase, zase klasická tragedia, urobíme PR a potom on je ten zly lebo to nechce ale nechápe jedno máme záväzky máme dlhy špajzka je prázdne a už nám hrozil bankrot štátu , to sa neutrasie jednoducho samé ale nejak bude ,nebude , matika nepustí a kollár zase niečo vyhedloval však draha nevesta nič viac

euie
15. nov 2021

Mal to zjednotit a dat to ako danovy bonus, kludne aj do vysky tych 200mesacne na dieta. Idealne zrusit pridavky, vobec nevymyslat ine davky na kruzky ci cestovanie.. takto to su "vlaky zadarmo" alebo "obedy zadarmo" v ruzovom... ked pracujuci rodicia dostanu bonus na deti, tak vedia predsa kupit co detom treba.

simonah73
15. nov 2021

dnes som zachytila ze to ma platit od 1.1.2023, otazka je, bude tu este tato vlada v tom roku?

sara07
15. nov 2021

@simonah73 čast začne platit skôr ale niektoré veci musia pripravit tie budu od 23 nebude len že všetko od 23
referendum nebude a kollara uplatia zase niečim a bude ok

simonah73
15. nov 2021

@sara07 ja som to vcera nepozerala, povedala som si, ze si nebudem kazit nedelu s tym jeho divadlom, pockam si na zverejnie v pisomnej forme 😉

simca06022011
15. nov 2021

"Problémom socializmu je, že nakoniec vám dôjdu peniaze ostatných ľudí."

A to co tam popisali je usmevne, uvidim, co z toho bude. Nevidim tam nic, z coho by tie peniaze vytiahli, nevidim ziadny zmysel v prispevku k mesacnom na kruzky, lebo vacsina deti to ani nevyuzije... uz teraz je problem s tymi poukazmi co maju v skole. Podpora podnikatelov =O, nebude praca a tym padom si tieto somariny mozu nechat pre nezamestnanych. Uz to vidim ako sa "milionari" nechaju osmiknut o peniaze. Uz teraz sa kopa ludi stahuje, koncia s podnikanim aj dlhorocny "samozivitelia" a bud idu do dochdoku, alebo za hranice... A hlavne, to co by mali podporovat zdravotnictvo/skolstvo, velmi malo riesia ale dotacie rodinam, detom a neveim co, toho maju plnu hubu. A potom treba stihacky menit a miliardove IT riesit... :D

sara07
15. nov 2021

@simonah73 podobne ja ako jeho nezvladam ani počut nie to videt a tobôž oboje , toto som čitala suhrn čo bol

sara07
15. nov 2021

@simca06022011 tie krúžky a relax ošetrili tak že škola nebude mat na to dosah ako to bolo doteraz , že ti to dali podpisat a nezájem či tam chodi nechodi chceš nechceš
teraz to bude formou karty alebo učtu ktory bude vyhradeny len na určite dané veci ,kružky a disponovat bude rodič - toto je až vynimočne rozumene
ak to nevyužiješ tak to prepadne
zase takto aspon čast deti na tie kružky pôjde, nemôžu to vykešovat na sk rodičom, ano určita skupina by to skutočne použila pre deti ale stale je tu velka skupina čo by to ani nešlo okolo detí, je to rozumne oni potrebuju tieto veci podporit a uprimne lepšou formou to ani nejde , aby to deti dostali disponovali rodičia a nemal dosah škola /zriadovatel
za mna ano lebo my si vstupne a každy vylet v škôlke/škole platíme komplet všetko aj knižnicu, divadlo aj ked mame dost vysoke zrpš , u nás plni ulohu zrpš ulohu zriadovatela a použiva sa to na opravy atd ale prito mesto rozhadzuje prachy na iné , však takto to je pohodlné

simca06022011
15. nov 2021

@sara07 lenze kopa deti nema pristup k tolkym kruzkom a aktivitam... Aj tie co su teraz sa dali skole a kruzky z toho nie su poriadne. Len vychovávateľky si nejaké vymyslia ale realne takmer ziadna aktivita. Práca pre rodičov, nižsie odvody dane su najrôznejšie riešenie. A najspravodlivejsie.

marci77
autor
15. nov 2021

@simca06022011 ja tiez som tak rozmyslala, ze 70eur na mesiac, ze kde sa da tolko minut?
moj teraz chodi na 2 kruzky v ramci skoly (jeden bol ten vzdelavaci poukaz, dalsi sme doplatili 32eur) a este na jeden sukromny kruzok chodi, tam je 70eur na pol roka.....teda na jeden skolsky rok 140eur
a doucovatela mu robim zatial ja 😂
nie kazde dieta chodi na drahe kruzky, napr. hokej, tenis a pod.
teda 840eur na rok minut na kruzky .....je dost vela .....ale tak ktovie, mozno tam budu aj detske tabory a pod.

loginexistuje
15. nov 2021

problem je ze na toto kvazi navysenie chce zobrat samospravam 200 milionov to znamena ze sa mozeme rozlucit so skolskymi druzinami jedalnami a skolkami resp ich obce a mesta nebudu rozvoja lebo proste neuplatia energie a pod
rodicom detom nad 18 skor zoberu ako daju a cele je to iluzorne nech radsej dofinanancuju samospravu co im zachranuje zadok celu pandemiu (obce mesta vuc) a nespekuluju
a teda este zaplacu zivnostnici a stredna trieda co to bude platit pritom bol uz celkom dobry system obedov zadarmo lyziarske plavecke atd

a reke
rekreacne uz tiez boli dali sa dat na tabory namiesto toho aby rozvojali to co bolo dobre vymysla blbiny

uplne stacilo aby znizil dph na potraviny na 10% a osoh by mali vaetci aj rodiny aj dochodci tak ako je to v rakusku

zuzanka.zuzu
15. nov 2021

@sara07 prosim ta ty si tu za olajno ci preco reagujes na kazdy komentar? 😂 akoze "for me behind me" si reaguj na co chces ale takmer nikto ti neodpoveda lebo ten fanatizmus je do oci bijuci 🙈

lalenka33
15. nov 2021

@sara07 naša okresná nemocnica sa má zmeniť na doliečovák. Sme v hladovej doline, naša nemocnica je jedným z najväčších zamestnávateľov v okrese. Už nám zrušili v meste detskú pohotovosť. S chorým dieťaťom sa musí človek trepať do 60km vzdialenej Rimavskej Soboty. Pôrodnica je u nás takmer stále plná, keďže v našom okrese je veľmi veľa rómov. Interné a chirurgia sú tiež fungujúce oddelenia. Kollara ako politika nemusím, ale prišiel k nám do nemocnice a sám povedal, že to bude pre náš okres fatalne takáto zmena. Čiže žiadny rozdiel medzi zmenou nemocnice na doliečovák a jej ,,zrušením" nevidím. Je to len chytanie sa za slovíčka.

lucia147852
15. nov 2021

@lalenka33 u nás detto. Pohotovosť nemáme, oddelenia porušili. Nič tu nefunguje. Na zdravotníctvo neni, na dôchodky neni, na chujoviny je 🤷🏽‍♀️

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre