Daň z predaja nehnuteľnosti

lydiam
16. okt 2018

Ahojte, potrebujem poradit...ak chcem predat cast domu , ktoru vlastním 1 rok....kupila som ho za 26000e..ked by som ho predala za taku istu sumu, príp.menšiu, budem platiť daň???
ďakujem krasne za info.

janulik2306
16. okt 2018

@lydiam ak predáte za takú istú sumu alebo menšiu daň nebudete platiť, ak by ste predali za väčšiu sumu tak zaplatíte daň z rozdielu ceny z toho co by bolo naviac

marseillefan
16. okt 2018

nie, nebudeš... ale do daňového priznania to bude treba uviesť

lydiam
autor
16. okt 2018

Dakujem velmi pekne...a este sa chcem opytat, ked som zdedila byt po otcovi, ktorý vlastnil cca 1rok a chcela by som ho predat...v tomto pripade to plati taktiez? Dakujem

lydiam
autor
16. okt 2018

Ked som volala na danovy urad...povedali mi, ze aj ked nehnutelnost predam za tu istu sumu / bez zisku/ ze aj tak budem platit dan z predaja nehnutelnosti...tak teraz neviem...

patrica8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patrica8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romiada
16. okt 2018

@lydiam pokiaľ viem, ak by si zdedila byt po otcovi a potom ho budeš predávať, budeš potrebovať znalecký posudok na dokázanie "nadobúdacej hodnoty" a potom ten rozdiel medzi touto znaleckou cenou a cenou trhovou (za akú to predáš) by si mala zdaniť. A mám pocit že sa z toho musí platiť aj zdravotka z toho zisku.
Pozri tento článok: https://www.etrend.sk/financie/predali-ste-byt-...